Gage Creed


Možná ne všichni víte, že teď už 21-letý Miko Hughes má za sebou slušnou řádku filmů, z nihž uvedu například Mercury Rising (1998), Apollo 13 (1995), Touched by Angel (1994) nebo The Nanny (1993), Miko si také zahrál ve známých seriálech jako Baywatch (1989), Beverly Hills 90210 (1991), Merloce Place (1992), Roswell (2000) a Veronica Mars (2005).

Gagovi jsou čtyři roky, když se se svou rodinou přestěhuje do malebného městečka Ludlows. Gage má štastné dětství – rodiče i sestra ho mají velmi rádi a věnují mu veškerou péči a lásku. Vše se však překazí jednoho podzimního odpoledne, kdy nic netušící Gage pouští na zahradě draka společně se svým tatínkem. Stačí chvilka nepozornosti a malý Gage utíká na silnici a před zraky celé rodiny i souseda se vrhá pod kola náklaďáku. Žalem soužený otec vidí jediné řešení v tom, že syna pohřbí na staré indiánské pohřebiště, odkud se syn znovu vrátí. Tak jako to udělal s kocourem své dcery.

Gagův otec ale věděl, že jeho syn už nebude stejný, ale přesto to udělal. Gage se opravdu v noci vrátil. I přes pečlivě nabalzamované tělo, učesané vlásky a slušivý obleček nešly přehlédnout šrámy způsobené nehodou. Jeho otci se dokonce i zdálo, když ho pohřbíval, že má přišitou hlavu k tělu.

Zcela promyšleně Gagova první cesta vedla do ložnice svého otce pro skalpel, který byl uschovaný v doktorském kufříku. Poté brutálně zavraždí souseda Juda a svoji matku. V konečném souboji s otcem pak přijde o život. Už podruhé. Gagova povaha se po pohřbení na indiánském pohřebišti zcela změnila, tudíž můžeme říct, že malý Gage je v tom vlastně úplně nevinně, protože už to nebyl on, jen tak vypadal. Takže v konečném důsledku za všechno může vlastně jeho tatínek Luis Creed.

Mě osobně postava Gaga Creeda velmi zaujala, protože filmů, kde je zápornou postavou malé roztomilé dítě, vskutku moc není. Zajímavé také bylo sledovat přeměny malého Gaga. Z počátku jej divák téměř nezaregistroval, až v průběhu filmu, teda spíše po Gagové smrti a následném znovuvstání, nás svým vystupováním uchvátil a také trošku šokoval.
Celkově bych to hodnotila jako skvěle promyšlenou postavu. I když Gage Creed není hlavní postavou filmu, myslím, že za povšimnutí rozhodně stojí. Všem bych doporučila si přečíst knihu Hřbitov zvířátek, podle které byl film ztvárněn. Obsahuje řadu vynechaných scén a dovoluje čtenáři více nakouknout do jednotlivých povah postav.

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. daxterl 25 června 2011 v 10:52

     sice sem to neviděl ale podobný film sem videl ale nevim jak se menoval byl to kluk asi 12 let a dostal adoptovaného brášku asi 10 let a meli jen jednu matku jo a kdyby neco nevim s jistotou že byl adoptován ačkoliv to tak vypadalo a ten 12 letý kluk chtěl zabít svou matku a bvyl u toho i možná adoptovaný syn a pak se oba synové kutáleli na okraj skály ale chtila je oba mattka ale oba je nemohla vytáhnout a tak se rozhodla upustit toho 12 letého kluka který se dolé kde bylo pobřeží nabod n kámen a tak nejak to skoncilo ten film sem videl z prostředka

  2. ondrej 3 srpna 2007 v 11:27

    Já zase zastávám názor, že za onu tragédii Creddů, může sám Stephen King, jelikož to tak chtěl . Musím ale dodat, že kniha i film jsou více než úžasné, ovšem právě ta kniha – obzvláště od Kinga – mi přijde dvakrát tak lepší, než onen dokonalý film. V každém případě obojí “Pet Sematary” doporučuji všem.

Nový komentář