Critters


Cože je to za potvory?

Pocházejí z jiného světa, tedy minimálně z jiné planety. Jsou to chlupatá stvoření. Mají ruce i nohy, nejcharakterističtější jsou pro ně ovšem jejich zuby. Mají jich plnou tlamu, která zabírá přes polovinu jejich tělesného obsahu. Na svých malých nožkách jsou pomalí a nemotorní, takže k rychlému přesunu z bodu A do bodu B, nebo chcete-li od jedné ohlodané krávy ke krávě ještě živé, užívají koulení. Jednoduše se sbalí do klubíčka velikého jako fotbalový míč a koulí se a koulí. Jak roztomilé, když jste dostatečně daleko.

Co je na nich tak nebezpečného? Sežerou všechno na co přijdou. Nejvíc lační po masu, pokud možno ještě teplém (podle Uga špatný zvyk). To by samo o sobě nebylo tak zlé, kdyby neútočili v hejnech. Jedí totiž hromadně jako rodina (jak říkal Ug).

Nesnáší zeleninu, ale když není do co žaludku… on ani takový prostředek na umývání nádobí není k zahození. Se vzduchem v pneumatice je rovněž legrace, stejně jako s rybičkami v akváriu nebo polštářem plným peří.

Ano, critters, ač dle popisu vypadají jako bestie, mají smysl pro humor. Umí mluvit, takže vzácně z jejich strany padne nějaká ta hláška. Rádi se v televizi dívají na pořady o vaření, zvláště, když tam porcují maso. Co je pro ně vlastní, je pustošení. Když obsadí nějaký dům plný jídla, v pauzách mezi jídlem si spolu hrají a to nezůstane nic na svém místě. Pusťte jim k tomu píseň o nejlepší žranici ve městě a uvidíte, co jste neviděli.

Ale jak jsem řekl, jen když jste dostatečně daleko. Jinak totiž zjistíte, že taky rostou. Největší známý zástupce jejich rodu měřil jako dospělý člověk a utáhl dívku v bezvědomí. Největší známá koule byla větší než pořádné auto. Aby ne, když ji tvořilo několik set malých potvůrek. Taková koule pak za sebou nechávala jen klepající se kostry. Když mířila na kostel plný dětí, objevil se na obloze hrdina Charlie a zničil ji jediným možným způsobem- narazil do ní vesmírným korábem.

Je těžké před critters utéct. Když se něčeho třeba leknou (např. bačkory tvaru králíčkaJ) nebo jsou na kořist pomalí, vystřelí ze svého hřbetu ostré jehličky naplněné uspávacím jedem. To se pak probudíte rovnou v nebi, pokud vás někdo rychle neodtáhne.

Critters jsou velmi mazaní. Dokáží si poradit i s vesmírnými lovci. Jednoduše je nalákají do pasti a pak si na nich pochutnají. Není jim cizí ani technologie. Jsou schopni využít urychlovače růstu pro zvýšení svého počtu. Uprchnou z nejstřeženějšího vězení, vyberou si k tomu nejrychlejší loď v kosmu. Jediným problémem je, že to vězení se nachází kousek od Země.

Jak se s nimi vypořádat? Stačí obyčejná pálka, hořící světlice, horká voda, nůž, lepší je však obří sekáček a úplně nejlepší je pořádná pistole nebo výbušnina, nejlépe vyrobená doma. Tedy pokud zrovna nejsou nablízku lovci odměn, kteří mají své osvědčené postupy.

Proč je lidé přirovnávají ke gremlins? Protože je s nimi sranda. Proč jsou ale daleko horší? Protože vás sežerou!

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář

Nový komentář