Horror 2009


Nejočekávanější snímky letošního roku. Začínám od těch nejdůležitějších. Jako vždy, pokud by vám nějaký film chyběl, napište ho pod článek do komentářů.

 

Wolf Man, The – Joe Johnstone

Jedna z nejznámějších hororových postav a několikrát zfilmované téma nás letos překvapí ve snímku Vlkodlak, který má na starosti režisér Joe Johnston (Jurský Park 3, Jumangi). V hlavní roli vlkodlaka se objeví slavný portoričan Benicio Del Toro. Jednu z vedlejších rolí obsadí legenda hororového žánru – Anthony Hopkins. Na tento film si ale bohužel budeme muset počkat – a to až do 5. listopadu.

Friday the 13th – Marcus Nispiel

Jeden z nejambicióznějších projektů letošního roku se konečně dostává k nám. Remake hororové klasiky z roku 1980, který nám natočil velmi zkušený režisér jménem Marcus Nispiel, který je známý především svým snímkem Texaský masakr motorovou pilou (2003). Příběh se bude týkat počátků Jasona Voorhese, masového vraha, jehož obličej je skrytý za hokejovou maskou. Začátek jeho kariéry, kdy poprvé vyvraždil skupinku mladých lidí, kteří se jeli vyřádit k jezeru Krystal, kde se právě Jason utopil. V hlavní roli se objeví slavný Jared Palecki (House of Wax, Supernaturals). Snímek se k nám (prý!) dostane již v dubnu.

Underworld: Rise of the Lycans – Patrick Tatopolous

Dlouho očekávané pokračování úspěšných snímků Underworld a Underworld Evolution, kterého se ujal nováček Patrick Tatopolous. Nekonečná bitva mezi upíry a vlkodlaky – v tomto případě v podobě nastínění událostí, které předcházely oběma dřívějším dílům. V hlavní roli uvidíme Billa Nighye a Rhonu Mitru. Snímek dorazí již za pár dní, maximálně týdnů. Otázk ovšem zní, máme se na co těšit?

Unborn – David S. Goyer

Má jít o horor s prvky exorcizmu – a do několika týdnů se o jeho (ne)kvalitách přesvědčíme i u nás. Příběh je o dívce jménem Casey, o jejíž tělo začne usilovat malý chlapec, který zemřel ve druhé světové válce. Dost divné téma, která se však má proměnit na vcelku slušný hororový snímek. Hlavní roli obsadí herečka Odette Yustman a Gary Oldman. Režisérskou židličku tentokrát obsadil David S. Goyer.

Saw 6 – Kevin Greuter

Dnes již kultovní série, která diváky už prvním dílem dokázala pohltit. S přibývajícími filmy se však tato řada stává spíše nudnou a komickou. Letos se na nás chystá již šesté pokračování. Herecké obsazení ani děj není známý, režie se ujme Kevin Greuter. Saw 6 nás přepadne jako každý rok, na Halloween.

Vacancy 2: First Cut – Eric Bross

Několikrát zfilmované téma, které postupně ztrácí na atmosféričnosti. Pokračování průměrného snímku Motel Smrti z roku 2007 s Kate Benkinsale a Luke Wilsonem, tentokrát už bez původních herců. Zde nastupuje partička lidí (zamilovaný pár a jeden kluk), kteří se chtějí ubytovat v jednom ze zapadlých motelů a jak už je všem jasné, zřejmě na ně čeká krušná noc. Hlavní roli snímku obsadí vcelku známá herečka Agnes Bruckner, která se již bála ve snímcích Krev a Čokoláda a Venom. Tento opět průměrný počin má na svědomí nováček, Eric Bross. Na vydání tohoto filmu se můžeme těšit již na konci letošního ledna.

Descent 2, The – Jon Harris

Pokračování skvělého britského hororu Pád do tmy nás má prý mile překvapit již za pár měsíců. Děj zatím jistý není, ovšem herecké obsazení a režisérská pozice ano. Mezi hlavními hercy Shauna Macdonald, herečka, která se účastnila i prvního dílu. Uvidíme i Noru-Jane Noone.

Obsessed – Steve Shill

Celkem očekávaná dramaticko/hororová podívána od režiséra Steva Shilla. Příběh o nenávisti, vášni a lásce. V hlavní roli nám bude představen Edris Elba A Jerry Oconnell. Film nás přepadne již koncem dubna. Snad je se na co těšit.

Drag me to Hell – Sam Raimi

Sam Raimi, režisér kultovního filmu Evil Dead a tvůrce všech Spidermanů (i připravovaného čtvrtého dílu) nás překvapí se snímkem Stáhni mě do Pekla již na začátku července. Příběh o dívce, jež je bez svého vědomí napadena příšernou kletbou. V hlavních rolích se představí Justin Long, který už si několikrát zahrál v hororovém odvětví (Jeepers Creepers 1, 2). Uvidíme i herečku Alison Lohman a také Jessicu Lucas.

Case 39 – Christian Alvart

Renée Zellweger – jedinečná herečka, která diváky oslnila v několika romantických snímcích, nás už na konci května překvapí ve filmu Případ číslo 39 – příběh se točí okolo sociální pracovnice Emily, která se snaží zachránit desetiletou holčičku před jejími rodiči.

Birds, The – Martin Cambell

Slavný Hitchokův film Ptáci bude mít letos remake a režírovat ho bude Martin Campbell – režisér několika bondovek, včetně té nejnovější Casino Royale. Remake se bude týkat opět náletů ptáků na nic neušící městečko. V hlavní roli Naomi Watts.

Box, The – Richard Kelly

Cameron Diaz v hororu? Zdá se to být špatný vtip, který se ale za pár měsíců stane skutečností v hororu The Box. Režisérovat ho má Richard Kelly.

Thing, The – Matthijs Van Heijningen jr.

Remake kultovního filmu Johna Carpentera Věc z roku 1982. Herci ani děj zatím není jistý. Scénář napsal Ronald D. Moore. Režisérem by se měl stát Matthijs Van Heijningen Jr.

 

Rok 2009 přinese několik pokračování, remaků a preqelů. Má to být vcelku zajímavá a bohatá nadílka. Některé filmy, které jsou zde vypsány, jsem již shlédl a musím konstatovat, že byly vcelku dobré. Doufejme tedy, že nám nový rok nadělí spousty příjemných překvapení.

Sdílejte článek

15 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. misho8723 1 února 2009 v 17:11

   Soldier: Ja som tiež najprv čítal správy, že to ide byt remake.Problém je v tom, že keby to bol remake, tak dej by mal byt skoro totožný s pôvodným filmom, čo nie je tentoraz ten prípad. Ja som sa tiež pomýlil vo svojom prípevku, pretože nebude to sequel ale prequel, kedže ide zachytávať udalosti, ktore predchádzali tomu čo sa stalo v americkej základni.

 2. misho8723 1 února 2009 v 10:21

   Ja sa na jednej strane teším a na strane druhej aj bojím, ako dopadne remake The Thing. Nemyslím si, že je to dáky dobrý nápad, ale ak to dopadne dobre, tak to budem len rád. Inakšie dej je už známy. Bude to v podstate sequel, pretože sa bude odohrávať v nórskom tábore a bude sa snažiť čo najvernejšie sa držať Campbellovej novely. Tiež dúfam, že triky nebudú robené CGI animáciou. To by totálne zabilo tento film. Takže nádej zatiaľ neumiera… uvidíme

 3. Eraserhead 28 ledna 2009 v 15:41

   No, mě potěší (doufám) tak remake Pátku 13, nový Raimi (jen ať tam pro Pennywise nelítá žádnej pavouk) a pokračování Descent, kterej mě fakt dostal. Naopak Underworld mě vůbec nezajímá (protože to podle mě není horor a i jako nehoror je to sračka) a dělat remake nudných Ptáků podle nudné povídky? Lidi už asi neví, do čeho vrážet prachy. No a Soldiere, nic ve zlým, ale označit Hopkinse (ač je to skvělý herec) za legendu hororového žánru? Jakého hororu? Tak snad možná Coppolův Drákula, ale jinak nevím o žádném hororu, kde by hrál (samozřejmě se možná mýlím) a rovnou píšu že Mlčení jehňátek (a veškeré další sequely a prequely) nepovažuji za horor….

 4. Sheldon 27 ledna 2009 v 15:24

  Ja se naopak velice tesim na film Box a jmeno Richard Kelly slibuje hodne zajimavou podivanou, protoze tentokrat to musi dokazat, jinak se jeho povest zazracneho ditete vypari. S Cameron Diaz se ve filmu objevi i James Marsden a ja myslim, ze by to mohlo byt hodne velke prekvapeni. Jinak pochopitelne nejvic se tesim na novy film Sama Raimiho. Ten vypada fakt dobre

 5. Solo 27 ledna 2009 v 08:16

   Celkem se těším na ty filmy. Většina z nich může být solidní, některé podle mě budou propadákem.. Pěkný článek Soldiere. Jenom bych se pozastavil nad tou větou k filmu SAW 6: ,,která diváky už prvním dílem dokázala pohltit”-

  podle mě jen tento díl mě pohltil, ty ostatní šli s kvalitou strmě dolů.

Nový komentář