Co je nového? Prosincové aktuality (2016)


I v prosinci se na nás vyvalila řada nových zpráv. Pojďme si zrekapitulovat některé z nich.

 

 

Novinka čtvrtého dílu Insidious

První oficiální fotka z natáčení Insidious: Chapter 4 zveřejněna! Foto zachycuje Lin Shaye v roli Elise Rainier a novou postavu jménem Aubrey, kterou ztvárnila herečka Tessa Ferrer, jejíž nejvýraznější role byla prozatím v seriálu Grey’s Anatomy. Co se dějové linky týče, Lin Shaye prozradila, že se diváci setkají s Elise v nejrůznějších etapách jejího života, ve středu dění bude také tajemná entita, která ji pronásleduje. Doufejme, že v novém roce nám tvůrci prozradí víc. Insidious: Chapter 4 si vzali pod producentská křídla Jason Blum, Oren Peli a James Wan, režie se ujal Adam Robitel a scénáře pak Leigh Whannell, představitel Specse, jednoho z Elisiných pomocníků. Film do kin zavítá příští rok v říjnu.

Další detaily nového Vetřelce

O pokračování Vetřelce jsme psali již v listopadových aktualitách. V prosinci však na světlo prosákly nové informace, které potěšily řadu fanoušků po celém světě. Vezmeme-li to pěkně popořádku, první informace se týkala herce Jamese Franca, který se měl připojit k herecké výpravě filmu s celým názvem Alien: Covenant. A skutečně se připojil. Dále byl zveřejněn první oficiální snímek z filmu, za kterým následovaly další, nicméně ten první patří herečce Katherine Waterson. A to nejlepší nakonec – ven se dostal i první oficiální trailer.

Zveřejněn trailer a fotky k filmu The Mummy v hlavní roli s Tomem Cruisem

Společnost Universal Pictures se pochlubila trailerem a taky fotografiemi z filmu The Mummy. Nová mumie bude přicházet do kin od června roku 2017. Film je remakem originálního filmu The Mummy z roku 1932. Ve filmu hrají Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Jake Johnson nebo Courtney B. Vance. Scénář si vzali na starost Billy Ray a Jon Spaihts, režie se chopil Alex Kurtzman, který se zároveň stal i producentem snímku spolu s Chrisem Morganem. Filmová společnost má v plánu oživit všechna klasická monstra a převést je do moderní (po)doby, a právě nová mumie má být prvním snímkem, který dostane tu čest.

Gore Verbinski přináší nové trailery a plakáty k filmu A Cure for Wellness

Společnost 20th Century Fox uvede v únoru příštího roku do kin film A Cure for Wellness, který režíroval Gore Verbinski. Film se může pochlubit velmi zajímavým plakátem, ten je totiž pohyblivý! Kouknout se na něj můžete na naší facebookové stránce. Mimo tohoto originálního plakátu byly odhaleny i klasické postery, a co je důležitější – i trailery. Ano, je jich skutečně víc, ale my si ukážeme ten nejdelší, který má bezmála tři minuty.
Scénář napsal Justin Haythe a do filmu byli obsazeni například Dane DeHaan, Jason Isaacs, and Mia Goth. Horrorový thriller s psychologickými prvky se do kin, včetně těch českých, dostane v únoru 2017. Film vypráví o mladém a ambiciózním pracovníkovi, který je poslán do idylického, ale zároveň mystikou opředeného ‘wellness centra’. Brzy začíná přicházet věcem na kloub – to, co je zázračné, ve skutečnosti tak zázračné být opravdu nemusí. A co víc, když začne rozplétat záhadu opředenou kolem centra, možná se i on sám stane obětí něčeho zvláštního.

Datum premiéry nového filmu Cloverfield má nové datum
Trilogii Cloverfield uzavírá film s údajným názvem God Particle. Ten se měl původně objevit v kinech v únoru, ale z plánů nakonec sešlo – snímek se dostane do kin o několik měsíců později, první diváci ho konkrétně uvidí 27. října 2017. Film režíroval Julius Onah, scénář pochází z pera Orena Uziela a Douga Junga. V titulních rolích se představí David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Daniel Brühl, Chris O’Dowd nebo Elizabeth Debicki. Připomeňme, že první Cloverfield přišel do kin v roce 2008, druhý s názvem 10 Cloverfield Lane letos.

Nejnovější Amityville – premiéra ZNOVU odsunuta. A to dokonce dvakrát
Amityville – slovo, které na jedné straně evokuje tajemno, na straně druhé je ale synonymem pro ždímačku peněz, obzvlášť ve filmovém průmyslu. Jistě jste zaznamenali nový snímek s názvem Amityville: The Awakening. O nejnovějším počinu režiséra a scénáristy Francka Khalfouna, který stojí za filmy jako P2 (2007) nebo Maniac (remake, 2012), se poprvé začalo mluvit před čtyřmi lety a časem film nabýval reálnější podoby. Premiéra filmu byla několikrát odložena, naposledy se měl film promítnout v biografech 6. ledna 2017, ale nyní společnost Dimension Films datum premiéry posunula na 1. duben 2017. ALE – v prosinci přišla ještě jedna zpráva – premiéra znovu změnila své datum. Do kin v USA má nově přijít 30. června. Jestli se film promítne v kinech i u nás, to se zatím neví. Amityville: The Awakening je o svobodné matce a jejich dětech, kteří se přestěhují do domu a šetří, kde se dá. Jedno z děcek prodělává nákladnou léčbu, jenže najednou se začíná zázračně uzdravovat a jedna ze sester zjišťuje, že s jeho zázračným uzdravováním má něco společného dům. Ve filmu hrají Bella Thorne, Jennifer Jason Leigh, Cameron Monaghan, Thomas Mann nebo Taylor Spreitler.

Zveřejněn trailer k filmu The Autopsy of Jane Doe
Tým koronerů, který tvoří otec se synem, čelí velké výzvě – na pitevnu jim přivezou mrtvolu neidentifikované krásné mladé ženy bez zjevné příčiny smrti. Čím hlouběji ale do pitvy jdou, tím víc se vynořují nejrůznější podivné a děsivé věci. Předtím, než šel film norského režiséra Andrého Øvredala a scénáristy Iana B. Goldberga do kin, což se stalo ke konci tohoto měsíce, byl vydán trailer, který můžete zhlédnout níže. U nás film v kinech premiéru zatím stanovenou nemá. Ve filmu hrají Brian Cox, Emile Hirsch, Ophelia Lovibond nebo Michael McElhatton.

Zveřejněn trailer k filmu Pitchfork
V roce 2017 vstoupí do kin film režiséra Glenna Douglase Packarda s názvem Pitchfork. Zápletka je v zásadě velmi jednoduchá, tak se ji pojďme představit ve stručnosti. Kluk vezme svoje kamarády z New Yorku do svého domova – na jakousi farmu uprostřed michiganské přírody, vzápětí se však plíživě vynořuje staré, tajemné a nebezpečné zlo. Koukněte na trailer.

Zveřejněn trailer hry The Last of Us Part II
Společnost Sony hostila první prosincový víkend v jižní Kalifornii výroční akci Playstation Experience, což je takový svátek pro všechny videohráče. Samozřejmě nesměly chybět ani novinky, které si společnost připravila. Jednou z nich bylo potvrzení sequelu The Last of Us, o němž se do té doby jen spekulovalo. Sony více než úspěšný post-apokalyptický survival horrror představil a rovnou ukázal trailer. Těšíte se na návrat Joela a Ellie? The Last of Us je videohra amerického studia Naughty Dog pro Playstation 3, kterou publikovala společnost Sony Computer Entertainment poprvé před třemi lety.

Zveřejněn trailer hry Resident Evil 7 biohazard a další novinky
Již sedmý díl videohry Resident Evil se na pulty dostaví příští měsíc, konkrétně 24. ledna 2017, a společnost Capcom, která hru vyvíjí a vydává již od roku 1996, zveřejnila nové informace a nový trailer. Resident Evil 7: Biohazard je survival horrorová videohra, kterou si můžete zahrát na Microsoft Windows, Playstation 4 a Xbox One.

Zveřejněn nový trailer ke hře The Walking Dead: A New Frontier
Od 20. prosince mohou pařmeni hrát další díl herní série The Walking Dead, ale ještě před vydáním hry společnost Telltale Games uvolnila do světa další trailer, kterým se snažila příznivce zombie a videoher nalákat. Více o hře si můžete přečíst v listopadovém článku o novinkách.

R. L. Stine si odskočí ke komiksu
Americký spisovatel R. L. Stine, kterého mnozí z vás máte jistě spojeného se seriálem Fear Street z edice Stopy Hrůzy či ze série Goosebumps, nebo její filmové podoby, si splní svůj dávný sen! Začne pracovat na komiksové sérii, která bude vycházet od března příštího roku – a k životu přivede postavu jménem Man-Thing, což je fiktivní monstrum, které se poprvé objevilo v komiksu společnosti Marvel Comics a nevymyslel ho nikdo jiný než Stan Lee, dále Roy Thomas, Gerry Conway a Gray Morrow. Poprvé se objevil v roce 1971. Podle R. L. Stina do komiksové série přinese nějaké prvky z Goosebumps.

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019)

Nový komentář