Co je nového? Červencové aktuality (2017)


 

 

 

Ze světa filmu

Quentin Tarantino začne točit film o Charlesi Mansonovi

Vrazi jsou věčným (a vděčným) námětem celé řady filmů. I jeden z nejznámějších amerických zločinců – Charles Manson – se dočkal několika filmových zpracování a nyní se ‚jeho‘ sbírka rozšíří. Pod nový počin se podepíše americký režisér Quentin Tarantino, který má v plánu natočit životopisný snímek příští rok. Film bude pojednávat nejen o Mansonovi samotném, ale samozřejmě i o jeho ovečkách. Co se týče herců, není zatím nic jasného, spekuluje se nicméně o jménech jako Brad Pitt, Jennifer Lawrence či Margot Robbie.

Příběh tohoto šílence si můžete přečíst i u nás.

Román The Little Stranger od Sarah Waters se dočká filmové podoby

Kniha The Little Stranger (2009) britské spisovatelky Sarah Waters se dočká filmové podoby! Román s nadpřirozenou tematikou u nás vyšel v roce 2010 v nakladatelství Argo a v překladu Pavla Růta. Film režíruje Lenny Abrahamson, scénář si vzala na starost Lucinda Coxon a objeví se v něm Domhnall Gleeson, Ruth Wilson, Will Poulter a Charlotte Rampling.

Zveřejněny detaily kolem čtvrtého pokračování The Purge

V dubnových aktualitách jsme psali o dalším dílu série The Purge. Před čtvrt rokem příliš mnoho informací sděleno nebylo, to se však teď změnilo. Film, jehož český překlad zní Očista, nebude natáčen pro televizi, i když to je taky v plánu, nýbrž klasicky pro kina, do kterých by měl přijít na Den nezávislosti, tedy 4. července. Do Česka se snímek jistě dostaví též.

James DeMonaco, tvůrce celé franšízy, dále oznámil svůj odstup od režie, toto křeslo přenechal Gerardu McMurraymu, kterého osobně vybral. Na filmu se přesto bude podílet, a to jako scénárista.

American Satan zná svoji premiéru

Film American Satan, o kterém jsme psali před pár měsíci, se poprvé v kinech představí 13. října. Zda ho uvidí i české publikum, zatím není jasné.

Datum premiéry třetího dílu Cloverfield odsunuto

Před koncem roku jsme přinesli informace o třetím pokračování série Cloverfield, jehož název God Particle stále není stoprocentně potvrzen. Už tehdy bylo datum premiéry odloženo, no a nyní se situace opakuje. Pravděpodobně z důvodu premiéry osmého dílu Saw, který do kin vstupuje 27. října, stejný den jako měl původní třetí Cloverfield, společnost Paramount Pictures odsouhlasila posun. Nové datum tedy zní – 2. únor 2018.

Nového Amityville se zřejmě nedočkáme

O filmu Amityville: The Awakening jsme psali již v prosinci v souvislosti s jeho premiérou, která byla odložena. Minulý měsíc bylo oznámeno, že se první uvedení, jež se přesunulo na 30. červen, odsouvá na neurčito. To se teď znovu změnilo, film by měl spatřit světlo světa ve vybraných kinech 23. srpna v Evropě a 31. v USA. Ale kdoví, jestli to tak opravdu bude.

Zveřejněn plakát k filmu Annabelle: Creation

V dubnu jsme vás informovali o natáčení druhého díl filmu Annabelle. Dvojka nese název Annabelle: Creation a u nás bude uvedena jako Annabelle 2: Zrození zla, a to už 10. srpna.

Nyní tvůrci zveřejnili další plakát, kde je Annabelle zamčena ve výkladní skříni. Ve filmu se (bohužel) dostane ven, snad se ale dostane zpátky dovnitř!

Zmíněná panenka vypadá doopravdy možná strašidelněji.

 

 

 

Zveřejněn plakát, fotky a teaser trailer k filmu Musa

Španělský režisér a scénárista Jaume Balagueró, který má na svém triku filmy jako Darkness, č. Temnota, (2002), Frágiles, č. Nepřemožitelné zlo, (2005), Mientras duermas, č. Zatímco spíš, (2011) či Rec (2007), Rec 2 (2009) a Rec 4 (2014), přichází s novým snímkem. Je jím film s názvem Musa, jež vznikl podle románové předlohy La dama número trece (2003) spisovatele Joseho C. Somozi. Ke scénáristickému stolku si Balagueró přizval Fernanda Navarra.

Ve filmu se představí Elliot Cowan, Franka Potente, Ana Ularu, Joanne Whalley a Christopher Llyod. Diváci ho poprvé uvidí 1. prosince ve Španělsku, zda vstoupí do kin i k nám, není jasné.

Nyní společnost Filmax zveřejnila nový plakát, několik fotografií a teaser trailer, který nám ukazuje atmosféru nadpřirozena, protože právě nadpřirozeno je propleteno celým filmem.

TEASER TRAILER

Film vykresluje příběh profesora literatury Samuela, kterému nečekaně zahyne přítelkyně. Od té doby trpí nočními můrami, ve kterých vídá brutálně zavražděnou ženu. Ženu skutečně někdo zavraždí, a to za úplně stejných okolností, které Samuel viděl ve snech. Začne proto pátrat a brzy nato potkává Rachel, mladou ženu, která má se Samuelem taky mnoho společného, byť o tom neví. Společně si kladou za cíl objevit identitu oné ženy, jenže tím se vrhají do něčeho temného ovládaného něčím nelidským.

Zveřejněn plakát, fotografie a trailer k filmu Jigsaw

Před několika měsíci jsme psali o novém pokračování série Saw. K osmému snímku, který bude podle všeho nést název Jigsaw, studio Lionsgate uvolnilo plakát, fotky a navrch trailer.

Zveřejněn plakát, fotky a trailer k filmu The Ritual

Na podzim vstoupí do evropských kin nový snímek režiséra Davida Brucknera (The Signal, V/H/S, Southbound) s názvem The Ritual, který je natočen podle stejnojmenného románu britského spisovatele Adama Nevilla (2011).

Ve filmu hrají Rafe Spall, Robert James-Collier, Arsher Ali a Sam Troughton.

K snímku The Ritual, který se v kinech poprvé objeví na konci září, přičemž termín české premiéry ohlášen (zatím) nebyl, bylo zveřejněno hned několik novinek – plakát, fotky a především trailer.

 

 

Film se odehrává v přírodě, v prostředí temných lesů a vypráví o skupince bývalých spolužáků z vysoké školy, která se po smrti jednoho z nich vydává do divoké skandinávské přírody. Jenže čtveřice kamarádů si zase tolik přírody užívat nebude, ba naopak. Něco je v lese. Něco, co sleduje každý jejich krok.

Zveřejněn plakát, fotografie, trailer a datum české premiéry filmu The Flatliners

Minulý měsíc jsme psali o filmu The Flatliners, novém počinu režiséra N. A. Opleva, který vpluje do kin 29. září. U nás se snímek v kinech představí o dva měsíce později, konkrétně se tak stane 23. listopadu, a dokonce získal překlad, bude se jmenovat jako původní film z roku 1990, tedy Hráči se smrtí.

K filmu byl zveřejněn spolu s dalším plakátem i trailer a k tomu i několik fotografií.

Zveřejněn plakát a trailer k filmu Open Water 3: Cage Dive

Gerald Rascionato je režisér, jenž zkušenosti s filmovým horrorem žádné nemá, přesto si ukousl, řekněme, velkého sousta. Ne že by byly filmy Open Water (2003) režiséra Chrise Kentise a Open Water 2: Adrift (2006) režiséra Hanse Hornera bůhvíjaké kvality, i tak by se ale dalo říct, že si oba filmy vybudovaly nějaké jméno, tedy alespoň soudě podle toho, že je řada lidí zná a řadě lidí se líbí.

Zmíněný Australan se do natáčení pustil s vervou, neboť kromě režisérského křesla si vzal na starost i scénář, kameru a produkci. Ve třetím pokračování, které nese název Open Water 3: Cage Dive, hrají Joel Hogan, Josh Potthoff, Megan Peta Hill a Pete Valley. Premiéra je naplánovaná na 11. srpen. Zda se bude film promítat i u nás, není jasné.

K filmu, v jehož českém překladu se jistě objeví slova ‘otevřené’ a ‘moře’, byl vydán plakát a trailer.
Zajímavostí je, že se poster opravdu hodně podobá plakátu jinému, též filmu se žraločí tematikou, snímku 47 Meters Down.

Open Water 3: Cage Dive pojednává o třech amerických turistech, kteří natáčejí video, o němž doufají, že je dostane do televizní reality show. V plánu mají natáčet tzv. cage dive neboli potápění se v kleci se žraloky. Jak se dá ovšem čekat, nepůjde to tak hladce a oni zůstanou uvězněni uprostřed vod jižní Austrálie obklopeni hladovými bílými žraloky.

Zveřejněn plakát a trailer k filmu The Dark Tower

Knižní série The Dark Tower, u nás známá jako Temná věž, se dočkala vůbec prvního filmového zpracování, i když je pravdou, že je na ní založena nepřímo. K filmu, ve kterém hlavní role ztvárňují Idris Elba a Matthew McConaughey, byl vydán další plakát a především trailer. Ve filmu dále hrají Fran Kranz, Jackie Earle Haley, Abbey Lee nebo Kathryn Winnick a celý vznikal pod režijní taktovkou Nikolaje Arcela.

Film se do kin dostaví na začátku srpna a svoji českou premiéru si odbude 24. téhož měsíce.

Film vypráví o letité bitvě mezi Rolandem Deschainem, posledním z řádu rytířů, a Walterem O’Dimem, muži v černém. Roland je odhodlaný zabránit Walterovi ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Divák tedy bude sledovat boj dobra a zla, který rozhodne o osudu všech světů.

Zveřejněny fotky a trailer k filmu Leatherface

V únorovýchkvětnových aktualitách jsme vás informovali o dalším pokračování filmové postavy Thomase Hewitta. Nový masakr v Texasu se měl dostat ven v srpnu, ale nebude to tak úplně pravda.

Světovou premiéru si sice odbije 25. srpna, a to na festivalu FrightFest, který se už sedmnáctým rokem bude konat v Londýně. 21. září je ale to hlavní datum, kdy horroroví nadšenci mohou film zhlédnout. Americká satelitní televize ho nabídne svým divákům. Od 20. října pak bude film k dostání, a to na VOD, tedy videu na vyžádání (angl. Video on Demand), což je systém, který umožňuje vybrat si film dle vlastního výběru a bez předepsaného televizního programu.

V ten samý den taky snímek dorazí do kin, ALE bude mít jen omezený počet představení. Zda-li se tedy podívá i k nám, není jisté a panuje velká obava, že se tak nestane.

K filmu bylo vydáno několik fotografií a trailer.

Zveřejněn trailer k filmu It

V březnu jsme přinesli informaci o novém zpracování Kingova románu It, v češtině To. Nyní studio Warner Bros. Pictures uvolnilo dva měsíce před premiérou další, stejně povedený trailer.

Zveřejněn trailer k filmu Jackals

Kevin Greutert, režisér filmů Saw VI (2009), Saw 3D: The Final Chapter (2010), Jessabelle (2014), Visions, č. Přeludy, (2015), a střihač prvních pěti dílů Saw, The Strangers, č. Oni, (2008) či The Collection (2012), se před pár měsíci pustil do svého dalšího kousku. Vznikl tak film s názvem Jackals, k němuž byl pár měsíců před premiérou odhalen trailer.

Scénář si vzal na starost Jared Rivet, pro něhož je film první opravdu velkou příležitostí. Ve slasheru hrají Stephen Dorff, jenž se na podzim ukáže v dalším snímku, horroru Leatherface, Johnathon Schaech, Deborah Kara Unger, Ben Sullivan nebo Chelsea Ricketts. Jackals se dostane ven první zářijový den, a to prostřednictvím VOD, a téhož dne dorazí i do kin, bohužel jen některých, to se týká i naší země, v kinech ho u nás pravděpodobně neuvidíme.

Film se odehrává v osmdesátých letech. Rodina Powellova má starosti se synem, který se přidal k sektě, jejíž aktivity rozhodně nejsou nevinné. Proto se rozhodne najmout si specialistu, který má pomoct, aby se syn vrátil zpátky do škatulky hodného mladíka. Jenže členové sekty to rozhodně nechtějí nechat jen tak, a proto se rozhodnou domek, ve kterém rodina žije, obklíčit a získat svého člena zpátky.

Ze světa seriálu

Walter Skinner zpátky v Aktech X

V dubnučervnu jsme psali o jedenácté řadě seriálu The X-Files, tedy Aktech X, který se v této době za oceánem natáčí. A natáčení se kromě ústřední dvojice Muldera a Scullyové v podání Davida Duchovnyho a Gillian Anderson účastní i Mitch Pileggi, který v seriálu ztvárňuje roli Waltera Skinnera, náměstka ředitele FBI. Zda-li se do seriálu vrátí například Robert Patrick (agent John Doggett) nebo Annabeth Gish (agentka Monica Reyes), zatím není známo.

Natáčení druhé řady miniseriálu Wolf Creek začalo

Wolf Creek, to není jen dvojice filmů, která by se měla rozšířit o další díl, ale i seriál, jehož první řada běžela loni na jaře na australské televizní stanici Stan. U nás sice seriál není známý, u protinožců ale tato minisérie zaznamenala úspěch, a tak se televize rozhodla natočit druhou řadu.

Natáčení začalo na začátku července a opět se chystá šest dílů. V hlavní roli se coby Mick Taylor znovu představí John Jarratt, zbytek osazenstva se změní. V dalších rolích se tedy představí Tess Haubrich, Matt Day, Ben Oxenbould, Laura Wheelwright, Stephen Hunter a Chris Haywood. Celý seriál vzniká pod taktovkou Grega McLeana, který stojí i za filmy Wolf Creek (2005) a Wolf Creek 2 (2013), a vysílat by se v příští seriálové sezóně.

Virtuální realita získává nový rozměr

Virtuální realita (VR) získává nový rozměr! Režisér, scénárista a producent Alexandre Aja (Haute tension, 2003, The Hills Have Eyes, 2006, Piranha, 2010) spojil své síly s ikonickým Robertem Englundem (Freddy Krueger) a jali se natáčení atypického seriálu Campfire Creepers, který je zvláštní tím, že se bude odehrávat právě ve VR. Dvojice svůj um propojila se společnostmi Oculus a Future Lighthouse a společně tak vytvářejí tento unikátní projekt. Ke scénáři první řady se přidali Casey Cooper Johnson a Martin Andersen.

Divák se v Campfire Creepers připojí ke skupině kempařů k táboráku v kempu Coyote, kde si společně budou vyprávět nejrůznější strašidelné historky. První díly vyjdou 31. října, tedy na Halloween, a budou k dostání v obchodě na webu společnosti Oculus.

Níže se můžete podívat na fotografie z natáčení.

Zveřejněny detaily k druhé řadě seriálu The Exorcist

Minulý měsíc jsme vás informovali o návratu jednoho ze seriálů stanice FOX – The Exorcist. Tento měsíc bylo zveřejněno zase o něco více informací, ty se týkají děje a osazenstva.

Otec Bennett odjíždí do Vatikánu, kde se pokouší zbavit těch, kteří obrátili svou víru v Boha. Otec Tomas Ortega a Marcus Keane naopak zůstávají doma za oceánem, pouze se přesouvají z Chicaga na soukromý ostrov kousek od Seattlu, kde pobývá bývalý dětský psycholog Andrew Kim. Ten má v pěstounské péči hned pět dětí. Jedno z nich ale postihne něco zlého, nějaká tajemná a mocná síla, kterou se zmínění knězi pokusí vymýtit. Jenže to nebude tak snadné.

Dle slov tvůrce seriálu Jeremyho Slatera se na obrazovkách objeví Alfonso Herrera, Ben Daniels, John Cho, Kurt Egyiawan, Zuleikha Robinson a Brianna Hildebrand. A na závěr byl ukázán i první plakát.

Stranger Things získal nové datum premiéry, plakát a trailer

V únoru jste si mohli přečíst krátkou zprávu o pokračování seriálu Stranger Things. Původně se měl seriál z dílny bratrů Matta a Rosse Dufferových objevit na obrazovkách Netflixu 31. října, nakonec se objeví o pár dnů dřív, 27. 10.

O tom, že Stranger Things sklidil velký úspěch, hovoří i fakt, že získal skoro dvě desítky nominací na cenu Emmy!  Mezi nimi například v kategoriích Nejlepší drama, Nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli v dramatu, Nejlepší hostující herečka v dramatu. Jak dopadne 69. předávání, se dozvíme 17. září.

Níže se můžete podívat na první plnohodnotný trailer.

 

Stranger Things také inspiruje spoustu umělců, naposledy například kapelu Falling In Reverse, která natočila videoklip k písni Superhero nacházející se na čtvrté řadovce Coming Home, jež vyšla letos v dubnu.

Odhaleno datum premiéry a trailer osmé řady The Walking Dead

The Walking Dead, seriál u nás známý též jako Živí mrtví, se na podzim přesune do osmé sezóny. Premiéra prvního dílu startuje na televizi AMC v neděli 22. října.

Pro tuto příležitost byl zveřejněn plakát, několik fotografií a v neposlední řadě i trailer.

Seriál Scotta Gimpla bude mít 16 epizod, v nichž se objeví například Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Norman Reedus, Melissa McBride, Jeffrey Dean Morgan nebo Danai Guirra.

 

Zveřejněn trailer k seriálu Mr. Mercedes

Americká televizní stanice Audience přišla se seriálem Mr. Mercedes. Jak název napovídá, námětem se stal román Stephena Kinga, který vyšel v roce 2014. Desetidílnou minisérii režíroval Jack Bender, scénář si vzal na starost David E. Kelley a hrají v ní Brendan Gleeson, Mary Louise Parker, Harry Tredaway, Justine Lupe či Holland Taylor. Mr. Mercedes se poprvé představí na televizních obrazovkách 9. srpna.

Příběh seriálu se točí kolem šíleného vraha, který probere vysloužilého policejního detektiva z letargie, začne mu totiž posílat šokující dopisy a e-maily, kterými ho nutí, aby dělal to, co chce.

K seriálu byl vydán i trailer.

Stephen King podruhé

S díly Stephena Kinga se letos skutečně roztrhl pytel. Na satelitní stanici Spike běží seriál The Mist, v srpnu do kin vstupuje film The Dark Tower, v září pak film It. Jak jsme psali o řádek výše, v srpnu přijde na obrazovky seriál Mr. Mercedes a ten samý měsíc se začne natáčet další seriál, který má s tímto americkým spisovatelem taky dost společného.

Pro VOD Hulu bude natočen desetidílný seriál Castle Rock. Castle Rock je fiktivní město z Kingova pera a jak název napovídá, bude se jednat o osudy jeho obyvatel. Můžete mrknout na tzv. teaser trailer, jež byl vydán v únoru. Objevuje se v něm celá řádka jmen románů a postav.

Seriál pochází z pera Sama Shawa a Dustina Thomasona, produkuje ho J. J. Abrams a objeví se v něm Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Jane Levy, Andre Holland a Melanie Lynskey.

Závěrem

Nelsan Ellis 30. 11. 1978 – 8. 7. 2017

Ve věku nedožitých čtyřiceti let zemřel v sobotu 8. července na srdeční komplikace americký herec Nelan Ellis, který se v roce 2008 proslavil rolí Lafayetta Reynoldse v seriálu True Blood, č. Pravá krev. V seriálu zůstal až do jeho konce, do sedmé řady, kterou televize HBO vysílala v roce 2014. Ellis má na svém kontě i řadu epizodních rolí v různých, většinou kriminálních seriálech, a jeho talent využili režiséři především v dramatech a životopisných filmech.

Přečtěte si recenze na seriál True Blood 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série

George Andrew Romero 4. 2. 1940 – 16. 7. 2017

Ve věku 77 let zemřel v neděli 16. července po krátkém boji s agresivní formou rakoviny plic jeden z nejúspěšnějších režisérů horrorového žánru – George A. Romero, kterému se přezdívá otec filmového zombie žánru, protože to byl zrovna on, kdo udal směr tohoto specifického podžánru ve filmovém průmyslu.

K milovanému subžánru se celý život vracel a pod jeho taktovkou vznikla celá řada ‘… of the Dead’ snímků. Věnoval se ale i jiným horrorovým subžánrům. Kromě režie se nadaný filmař věnoval i scénáristice, střihu, kameře a občas se objevil i před kamerou jako herec v tzv. cameo rolích.

Více si o tomto geniálním tvůrci můžete přečíst v jeho biografii.

Z jeho filmografie jmenujeme

Night of the Living Dead, č. Noc oživlých mrtvol (1968)
Dawn of the Dead, č. Úsvit mrtvých (1978)
Creepshow (1982)
Day of the Dead, č. Den mrtvých (1985)
Due occhi diabolici, č. Dvě ďábelské oči (1990)
The Dark Half, č. Temná polovina (1993)
Bruiser, č. Drtič (2000)
Land of the Dead, č. Země mrtvých (2005)
Diary of the Dead, č. Deník mrtvých (2007)
Survival of the Dead (2009)

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019) -Co je nového? Zářijové aktuality (2019) -Co je nového? Říjnové aktuality (2019) -Co je nového? Listopadové aktuality (2019) -Film Maják exkluzivně na velkém plátně -Co je nového? Prosincové aktuality (2019) = 2020 = *Články* -Redaktor Horror.cz vydává knihu

Nový komentář