Ash


Bohužel tento muž nemá štěstí na ty správné holky, ani správná místa ke společným hrátkám. Jeho první dvě dívky (kupodivu se obě jmenovaly Linda), byly díky puštěnému magnetofonu s nahraným textem, probouzejícím zlo, posednuty lesním duchem a okolnosti ho dovedly až k hrůznému činu, kdy jim musel lopatou oddělit hlavu od těla. Ale ani smrt druhé z nich nebránila udělat Ashovi ze života peklo a pravou noční můru, na kterou se jen tak nezapomíná.

Hlava jeho milované Lindy se mu bohužel (nebo spíš bohudík) zakousla do ruky. Po tomto incidentu jeho ruka už nebyla tím co dřív. Teď se ho snažila i zabít – nutno podotknout, že docela vtipně. Jenže Ash si nenechá jen tak pro nic za nic kydat na hlavu a tak udělá radikální krok, kdy si ruku uřeže motorovou pilou. Ale ani jako bezruký se nevzdává a tak vymyslí alternativní řešení, které mu ruku částečně nahradí – motorovou pilu si připevní na svůj pahýl. Tímto okamžikem se stává přinejmenším rovnoceným partnerem všech nemrtvých.

Ash měl sice párkrát namále – když už byl proměněný také lesním duchem, zasáhl v pravou chvíli východ slunce nebo čistá láska k Lindě. Ale osud tomu tak právě chtěl, aby se po všech útrapách stal hrdinou a stěžejní postavou minulosti, kde ve válce lidí proti armádě nemrtvých stane na straně dobra. Jen tak mimochodem, tam ho přeneslo zaklínadlo, které mělo zlého ducha pomocí velkého víru času vtáhnout zpět do minulosti, naneštěstí i s Ashem.

Ash se objevil ve dvou filmech s názvem Evil Dead (Smrtelné zlo, Lesní duch, Chata smrti – za minulého režimu měl tento film u nás spousty názvů) a v jejich pokračování Army of Darkness (Armáda temnot). Objevil se také v počítačových hrách, jenž byly na motivy hororu Evil Dead. Dokonce se uvažovalo o dalším pokračováním, kde měl své síly změřit s takovými velikány jako jsou Freddy Krueger a Jason Voorhees, ale tento záměr hororových fanoušků nebyl vyslyšen a tak se můžeme těšit na Campbellův film My Name is Bruce, který by se měl tak trošku o Ashe otírat.

Sdílejte článek

Jino ( profil autora )

Jsem fanouškem hororů a jeho přidružených subžánrů... Mezi mé favority v hororových postavách patří takové ikony jako jsou zombie a vlkodlak, atd.

Nový komentář