Finanční bilance 2020


Přehled hororů v kinodistribuci:

The Grudge (Nenávist)
Rozpočet: 10 (milionů dolarů)
Tržby USA: 21,2
Celosvětově: 49,5

Nenávist má samozřejmě japonské kořeny, přesto je zřejmě stále nejznámější americko-japonská verze z roku 2004 se Sarah Michelle Gellar. Ta se svezla na tehdejší vlně zájmu (podobně jako předtím Kruh) a vydělala úctyhodných 187 mega. Nový remake už ale zajímal málokoho a posledním hřebíčkem do rakve byly tragické recenze.

Underwater (Pod vodou)
Rozpočet: cca 50
Tržby USA: 17,2
Celosvětově: 40,8

Neúspěch si připsala i Kristen Stewart v hlubokomořském dramatu Pod vodou, kde se sem tam mihne i nějaká ta potvora. Dalo se to bohužel čekat, neboť o tyto projekty bývá mizerná poptávka.

The Turning (zatím bez českého názvu)
Rozpočet: 16
Tržby USA: 15,4
Celosvětově: 18,7

Tak o tomto hororu nevím nic. Ale csfd hlásí, že se jedná o koprodukci (UK, Irsko, Kanada, USA a Indie!), kterou můžeme – dle ratingu – s klidným svědomím obejít.

Gretel & Hansel (Mařenka a Jeníček v lese hrůzy)
Rozpočet: asi 5
Tržby USA: 15,3
Celosvětově: 22

Začátkem února se snažila prosadit ještě další verze oblíbené pohádky. Ne, není to pokračování Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013) a nikdo na to do kina nešel.

Fantasy Island
Rozpočet: 7
Tržby USA: 27,3
Celosvětově: 48,8

I producent Jason Blum občas šlápne vedle. Fantasy Island je navíc hodnocen jako film, na kterém je nejzajímavější věcí asi jeho plakát.

Brahms: The Boy II (Brahms: Chlapec 2)
Rozpočet: 10
Tržby USA: 12,6
Celosvětově: 20,3

The Boy je průměrný horor z roku 2016, který vydělal průměrné peníze (64 milionů). Že jste na něho zapomněli? Ano, i já musel hledat, čeho že je Brahms vlastně pokračováním. Snad tedy nikoho zase nenapadne za pár let točit další díl.

The Invisible Man (Neviditelný)
Rozpočet: 7
Tržby USA: 70,4
Celosvětově: 143,1

Jason Blum podruhé a tentokrát vítězně. Z Neviditelného je nejen hit, ale i jeden z nejlépe hodnocených hororů roku. V této neúplné sezóně náš vítěz.

The Hunt (Lov)
Rozpočet:14
Tržby USA: 5,8
Celosvětově: 11,2

Skupina lidí se probudí na lesní mýtince a navzájem se neznají. Tak zní základní premisa hororu Lov, kterému se tak dlouho odkládala premiéra, až si ji odbyl týden před uzavřením multiplexů. Prostě další propadák. Mimochodem se domnívám, že pandemie vzala nějaké ty miliony i Neviditelnému.

A co bylo dál, víte. Odklady premiér, uzavření kin, převedení některých filmů na stream. Posledním rozloučením s kiny tak byly americké novinářské projekce druhého Tichého místa, které hovořily o vynikajícím pokračování. S touto pozitivní koncovkou se loučím a doufám, že si ho budeme moci co nejdříve vychutnat na velikém plátně.

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář