Predalien


Po napadení predátora facehuggerem proběhla zřejmě nejsilnější mutace, kterou lze vymyslet. Výsledkem byl predalien, napůl vetřelec a napůl predátor, mající znaky obou vesmírných ras. Pojďme se na tohoto unikátního jedince podívat blíže a porovnejme jednotlivé rozdíly, které ho odlišují od svých stvořitelů.

Postavou je predalien vyšší i mohutnější než predátor, v těle mu navíc koluje kyselina. Hlava je protažená, ale nikoliv do takové délky jakou disponuje klasický vetřelec. Na temeni hlavy se objevují znaky predátora, respektive poměrně dlouhé dredy sahající až po ramena. Tlama je čistě vetřelčí, ale z obou stran je vybavena klepety, které predalien využívá také pro kladení embryí do těla svých hostitelů, ale o tom až později. Zbytek těla není ani vyzáblé jako tělo vetřelce, ani tak mohutné jako tělo predátora, ale něco mezi nimi. Lze na něm spatřit silné svaly a napnuté šlachy. Čistě vetřelčím znakem jsou pak jednoznačně končetiny s typickými obrovskými pařáty a také dlouhý ocas zakončený nebezpečným ostřím. Po vetřelci zdědil i velmi rychlý růst okamžitě po narození. Jakmile však zařve, tak je jasné, že hlasivky pocházejí z predátorovi polovičky.

Samostatnou kapitolu pak tvoří rozmnožovací způsob nového hybrida. Predalien se totiž obejde bez královny, která klade vajíčka, takže i bez facehuggerů, kteří přenášejí embrya. Predalien si je totiž tvoří sám a za pomoci zvláštního orgánu je klade přímo do těla vybraných lidí. Je to rozhodně velmi úsporné, srovnáme-li to s poměrně zdlouhavým procesem u klasických alienů. O rozmnožovacích způsobech predátorů bohužel nevíme nic, takže nemůžeme spekulovat.

Výsledek mixu predátora a vetřelce je tedy velmi zajímavý a nám nezbývá nic jiného než čekat, jak si tvůrci vyhrají na této postavě ve třetím pokračování série AvP, kterého se téměř jistě za několik let dočkáme.

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

22 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Pavel 26 listopadu 2009 v 17:03

  Kaburagi Akira: Podle mě, nastal ten problém, že zárodek měl nejspíš obrovskej hlad a potřeboval sílu, aby se mohl vyklubat na svět, takže to děcko s největší pravěpodobností zakousnul, vysál mu všechny vnitřnosti jako zdroj bílkovin a sacharidů, z kůže si udělal kabát, protože venku zrovna pršelo (pokud si dobře vzpomínám) a začal se prokousávat ven na svět.

 2. Starscream Deceptikon 29 října 2009 v 08:57

   Predalien je boží kříženec je super tak to nebylo vetřelčí královna do něj vkladla (facehugger) už to chápete to královna udělala je tu špatnost pak je ještě newborn je to kríženec vetřelce a člověka.A hlavně predalien si umí udělat embryo které vloží do hostitele může mít lidské znaky najdě te si newborna a uvidíte sami já mam ráda predátora víte že bude další díl predátora predalien je boží protože je napůl vetřelec napůl predátor může mít jaký koliv znaky podle toho kde je v jaký hostiteli no Predátoři vítězí

 3. see-sawandrew 29 května 2008 v 09:36

  Možná zbytečně rýpu, ale když se teda predalien zrodil klasickým způsobem (facehugger) v predátorovi, tak´logicky by takovýto způsob zrození měl mít na vetřelce vliv. Tedy že když má vetřelec, zrozenej v predátorovi znaky predátora, měl by snad mít vetřelec, kterej se vyklubal z člověka lidské znaky ne? To trošku podělali

 4. Sodom 7 dubna 2008 v 20:21

  “Pretorian – Je bojovník z líhně, houževnatý, velký a krvežíznivý. Avšak rodí se zcela skromně. Ve správných podmínkách prodělávají trubci proces línání trvající několik let. Během tohoto času kůže xenomorfů(klasika alieni) tloustne a tvrdne. Když Pretorian vstoupí do střední fáze, emituje své feromony, které postupně vybudí líheň. Většina Pretorianů umírá během této fáze. Jedinec dost silný, aby unikl, putuje dále dokud krunýř neztvrdne. Pak se s kůží schopnou odolat i malým ručním zbraním a s velkou horlivostí do střetu vrací zpět utvrdit svou účast v líhni.”   (Opsáno z: “Wayland-Yutani; Vědecký deník; Dodatek I” – PC hra AvP 2)    Asi je to trochu chaotické, ale je to doslova opsané ze hry za použití češtiny…  Na mně Pretorian působí jako taková menší královna, strážce hnízda… Je sice sviňsky silnej, ale pomalej….  V žáném filmu se zatím neobjevl… Jo a ještě bych zmínil tzv. “Runner” známý z Alien 3  (aneb když facehugger hópne na psa
  To Frenk: Dobrej článek   Taky mně napdlo popsat jednotlivé vývojové stupně Aliena, ale nějak sem s k tomu nedostal…  Jo a ještě bych se chtěl zeptat, jestli se dočkáme zase někdy Kryptozoologie?

Nový komentář