Pyramidhead


Jak Pyramidhead vlastně vznikl?

Že tento “muž” s ocelovou věcí v podobě pyramidy na hlavě a s obrovskou mačetou v ruce pochází ze Silent hillu, to asi všichni víme. Mnozí z vás si však zřejmě myslí, že ho vymysleli tvůrci filmového Silent hillu, to však není pravda. Když v roce 2002 přišlo studio Konami s pokračováním úspěšného prvního dílu Silent hillu (v herním podání), tak japonští grafici dokázali vytvořit spoustu nový monster pro Silent hill 2. Pyramidheada však japonští grafici nevytvořili. Když poslalo Konami tuto hru americké firmě KCET (pár týdnů před tím než měla hra jít na trhy) na přezkoušení, tak do ní američané vložili ještě spoustu nových puzzlů a hádanek, pár dalších monster ale hlavně právě Pyramidheada. To jen tak pro informaci.

Kdo že to vlastně je Pyramidhead?

Pyramidhead je zvláštní, temné monstrum. Moc o něm nevíme. Nevíme jak byl vytvořen, nevíme kdo se schovává za pyramidovou maskou, nevíme nic o jeho minulosti. Víme jen to jak vypadá (ocelová pyramidová maska na hlavě, otrhané šaty a po ruce má obrovskou mačetu) a kde na něj můžeme narazit. Ale možná je to tak dobře, že jeho záznamy na svět nevyšly a (doufejme) ani nevyjdou.

Silné a slabé stránky Pyramidheada.

Jeho nejsilnější stránka je pochopitelně jeho ocelová mačeta. Stačí aby vás s ní jednou seknul a už jste logicky mrtví. Dále jeho odolnost a obrovská síla. Když ho budete chtít zastřelit tak asi ne do hlavy, jelikož tam zřejmě moc velkou bolset nepociťuje. Jeho síla je obrovská. Stačí aby vás chytl pod krkem a mírně stiskl (jak jsme se mohli přesvědčit ve hře) nebo z vás lehce stáhl kůži (jak jsme se mohli přesvědčit ve filmu). Slabá stránka je asi jen jedna. Voda, jelikož neumí plavat. Je tedy téměř nezničitelný.

Pyramidhead, který se na první pohled zdál jen jako další z monster v Silent hillu, si později však vykoledoval spoustu fanoušků a následně si i zahrál ve filmu. Kdo by čekal že věc s ocelovou pyramidou na hlavě se stane tak slavná?

Sdílejte článek

 1. LinShiana 25 listopadu 2012 v 17:53

  Hry jsem nehrála, jenom jsem je viděla ve formě let´s playů, ale Pyramidhead je jedna z nejzajímavějších postav Silent Hill, nejdivnější je, jak vždycky, když ho potkáme, jaksi "znásilňuje" nějakou mrtvolu… 😀 Rozhodně je to hodně dobrá postava, je vidět, že čím bizarnější nápad mají tvůrci SH, tím je výsledek lepší T-UP

 2. Monstrum 22 června 2012 v 23:32

  Dany: No jo to s tim Jamesem a Alexem mi ujelo, za to se omlouvám, já totiž nikdy nehrál pátý díl. CONFUSED

  Neumí plavat jsem zjistil ve dvojce, při prvním setkání, když (SPOILERíček) jak asi víme jsme vypustili vodu a James podplaval do lokace kde byl východ z hotelu, a kde byl Pyramiďák? 🙂

  O tom kůle jsem se taky zapomněl zmínit, to se omlouvám, ale já jsem si u něho častěji všiml toho dlouhého nože (chcete- li tak mačety).

  Díky za kritiku, příště to snad bude lepší 🙂

 3. Dany 17 dubna 2012 v 22:03

  Škoda že tady v článku prakticky o Pyramid Headovi nic není. Známou teorií je, že Pyramid Head je ztělesněním Jamesovo (a Alexovo) touhy po soudu, po trestu za svůj hřích, byl to jeho pocit viny. Mimo to, jak jsi přišel na to, že neumí plavat? A jeho častější zbraní je obrovský, dlouhý kůl. Co se týče filmu, tam byl jen tak pro efekt.
  Tím tě nechci odradit od psaní článků! Je to dobře, že přidáváš. Ale příště si zkus trošku rozšířit obzory. :-p

Nový komentář