Candyman


Když ještě žil jmenoval se Daniel Robitaille. Nenarodil se žádné bohaté rodině, ale obyčejnému otrokovi, který pracoval na plantážích. On se však nehodlal smířit s chudobou a tak začal malovat. Měl opravdu neskutečné nadání, jeho obrazy a portréty se brzy staly velmi uznávanými. Jednoho dne za ním přišel bohatý obchodník a chtěl, aby Daniel namaloval jeho krásnou, nevinnou dceru. Ten samozřejmě souhlasil, protože se mu líbila jak peněžní suma, tak i samotná dívka. Zamilovali se do sebe, což se nelíbilo jejímu otci.  Vyburcoval ostatní obyvatelé a Daniella nejprve zlynčovali, naháněli po polích a později i znetvořili. Usekli mu pravou ruku, aby už nikdy nemohl malovat. V afektu zuřivosti jim to však nestačilo. Potřeli ho plástvemi medu a vypustili na něj rej včel. Ty nebožáka ubodali k smrti. Ještě před smrtí vyřkl jméno Candyman.

Uběhlo několik desítek let a stala se z něj legenda. Nestal se z něj však mučedník, ale obávaná stvůra z hlubin pekla, která se vrací na svět, aby pomstila svou smrt. Stačí když si někdo stoupne před zrcadlo a pětkrát po sobě řekne jeho jméno (Candyman). Potom se ze tmy vynoří postava zahalená do hustého kabátu s hákem místo ruky a nebohé oběti roztrhá na kusy. Nikdo nemá šanci před ním uniknout. Mezi lidmi si nevybírá, bez slitování zabíjí muže, ženy, děti a dokonce i psy.

Jeho tělo je prolezeno včelami, které ho vlastně drží pohromadě. Tito tvorové ho usmrtili a teď mu dodávají potřebnou sílu. Jsou věrnými společníky, kteří ho nikdy neopustí. Rád si se svými oběťmi hraje. Většinou zůstává skrytý ve stínu a svým tajemným hlasem neustále opakuje jejich jméno. Dokonce je občas nechá naživu i o chvilku déle a raději zabije někoho jim blízkého, protože o jeho existenci většina lidí neví, tak na něj nepadne podezření. Má ovšem i jednu slabinu, na kterou přijdete, když se podíváte na některý z filmů.

Postavu Candymana vytvořil spisovatel Clive Barker, který kromě své povídky jí převedl i do filmové podoby, protože spolupracoval na všech filmech. Díky němu se tak natočili všechny díly této trilogie. Jeho postavu si zahrál Tony Todd, který jí zvládl naprosto skvěle a stal se největším tahounem všech tří dílů. Po kvalitní stránce se však nejvíce povedl hned ten první.

Ve všech dílech se objevilo i několik jeho podobizen nakreslených na stěnách, nebo obrazech či dětských výkresech. Většina z nich se docela povedla a svou jedinečností dokázali přispět ke zlepšení filmu. Stejně tak jako hudební doprovod, který má na svědomí Philip Glass.

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář