Co je nového? Dubnové aktuality (2017)


Akta X se vrací na obrazovky

Společnost Fox oznámila návrat agentů Muldera a Scullyové. Oblíbený seriál The X-Files, neboli Akta X, zahájí svoji jedenáctou řadu, která bude obsahovat celkem deset epizod, v televizní sezóně 2017-2018. Natáčení se rozběhne začátkem srpna. Ještě připomeneme, že tento kultovní seroš běžel v letech 1993 až 2002, roku 1998 a 2008 se dočkal celovečerních snímků a oblíbená dvojice v podání Davida Duchovnyho a Gillian Anderson se vrátila na televizní plátna v šestidílné řadě minulý rok. Zdá se, že tvůce Chris Carter má skutečně stále dost nápadů 🙂

Zveřejněny snímky ze zákulisí pokračování filmu Hellraiser

Hellraiser: Judgment, tak se jmenuje nadcházející, již desáté pokračování franšízy Hellraiser. Film, který se dostane do kin letos, napsal a režíroval Gary J. Tunnincliffe, který se věnuje také herectví a jeho parketou je i tvůrce masek, tzv. special make-up artista. Ve filmu se představí Paul T. Taylor, Heather Langenkamp, Damon Carney, Randy Wayne nebo Alexandra Harris.Zveřejněn trailer a fotky z natáčení druhého dílu Annabelle

Byl zveřejněn trailer k druhému dílu filmu Annabelle, jehož celý název zní Annabelle: Creation. Snímek režiséra Davida F. Sandberga (Lights Out) a scénáristy Garyho Dabubermana (Annabelle) se do kin dostane v srpnu. Producenty filmu se opět stali Peter Safran a James Wan a ve filmu hrají Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Lulu Wilson nebo Philippa A. Coulthrd. Bylo zveřejněno i několik fotek z natáčení, na dvě z nich se můžete podívat pod trailerem.

Zveřejněn další trailer k nové Mumii

O novém zpracování Mumie jsme psali před koncem roku. Nyní studio Universal Pictures vydalo další trailer, kterým lákají návštěvníky do kin. Nejnovější snímek Alexe Kurtzmana se  začne promítat na začátku června.

Zveřejněn další trailer k filmu Nails

Hororový snímek režiséra Dennise Bartoka si svoji světovou premiéru odbyl v únoru na irském Audi Dublin International Film Festivalu a další promítání se chystá na začátek srpna v rámci Brussels International Fantastic Film Festivalu. Co se týče data vstupu filmu do kin, ať už u nás nebo v cizině, nic není známo. Zato byl ale vydán další trailer, který má nalákat návštěvníky alespoň na bruselský fesťák. Ve filmu Nails si hlavní roli střihla Shauna Macdonald, která už s horrory zkušenosti má, hrála například ve filmech The Descent, The Descent: Part 2, The Hike, Howl, dále se ve filmu mihnou Steve Wall a Ross Noble.

Zveřejněn trailer k filmu Deimosimine

Film režiséra Chada Armstronga a Andrewa Thompsona Deimosimine prošel všemožnými problémy, kterými film může projít – ať už se jedná o herecké obsazení nebo odložené termíny jakýchkoliv úkolů. Nyní však přišel čas, kdy se tvůrci konečně mohli pochlubit trailerem. Kdy však přijde film do kin, jestli vůbec přijde, se neví. Role ve snímku ztvárnili Cassidy Balkcom, Alex Zuko, Jim O’Rear nebo Portia Chellelynn.

Zveřejněn trailer k novému seriálu založenému na knize Stephena Kinga

S obrazovým zpracováním děl Stephena Kinga se v poslední době doslova roztrhl pytel. Po filmech Gerald’s Game (Geraldova hra, režie Mike Flanagan), It (To, film, režie Andres Muschietti) a The Dark Tower (Temná věž, film, režie Nikolaj Arcel) a seriálech Castle Rock (seriál, režie není známa, zato jeden z producentů ano, je jím J. J. Abrams) se začíná mluvit o dalším seriálovém zpracování, tentokrát se jedná o dílo The Mist, tedy Mlha, které bylo vydáno v roce 1980.

Před deseti lety knihu do filmové podoby převedl režisér a scénárista Frank Darabont a letos se nadšenci dočkají seriálové podoby. Do režisérského křesla se posadilo hned několik tvůrců – Adam Bernstein, Guy Ferland, Richard Laxton, Nick Murphy, Matthew Penn, Christian Torpe a James Hawes. Scénář vznikal pery Ch. Torpa a Amandy Segel Marksové.  Premiéry se desetidílný seriál dočká 22. června na stanici Spike TV. V seriálu hrají například Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Isiah Whitlock Jr., Danica Curcic, Gus Birney, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Frances Conroy nebo Greg Hovanessian.

Zveřejněn trailer a plakát filmu American Satan

Byl zveřejněn trailer a plakát k filmu American Satan, který vejde do kin ještě letos.  Film pojednává o partě mlaďochů-muzikantů, kteří opustí školu a vydávají se žít svůj sen. Potkají tajemného cizince, který v nich vidí potenciál. Jenže nic není tak, jak na první pohled vypadá. Režisérem filmu je Ash Avildsen, zakladatel hudebního vydavatelství Sumerian Records, který film napsal spolu s Mattym Beckermanem. Ve filmu si zahráli skuteční hudebníci Andy Biersack (Black Veil Brides) a Ben Bruce (Asking Alexandria), dále Malcolm McDowell, John Bradley, BooBoo Stewart, Mark Boone Jr., Denise Richards či Drake Bell.

 

 

Zveřejněn trailer k filmu Pool Party Massacre

První trailer, i když jen půlminutový, k filmu Pool Party Massacre vzbudil docela velké rozpaky – je to pokus o horror, nebo parodie? Další zveřejněná upoutávka ale většině dává uspokojivou odpověď. Pool Party Massacre je nízkorozpočtovým debutem Drewa Marvicka, který se inspiroval slashery 80. let a jeho premiéra se odehraje letos. Hrají v něm například Kristin N. McKusick, Margaux Neme nebo Destiny F. Nelson.

Zveřejněn první oficiální plakát k film Countrycide

Takhle vypadá první oficiální plakát k filmu Countrycide, který spoustu z vás zaujal na našem Facebooku, kde jsme ho sdíleli. Film Bretta Kellyho je momentálně v post-produkci a v létě by měl být venku, a hrají v něm například Andrew Galligan, Robin Hodge, Trevor Payer nebo Lee Cyr.

Zveřejněno datum premiéry Sharknado 5

Dobrá zpráva pro všechny milovníky filmů stanice SyFy. Již páté pokračování Sharkando připluje na obrazovky v neděli 6. srpna. Jako vždy se diváci mohou těšit na Taru Reid a Iana Zieringa. Do režisérského křesla opět usedl Anthony C. Ferrante a scénář napsat Scotty Mullen.

Spánková paralýza v kinech

Film pojednávající o spánkové paralýze – Dead Awake – si svoji premiéru odbyl na několika filmových festivalech. Nyní bylo oznámeno datum vstupu do kin, stane se tak 12. května v New Yorku. O české premiéře se zatím neví. Film Dead Awake režíroval Phillip Guzman a pochází z pera Jeffreyho Reddicka (Final Destination, Tamara, Day of the Dead, 2008). Ve filmu hrají například Jocelin Donahue, Jesse Bradford, Jesse Borrego, Brea Grant nebo Lori Petty.

Stanice AMC ohlásila další řadu seriálu Fear the Walking Dead

3. řada seriálu Fear The Walking Dead, spin-offu seriálu The Walking Dead, ještě nevstoupila na obrazovky a už jeho domovská stanice AMC hlásí příchod čtvrté řady, která by se měla začít vysílat na konci jara 2018. A protože tvůrce série Dave Erickson odchází, jeho místa se nově ujmou Andrew Chambliss (Dollhouse, Once Upon a Time) a Ian B. Goldberg (Once Upon a Time). Do seriálu dále naskočí jako jeden z producentů Scott M. Gimple (Chase, TWD). Třetí série seriálu startuje 4. června.

Očista se dostává na televizní obrazovky

Příznivci série The Purge se mohou těšit na její pokračování ve formě televizního seriálu, který uvede stanice SyFy. Uvedl to tvůrce celé franšízy James DeMonaco. Žádné další informace zatím sděleny nebyly, ale jistojistě brzy přijdou. Připomínáme, že série, jež zní v českém překladu Očista, má za sebou tři díly.

The Walking Dead Monopoly

A na závěr tip na dárek pro všechny milovníky seriálu The Walking Dead, jehož sedmá sezóna skončila na začátku dubna. V polovině dubna se na trhu objevila hra Monopoly s tématem tohoto oblíbeného zombie seriálu. Cena se pohybuje okolo $45 a koupit ji můžete na ofiko obchodu TWD nebo Amazonu.

 

 

 

Jonathan Demme 22. 2. 1944 – 26. 4. 2017

Ve středu 26. dubna zemřel ve věku 73 let scénárista, producent a režisér Jonathan Demme, který stojí za Oscary ověnčeným filmem The Silence of the Lambs. Příčinou byly komplikace plynoucí z nemoci srdce a rakoviny jícnu. J. Demme byl uznávaným režisérem, mezi jeho další filmy patří například Fighting Mad (1976), Married to the Mob (1988), Philadelphia (1993) nebo Rachel Getting Married (2008).

 

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019) -Co je nového? Zářijové aktuality (2019) -Co je nového? Říjnové aktuality (2019) -Co je nového? Listopadové aktuality (2019) -Film Maják exkluzivně na velkém plátně -Co je nového? Prosincové aktuality (2019) = 2020 = *Články* -Redaktor Horror.cz vydává knihu

  1. Co je nového? Lednové aktuality (2018) - Horror.cz 9 srpna 2019 v 19:14

    […] Minulý rok na jaře jsme přinesli zprávu ohledně natáčení dalšího filmu s Pinheadem coby hlavní postavou. Nový Hellraiser s podtitulem Judgment se měl dostat do kin tentýž rok, plány se však, jak se dost často stává i velkým produkcím, změnily. Film se do kin nedostal, a co víc – ani nedostane. Diváci ho tak budou moct vidět doma z gauče, kdy 18. února vyjde na klasických platformách DVD či Blu-R a v digitální podobě. […]

Nový komentář