Co je nového? Zářijové aktuality (2022)


Nový Pinhead

Asi není hororového fanouška, který by neznal Pinheada. Postava, jež se poprvé objevila v knize The Hellbound Heart (česky Hellraiser) Clive Barkera, a odstartovala tak život série Hellraiser. Knížka se stala natolik úspěšnou, že už o rok později, v roce 1987, vzniklo filmové zpracování, na němž se Barker taky podílel, a to rovnou jako scenárista a režisér.

Od té doby uplynula celá řádka let a během té doby bylo natočeno nespočet filmů. Na horror.cz si můžete přečíst nejen recenze k těmto kouskům, ale nahlédnout můžete i do tohoto článku kolegy Mirka, který tuto sérii shrnul, tedy alespoň to, co bylo natočeno do roku 2007. A že toho bylo víc než dost.

Na jaře 2020 jsme přinesli zprávu o natáčení dalšího – již jedenáctého – pokračování a hle, první trailer je tu! Střípek s prostým názvem Hellraiser bude mít celosvětovou premiéru 4. října na festivalu Beyond Fest v Santa Monice v Kalifornii a 7. října vstoupí na obrazovky stanice Hulu.

V hlavní roli se představí transgender herečka Jamie Clayton, doplní ji Odessa A’zion, Adam Faison, Drew Starkey, Brandon Flynn nebo Aoife Hinds.

Za režií stojí David Bruckner, který má s hororem jisté zkušenosti, natočil filmy jako Neznámý signál, The Ritual, Temný dům. Scénář napsali Ben Collins a Luke Piotrowski, kteří s Brucknerem spolupracovali na Temném domě.

Stephen King opět na plátně

Už ani nepočítáme, kolik filmů a seriálů vzešlo z knih Stephena Kinga. Mág hororové literatury za pět let oslaví osmdesáté narozeniny, ale ve psaní rozhodně nepolevuje. Dva roky zpátky pokřtil povídkovou knihu If It Bleeds, kterou o rok později vydalo v překladu Lindy Bartoškové nakladatelství Beta-Dobrovský jako Když teče krev. Jednou z povídek je i Telefon pana Harrigana, kterou nyní zfilmoval John Lee Hancock.

Ve stejnojmenném snímku si hlavní roli zahráli Jaeden MartellDonald Sutherland. Prvnímu jmenovanému ještě není ani dvacet let a už se stihl předvést v několika hororech (To, To Kapitola 2, Chata). Hlavní roli si zahrál po boku velikána filmového nebe – Donalda Sutherlanda, který má s horory veliké zkušenosti (Invaze zlodějů těl, Teď se nedívej, Americká kletba nebo Virus).

Telefon pana Harrigana, v originále Mr. Harrigan’s Phone, zrežíroval John Lee Hancock, jenž je i autorem scénáře. Hancock s horory sice nemá zkušenosti, zato má na svém kontě úspěšné filmy jako Sněhurka a lovec, Střípky, Zachraňte pana Bankse nebo Zrození šampióna, za kterého si odnesla Sandra Bullock svého prvního Oscara, takže o kvalitní filmový zážitek by mělo být postaráno.

Kdy a kde můžete snímek zhlédnout? Již 5. října na Netflixu.

Roztleskávačky v nesnázích

Stanice SyFy si pro své diváky na 8. října připravila tak trochu jiný film s roztleskávačkami. Snímek nazvaný Bring it On: Cheer or Die by měl být slasher mixlý hororovou komedií.

Do režisérského křesla se posadila Karen Lam a scénář podle námětu Alyson Fouse napsaly Rebekah McKendry a Dana Schwartz. Ve filmu uvidíme Alexandru Beaton, Missy Pyle, Tieru Skovbye, Kerri Medders či Sama Roberta Muika.

Radha Mitchell a Emile Hirsch znovu v hororu

Australanka Radha Mitchell se řadí mezi herce, kterým hororový žánr není cizí, ba naopak, představila se v hororech jako Černočerná tma, Silent Hill, Podivní, Krokodýl: Návrat do krvavé laguny, Evidence a na konci září se objevila v dalším.  Ve snímku Devil’s Workshop si zahrála postavu démonoložky, kterou kontaktují Emile Hirsch (jenž též není “v oboru” nováčkem – Gargantua, Černá hodina či Tajemství smrti slečny Neznámé) a Timothy Granaderos (je nováčkem). Společně se pokusí o temné rituály, ale chce odbornice na démony opravdu pomoct?

Snímek napsal a zrežíroval mladý filmař Chris von Hoffmann, který má za sebou především kraťase a hudební videoklipy, ale může se pochlubit i dvěma celovečeráky – též horory, Drifter (2016) a Monster Party (2018).

Devil’s Workshop se objevil na VOD, v digitální podobě a ve vybraných amerických kinech 30. září.

Jeffrey Dahmer na plátně. A Evan Peters opět v záporné roli

Masoví a sérioví vrazi – to je jednoznačně téma, které je věčné a “vděčné”. Tím spíš, pokud filmy a seriály vychází ze skutečných případů. A jeden takový kousek se na nás přiřítil 21. září.

Příběh Jeffreyho Dahmera asi nemusíme blíže představovat. O tomto zabijákovi byla natočena celá řádka dokumentů, podcastů a samozřejmě i filmů (Dahmer, My Friend Dahmer, 2017…). Aktuálně se jeho jméno dostává do popředí seriálem Monster: The Jeffrey Dahmer Story, který můžete zhlédnout na Netflixu! U  nás ho najdete pod názvem Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera.

Do parády si tuto postavu vzal Ryan Murphy, úspěšný tvůrce seriálů American Horror Story, American Horror Stories, American Crime Story či Ratchedová. Spolutvůrcem je Ian Brennan, který se s Murphym potkal mj. i na tvorbě seriálu Glee.

Seriál nabízí deset epizod, které režírovali Paris Barclay a Carl Franklin, scénář dodala Janet Mock. Hlavní roli Dahmera ztvárňuje fenomenální Evan Peters, o němž by se dalo říct, že je dvorním hercem Murphyho projektů. V dalších rolích se představí Niecy Nash, Richard Jenkis, Molly Ringwald, Michael Learned nebo Karen Malina White.

Pokud byste si chtěli o Dahmerovi něco přečíst, mrkněte na sem.

Zdroj fotky: Hulu
Zdroje: Bloody-disgusting.com, iHorror.com, En.Wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com, Databáze knih

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář