Co je nového? Zářijové aktuality (2021)


Halloween za rohem

V létě 2019, pár měsíců po premiéře nového Halloweenu, nám tvůrci naservírovali informaci o pokračování nejen jednoho dílu, ale rovnou dvou! Filmový tým, v jehož čele stojí režisér, scenárista a producent David Gordon Green, měl od začátku políčeno na trilogii. Halloween (2018) totiž přímo navazuje na původní snímek z roku 1978.

Přesuneme se do listopadu 2019, kdy padla poslední klapka pokračování. 15. října 2020 se měl film s názvem Halloween Kills, tedy Halloween zabíjí, dostat do kin. Pandemie covidu-19 ovšem zasáhla i filmový průmysl, a tak se místo října 2020 film přesunul na tentýž měsíc 2021.

V červnu 2021 jsme se dočkali prvního traileru a v září dalšího (viz níže). A kinopremiéra? Ta se po všech peripetiích odehraje 14. října 2021, v Česku bude Halloween zabíjet od 21. října. Slasherový kousek už měl premiéry na filmových festivalech v Benátkách, Sitges a americkém Beyond Festu a výsledek? Prozatím se novinka vcelku líbí.

Halloween zabíjí režíroval David Gordon Green a scénář napsali Scott Teems, Danny McBride a režisér snímku Green. Ve filmu se setkáme s Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichakou či Robertem Longstreetem.

Do filmu se vrátí Kyle Richards, která se objevila v úplně prvním Halloweenu jako postava Lindsey Wallace, Charles Cyphers, jenž se objevil ve dvou dílech jako šerif Leigh Brackett, a Nancy Stephens, která si zahrála hned ve čtyřech dílech postavu zdravotní sestřičky Marion Chambers.

U nás Halloween zabíjí uvede společnost CinemArt, která k filmu dodala následující synopsi:

Laurie Strode tak dlouho utíkala před tichým vraždícím monstrem jménem Michael Myers, až se rozhodla změnit taktiku. Přestala utíkat, začala bojovat. Nalákala Michaela do dokonalé pasti. Ta sklapla, jenže… Příběh filmu Halloween zabíjí začíná v okamžiku, kdy předchozí film skončil. Těžce zraněná Laurie odjíždí v doprovodu dcery a vnučky do nemocnice a v protisměru se k jejímu hořícímu domu řítí hasiči. V jeho útrobách je v ohnivém pekle uvězněný zabiják, který ji pronásledoval celý život. Bohužel, nejen kočky mají sedm životů.

Uběhne pár minut a Michael Myers už zase chodí ulicemi města, které se připravuje na halloweenskou noc, a úspěšně zvyšuje počet svých obětí. Zpráva o tom, že z její pasti unikl, se dostane i k Laurie, která si je jistá, že když Michaela porazila jednou, porazí ho i podruhé. Jen bude potřebovat pomoc. Bude ale nutné přesvědčit obyvatele městečka, aby se Myerse přestali bát.

„První film byl hodně komorní, líčil dobrovolnou izolaci ženy, která přežila traumatický zážitek a snažila se s ním vypořádat. V pokračování podobné trauma zažívá celé město. Fascinovalo mě, jak snadno a rychle se uvnitř komunity může šířit strach,“ vypráví režisér David Gordon Green.

 

Čarodějnice v moderní Americe

O tom, že čarodějnictví není jen záležitostí staletí minulých, se nás pokusí ve svém druhém celovečeráku nazvaném prostě a jednoduše Witch Hunt přesvědčit herečka, režisérka, scenáristka, producentka a zvukařka Elle Callahan. Mladá Američanka k filmu napsala scénář a poté jej i sama zrežírovala.

Witch Hunt je zasazen do moderní Ameriky. Čarodějnice tu jsou pořád a s nimi samozřejmě i jejich lovci, kteří mají lov posvěcen úřady. Dospívající Claire se svou rodinou pomáhá pronásledovaným ženám utéct přes hranice do Mexika, jenže jednoho dne si na ně došlápnou úřady. Problémy narůstají a Claire zjišťuje, že má s čarodějnicemi víc společného, než si kdy myslela…

Ve snímku Witch Hunt se objeví Gideon Adlon, Abigail Cowen nebo známá herečka Elizabeth Mitchell. Witch Hunt přiletí 1. října na VOD.

Chcete se zasmát?

Kanadská herečka, režisérka, scenáristka, střihačka a producentka mexického původu Gigi Saul Guerrero představuje svůj celovečerní debut Bingo Hell! Snímek zrežírovala a podílela se i na scénáři, jež napsala s Shanem McKenziem a Perrym Blackshearem.

Bingo Hell má být hororovou komedií. Film vypráví o komunitě, kterou ohrožuje jakási tajemná a zlověstná postava. Místní to ale nechtějí nechat jen tak. Iniciativy se chopí čiperná a rázná seniorka Lupita. Jenomže se vyskytne problém – začínají se objevovat první mrtví. A další přibývají. Že by se ve čtvrti usídlilo něco ďábelského?

Ve snímku hrají Adriana Barraza, L. Scott Caldwell, Richard Brake či Joshua Caleb Johnson. Bingo Hell se představí 1. října na stanici Amazon Prime Video.

Upíři ovládli město. Co teď?

Máme tu další mladou filmařku, jenž představuje svůj první celovečerní kousek. Maritte Lee Go je režisérka, scenáristka, střihačka, producentka a herečka, která má na svém kontě skoro deset kraťasů. Letos svou sbírku rozšíří o celovečerní debut Black as Night a v postprodukci se aktuálně nachází její další snímek nazvaný Rise.

Právě první zmiňovaný – Black as Night – je tím, který bude už 1. října v nabídce stanice Amazon Prime Video. Maritte Lee Go jej zrežírovala podle scénáře Shermana Payna.

Snímek se odehrává patnáct let po hurikánu Katrina. Město New Orleans tentokrát zasáhli smrtící upíři. Když se dospívající dívka Shawna, resp. její matka zařadí mezi oběti nemrtvých, bude to pro patnáctiletou slečnu poslední kapka. Přísahá, že vyrovná skóre, a tak spolu se svými přáteli vymyslí odvážný plán, jak se dostat do sídla upírů a zničit jejich vůdce. Zjistí ale, že zabíjení monster není vůbec jednoduchý úkol… Jak to nakonec dopadne?

V upířím kousku Black as Night hrají Asjha Cooper, Fabrizio Guido, Mason Beauchamp, Abbie Gayle with Craig Tate nebo Keith David.

Někdo je v tvém domě!

Maturita se blíží a Makani se svými přáteli mají být v klidu, učit se a soustředit se na dokončení ročníku. Jenže budou muset řešit něco mnohem stresujícího – kamarády začne pronásledovat vrahoun, který chce odhalit jejich nejniternější tajemství celému světu.. Tohle budou muset řešit postavy filmu There’s Someone Inside Your House, který se 6. října objeví v programu Netflixu. U nás ho najdete i pod názvem Máš někoho doma a níže se můžete podívat jak na originální, tak i český trailer. Film zrežíroval Patrick Brice a scénáře se chopil Henry Gayden.

Slasherový kousek je natočen podle literární předlohy There’s Someone Inside Your House americké autorky Stephanie Perkins. Román jí vyšel v roce 2017, českého překladu se ovšem nedočkal. Mladé spisovatelce ale u nás vyšly jiné knihy, leč pravdou je, že o horory nejde. V knihkupectvích a knihovnách její tvorbu najdete v sekci young adult, tedy knihy pro dospívající.

Jak už bylo řečeno, film vyjde 6. října a objeví se v něm Sydney Park, Sarah Dugdale, Kayla Heller nebo Théodore Pellerin.

Oficiální synopse Netflixu uvádí: Makani a její kamarádi z Osborneské střední se snaží zjistit, kdo jde po krku studentům a odhaluje jejich největší tajemství. Jinak totiž zabíjení nepřestane.

 

Podivná tajemství

Režisér a scenárista Ryan Zaragoza spojil síly se scenáristou Mariem Miscionem a začínající Marcellou Ochoou a výsledkem se stal snímek Madres.

Madres je zasazen do slunné Kalifornie 70. let. Setkáme se s mexicko-americkým párem, který čeká své první dítě. Nastávající matka ovšem začne trpět nočními můrami a mít děsivé vize. Rozhodne se tedy prozkoumat ranč, na který se přestěhovali, a objeví podivný talisman a krabici s věcmi, které tam zbyly po předchozích majitelích. Její objevy ji dovedou k pravdě mnohem děsivější, než si dokázala představit…

Ve filmu Madres hrají Tenoch Huerta, Ariana Guerra, Evelyn Gonzalez, Kerry Cahill či Elpidia Carrillo. Snímek se objeví 8. října na Amazon Prime Video.

Gotický příběh v moderním hávu

Belgická herečka, režisérka a scenáristka Axelle Carolyn přichází po osmi letech se svým druhým celovečerním kouskem The Manor. Podepsala se jak pod scénář, tak i režii.

Judith Albright se po mozkové mrtvici přestěhuje do starobylého domova důchodců. Jenže záhy zjistí, že se na jeho obyvatele žene něco nadpřirozeného. Judith začne trpět nočními můrami a cítí, že sídlo oplývá jakási zlověstná síla. Dokonce začnou záhadně umírat obyvatelé domova. Judith chce z místa uniknout, jenomže všichni okolo si myslí, že jednoduše blázní.. Podaří se jí utéct, nebo se stane obětí zlých sil?

Film The Manor prý nabídne gotický příběh plný hrůzy s moderním nádechem. Jak moc se budeme bát, zjistíme 8. října, kdy snímek dorazí na Amazon Prime Video.

Axelle Carolyn, kerá režírovala pár epizod seriálů American Horror Story, Creepshow nebo Záhadné sídlo Bly, do filmu obsadila Barbaru Hershey, Bruce Davisona, Nicholase Alexandera nebo Jill Larsen.

Nikdo nevyvázne!

29. září se na stanici Netflix objevil hororový kousek No One Gets Out Alive, u nás jste si ho mohli přehrát i pod názvem Nikdo nevyvázne živý. Ovšem ještě před jeho premiérou tvůrci filmu na začátku měsíce zveřejnili trailer.

Film zrežíroval Santiago Menghini, scénář napsala Fernanda Coppel spolu s Jonem Crokerem.

Nikdo nevyvázne živý vychází z literární předlohy, stejnojmenného románu, tedy No One Gets Out Alive (2014), jenž napsal spisovatel Adam Nevill. Tento britský autor má na svém kontě prozatím deset románů a ještě více povídek. Do češtiny jsou v tuto chvíli přeloženy jeho tři knihy. Nikdo nevyvázne živý mezi nimi ovšem není. Je mezi nimi ale kniha Rituál – možná jste viděli film The Ritual (2017) Davida Brucknera, který jej natočil právě podle tohoto románu.

Vraťme se ale k filmu. Z oficiální synopse Netflixu: Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní.

Ve snímku hrají Cristina Rodlo, Marc Menchaca nebo David Barrera.

 

Zmutovaná krysa aneb další bizár na obzoru?

Poté, co se zvrtne smrtící pokus na kryse, se tento hlodavec objeví ve městě. A co se stane, když se na takovém místě zjeví zmutovaná krysa? Je povolána skupina detektivů, co po ní pátrá. Jenže krysa roste neskutečným tempem a spolu s ní i počet mrtvých!

Tak zní v kostce děj filmu The Mutation. Trailer hovoří za vše. Film napsal a zrežíroval Scott Jeffrey, jenž je mimo jiné i producentem a střihačem. Jeho filmografie nabízí samé šílenosti a tento snímek není výjimkou.

Účast v The Mutation přijali Ricardo Freitas, Amanda-Jade Tyler nebo Abi Casson Thompson. Film by měl vyjít ještě letos.

Dokument o folk hororu

Na závěr nabízíme tříhodinovou jednohubku v podobě dokumentu Woodlands Dark and Days Bewitched. Pokud máte rádi folk horory, tento kousek by vás mohl zaujmout, protože svoji pozornost soustředí právě na tento subžánr.

Dokument rozebírá desítky filmů a nabízí víc jak padesát rozhovorů s lidmi z oboru. Za dokumentem stojí Kier-La Janiss, která si za něj odnesla dvě ceny z festivalů Fantasia Film Festival a SXSW Film Festival.

Dokument Woodlands Dark and Days Bewitched bude k dispozici od 26. října na VOD.

 

Zdroje: Horror.cz, Bloody Disgusting, iHorror, Wikipedia, IMDB, CSFD, Databáze knih, YouTube, Netflix, CinemArt
Zdroj fotky: CinemArt

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář