Jigsaw


Jmenuje se John Cramer a trpí nevyléčitelnou nemocí – rakovinou. Pod tíhou této nemoci si uvědomí smysl života a v jeho hlavě se zrodí ďábelská myšlenka: trestat všechny, kteří si života neváží nebo jím jakkoliv pohrdají.

Začne vymýšlet a realizovat krutou hru, jejíž účastník má na výběr – buď se pokusí hrát, byť to pro něj může být (a většinou taky je) velmi bolestivé a nebo nemá dostatek odhodlání na to, aby si např. vyřízl klíč z vlastního oka a umírá.

Původně byl John obyčejný občan, který byl zaměstnán v hračkářství. I když mu život nabízel spoustu jiných příležitostí, spokojil se s tím, co má. Dokud nepřišel tragický zásah osudu, který úplně změnil jeho dosavadní život. Johnovi se zhoršilo zdraví a pozdější diagnóza byla krutá – neoperovatelný rakovinový nádor. Teprve pod tíhou této skutečnosti si John uvědomil, jakou hodnutu život skutečně má. Při hospitalizaci v nemonici si začal všímat lidí, kteří – dle jeho názoru – svůj život zneužívali a nevážili si jej tak, jak by bylo potřeba. Patřila mezi ně např. i dívka Amanda, která se léčila se závisloti na heroinu nebo Paul, který, ač měl ženu a děti, se pokusil o sebevraždu.

Zcela deprimovaný zbytečností života usedl John do auta s cílem svůj život ukončit. Avšak nebylo mu to přáno a autohavárii přežil. Po této události se zaměřil na další lidi, kteří svým životem plýtvali a začal praktikovat své poselství, aby si lidé uvědomili, jak drahocenný život opravdu je.

Následující měsíce John strávil plánováním a uskutečňováním svých nebezpečných her. Například Paul, který si pořezal zápěstí, se ocitl někde ve sklepení a musel se v časovém limitu dostat ke dveřím. Avšak v cestě mu stála síť složená z ostnatého drátu. Nebo Amanda, jenž se v minulosti předávkovala. Její hlava byla uvězněna do jakési obrácené pasti na medvědy, a pokud v daném čase nevezme klíč, který odemyká zámek, dopadne velmi špatně. Zisk klíče je vcelku jednoduchý … stačí skalpelem rozříznout břicho znehybněného muže, který je s ní ve sklepení a klíč z něj vyndat.

Jak se počet jeho obětí zvyšoval, začalo se Johnovi v médiích přezdívat “skládačkový vrah”, neboli … Jigsaw.

 

Zdroj: Wikipedia (http://www.wikipedia.org)

Sdílejte článek

21 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Pavel 1 prosince 2012 v 20:57

  Pokud by postava Johna Cramera byla realistická a celá série by vycházela ze skutečných událostí, pak bych si troufal tvrdit, že jeho poněkud radikální metody na potlačení lidských hříchů, jsou mnohem účinnější, než pokušet se lidi přesvědčit o tom, aby dodržovali desatero přikázání, jinak skončí po smrti v pekle, protože Bůh všechno vidí a spravedlivý trest nikoho nemine.

  Jenomže John není Bůh… zná jen dvě přikázání. ,, Hra začíná" a ,, Konec hry." John se podobně jako Bůh velmi rád kouká na své ovečky, nicméně na rozdíl od všemohoucího, vás John pošle do pekla ještě za živa. A věřte tomu nebo ne, pokud to přežijete ( nedělejte si iluze o tom, že vyváznete bez újmy na zdraví) bude vaše duše neposkvrněná, jako rozkrok panny Marie. A pak bychom mohli hovořit o tom, že se nám podařilo napravit nejednu prohnilou, lidskou duši.

  Ovšem Jigsaw je postava pouze fiktivní a tak nám nezbude nic jiného, než věřit v sílu desatero přikázání…

 2. enethen 10 března 2012 v 16:03

  🙂 Postava Johna byla nechutně moralistická, ovšem velmi geniální. Kdo z nás se může rozhodnout hrát si na boha? Pokud však pronikneme k této postavě blíže, můžeme si všimnout, že je velmi nedůvěřivá. Věří jen sám sobě.. a je to hajzl nejhrubšího zrna 🙂
  Ale jak říká "Nejsem vrah." a on opravdu není, je zprostředkovatelem tetičky smrtky. 🙂
  Postava geniálního, zahořklého starého muže. Jeho hry, dávaly naději… ale jak některé oběti co přežili řekli.. "Co si z toho asi mám vzít?!!!!"
  Postava se mi velmi líbila T-UP T-UP

Nový komentář