UFO


Rozhodla jsem se napsat nějaké to shrnutí o mimozemské civilizaci, protože myslím, že každý z nás si někdy pokládal otázku, jestli UFO existuje. Na tuto otázku bohužel také neodpovím, ale budu se vám alespoň snažit poskytnout nějaké ty informace a je na každém z vás, co si o tom budete myslet…

Jak vlastně vypadá pravý mimozemšťan? Existuje spousta teorií a domněnek. Nejrozšířenější je ovšem teorie o malých šedých stvoření, s pohublým tělem a velkou hlavou, kde převažuje mozková část nad obličejovou. Objevují se i názory, že mimozemské civilizace jsou něco jako obři, zvířata či roboti. Mají ale většinou společné, že se pohybují v ,,létajících taléřích“, které jsou vyrobeny ze zvláštního materiálu.

A co kruhy v obilí? Jedná se snad o dementní vtípky nějaké organizované skupiny? A jak je tedy možné, že stébla bývají ohnuta v různých směrech v jednotlivých dílčích tvarech u složitého piktogramu, nebo že klasy často bývají propleteny jako u vánočky a stébla mývají charakteristické znaky? To by se za noc dalo těžko stihnout…V lednu 1966 je dochována první fotografie polehlého kruhu v obilí v Queenslandu v Austrálii. Od té doby je lidstvo zahrnováno podobnými zprávami, stal se z toho i určitý fenomén. Možná proto vznikla nauka která se zabývá kruhy v obilí-cereologie.

Další nevyřešenou záhadou je událost týkající se 3.7.1947. V Novém Mexiku, ve městě Roswell údajně ztroskotala mimozemská kosmická loď, ve které dokonce byli čtyři mimozemšťané, z toho jeden živý. Ale to všechno jsou nepodložené informace, vycházející jen ze svědectví. Na místě byly nalezeny trosky kosmické lodi, které obsahovaly neidentifikovatelné materiály. Svědci tvrdí, že se jednalo o materiál blízký kovu, ale o velmi nízké hmotnosti a téměř nezničitelný. Další svědci tvrdili, že zde bylo nalezeno něco jako kusy plastu, ale části byli velmi ohebné a vraceli se do původního stavu. Nalezení mimozemšťané byli podle nepodložených svědectví okamžitě odvezeni do známé Oblasti 51 a tam podrobně zkoumáni. Co je to vlastně Oblast 51? Je to oblast ležící u jezera Groom Lake v Nevadské poušti. Rozlohou je velká asi jako Švýcarsko a nachází se zde vojenská základna, jejíž existenci potvrdila armáda až v roce 1994, i přesto, že byla založena už v roce 1957. Oblast nad tímto objektem je nejpřísněji střežený letecký prostor na světě, letadla která sem vletí budou okamžitě sestřelena. Na vzdálenosti 10 km od Oblasti 51 jsou cedule s nápisem: Vstup do této oblasti vás může stát život. Robert Lazar, jeden z nejdůvěryhodnějších svědků prohlásil, že vstup do základny je maskovaný v jeskyni. Tvrdil, že pracoval v této základně několikrát s mimozemskými kosmickými loděmi a setkal se i s mimozemšťany. Další muž zase říkal, že zde spalují velmi nebezpečné toxické látky a hned ho také zabili. Zajímavé je, že Mac Bradel, který nalezl trosky mimozemské lodi v Roswellu, mluvil také o mimozemšťanech a své svědectví změnil po několikadenním pobytu na základně. Po té si chudý farmář koupil nové auto, dům, a mrazírnu masa…A co na to všechno armáda? Prohlásila, že se jednalo o balón. Ale asi dost těžko by balón vyryl do země díru dlouhou tři míle a trosky by nemuselo uklízet 60 lidí po dobu dvou dnů, už samotný fakt, že pro spadlý balón by přijela armáda je docela úsměvný.Oblast 51, též zvaná AREA 51, plní funkci jaderné základny a dodnes se zde testují nejnovější americké zbraně a letouny. Samotná vláda tvrdí, že zde vyvíjí moderní technologie na obranu státu.

Tak co je tedy pravda? To se můžeme jen domnívat…Pravdou ale je, že roku 1960 prohlásil Roscoe Hillenkoetter, první šéf CIA v letech 1947-1950 v New York Times, že UFO existuje, armáda to ví, ale tají to. V každém případě je Oblast 51 obestřena tajemstvím, některé dohady také mluví o tom, že v této oblasti dodnes žijí mimozemské civilizace, vzhledem k tomu, že existují svědectví o častém pozorování podivných létajících předmětů v Oblasti 51.

Podle mě na tom něco pravdy být musí, ale každý má jiný názor, tak vás tady nikoho nechci ovlivňovat =) Možná se okolo nás pohybuje tisíce, co tisíce, miliony mimozemšťanů a my o tom nevíme…jen si vzpomeňte na film Muži v černém.

Sdílejte článek

15 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. beonica 13 srpna 2007 v 13:46

  Mě u těchhle témat vždy mrzí, že jsou pojímána tak povrchně a omezují se na řešení toho, zda existují a neexistují nějaké létající talíře a zelení mužíčkové.

  Ten problém je přece komplexní a hluboký – dotýká se podstaty většiny filosofických, náboženských a kulturních tradic a pro mě by byl tenhle pohled – do nitra – asi mnohem zajímavější. Stejně vzrušující je ovšem i pohled normativně vědecký.

  Ten popularizující přístup, kdy se donekonečna diskutuje o autenticitě videí a o Roswellu už několik let stagnuje a nemá co přinést nového. Aspoň si to tak myslím já.

 2. j.calling.2bad 7 srpna 2007 v 21:36

   dobře napsaný článek osobně na UFO věřím. Ani nevím proč. Možná proto, že kdyby nebylo UFO, tak co záhadnýho bych v životě měl? Něco, co si asi v životě nikdy nedokážu vysvětlit. I když možná za nějakých 70 let, jak budu stařík, možná bude všechno jinak. Třeba se příjde na to, že UFO existuje a že mimozemšťané jsou mírumilovní tvorové a naše populace s tou jejich bude třeba smíšená a všichni budeme vesele žít. Toho si nevšímejte, trochu moc fantazíruju.

 3. ondrej 7 srpna 2007 v 17:00

  Také se přidávám, článek je to perfektní . Kdysi jsem viděl dokument BBC, ve kterém se snažili vysvětlit UFO, jako lidský, super tajný výrobek, který je v oblasti 51 dodnes utajován jako tichý špehovací letoun schopný letu na místě a ve vysokých výškách. Nakonec to zakončili vysvětlením, proč tyto létající stroje přestáváme výdat. Údajně je nahrazují satelity. Jen taková další varianta – spekulace. 

Nový komentář