Bride in Black, The


Nevěsta v černém je druh přízraku, který je vyšetřovatelkou paranormálních jevů Elise Rainier označen jako parazit. Tento druh zákeřného ducha cizopasí na lidském neštěstí, ze kterého čerpá “životní” energii. Parazit byl před svou smrtí zlým a psychicky labilním člověkem, vrahem či násilníkem, který i po skončení svého mrzkého života dále lpí na ubližování lidem.

Nevěsta v černém z hororové trilogie Insidious není však ženským charakterem, ale bizarním sériovým vrahem jménem Parker Crane. Narodil se 19. května 1920 v Kalifornii. Jako dítě musel trpět pod pevnou rukou své psychicky narušené matky Michelle Craneové, která se nesmířila s tím, že malý Parker není holčičkou, kterou si vytouženě přála. Nutila tedy svého syna oblékat se do dívčích oblečků a důrazně mu vysvětlovala, že jeho jméno je Marylin. Na podporu svého otce se malý Parker nemohl spolehnout, protože sám nevěděl, kdo jím byl.

Toto psychické a mentální vypětí zdeformovalo Craneovu mysl. Stal se posedlý nenávistí vůči všemu ženskému, ale zároveň se tato posedlost odrazila v jeho fetiši, kdy se (nejspíš tím trýznil sám sebe, protože od dětství nic jiného neznal) oblékal za starou paní v černých šatech. V této bizarní podobě unášel ženy a dívky a následně je ponižoval a zabíjel. Když se pokusil ve svém neutuchajícím šílenství sám sebe vykastrovat, skončil hospitalizován. V nemocnici se také poprvé střetl s malým chlapcem Joshem (Patrick Wilson), na jehož strachu se po své smrti živil. Parker Crane zemřel, když skočil ze střechy nemocnice. Ovšem pouto mezi ním a Joshem přetrvalo dál.

Postava přízraku nevěsty se objevila ve všech třech dílech hororu Insidious. Když přízrak zjistil, že Josh dokáže astrálně cestovat, chtěl vstoupit do jeho nechráněné tělesné schránky. Zároveň je postava zemřelého Parkera Cranea úhlavní nemesis záhadoložky Elise Rainierové, které se také objevila ve všech kapitolách trilogie.

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář