Hraběnka Bathoryová


Čachtická paní – Alžběta Báthoryová a její služebníci ošklivý hrbatý Ficko, Dora, Anna a Ilona lákají na hrad mladé dívky, aby je mučili a nakonec zabili, protože paní věří, že když se bude koupat v panenské krvi, její tělo nebude stárnout. Má na to i děsivý nástroj – železnou pannu s noži v těle.

Když se proti nim postaví společností odmítaní zbojníci v čele s Andrejem Drozdem a spojí se s nimi i Jan Kalina, vůdce Pandurů Imrich Kenderessy, kněz Jan Ponicenus, Pavel Lederer (který se nechává na zámek najmout jako zámečník, aby získával tajné informace), kastelán i Alžbětin dávný nepřítel hrabě Nyáry, paní své chování ještě zhorší a dokonce se rozhodne zabít i svou dceru Eržiku Príborskou. Naštěstí ale zbojníci většinou včas zasahují.

Čachtice se snaží přednést palatinovi svou obžalobu na Báthoryovou, ten však nechce pošpinit jméno tak velkého rodu, a tak nezasahuje. Až když se na vlastní oči přesvědčí, jak jsou děvčata týrána, dá uvrhnout hraběnku do vězení, kde také po nějaké době umírá. Její pomocnice jsou upáleny na hranici a Fickovi je sťata hlava… Kalina si bere svojí milou Maryšu, Andrej Drozd Eržiku, za Pavla Lederera se vdává jeho milovaná Barbora Repášová a za Imricha Kalinova sestra Magda.

Čachtice se opět stávají normálním městem…

 

Zdroj: iReferaty.cz (http://ireferaty.cz)

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář