Co je nového? Zářijové aktuality (2019)


Jeníček a Mařenka znovu na scéně

Pohádka o perníkové chaloupce, milý příběh, kde samozřejmě dobro vyhraje nad zlem. Takhle jsme tuto pohádku s Jeníčkem, Mařenkou a zlou ježibabou znali jako děti. Jak ale víme, původní verzi, kterou napsali bratři Grimmové (i když se čas od času objeví spekulace o autorství), bychom nejmenším určitě nepředčítali. A nejen tento příběh. Není proto divu, že si látku bratří Grimmů sem tam někdo vypůjčí.

Naposledy tak učinil herec, scénárista a režisér Osgood “Oz” Perkins, který představil první ochutnávku filmu Gretel & Hansel. Scénář dodal Rob Hayes.

Ve filmu se objeví například Sophia Lillis (ta se před dvěma lety proslavila rolí Beverly Marshové a momentálně září v pokračování filmu It 2), Alice Krige, Jessica De Gouw, Charles Babalola nebo Ian Kenny.

Gretel & Hansel se poprvé představí na konci ledna 2020 a dočkáme se jej i v České republice, a to pod všeříkajícím názvem Les hrůzy. Tuzemská premiéra je však naplánovaná “až” na jaro, do kin se dostane 5. března 2020.

V minulosti jsme se se setkali s bojovnou sourozeneckou dvojkou, v kinematografii mají své místo i opravdu nepovedené verze nebo parodie.

Černé Vánoce se blíží i do našich kin

O filmu Black Christmas jsme informovali v červnových aktualitách, kde najdete základní informace. Ty však nyní rozšíříme o dvě zprávy.

Tou první je očekávaný trailer a tou druhou fakt, že se nové zpracování dostane i do českých kin! Český překlad film zatím nemá, ale předpokládáme, že distribuční společnost CinemArt, která film 12. prosince uvede, ponechá název Černé Vánoce.

Doktor Spánek získává finální trailer a nové datum premiéry

A i o filmu Doctor Sleep, v Česku uváděném jako Doktor Spánek, jsme přinesli zprávu v červnu. O dva měsíce později film dostal další trailer a mimoto i zásadní info týkající se českých diváků.

Film měl původně běžet od konce října, společnost Vertical Ent. ovšem uvedla nové datum české premiéry. Tím se stal 14. listopad. Fanoušci Stephena Kinga, režiséra Mike Flanagana či herců Ewana McGregora a Rebecci Ferguson si tedy budou muset počkat o čtrnáct dní déle.

Vraždící gauč na scéně

Na plátnech se objevila celá řada více či méně absurdních věcí, které zabíjely. Určitě si vybavíte vraždící rajčata, vraždící auta, vraždící vaginu nebo vraždícího sněhuláka. Fantazie filmařů je nezměrná, a bizárů se tak vždy bude točit dostatek. Nyní se do popředí dostává vraždící nábytek.

Režisér a scénárista Bernardo Rao svůj nejnovější snímek Killer Sofa zařadil nejen do horroru, ale dal mu i škatulku komedie. Po zhlédnutí traileru, kdy gauč dramaticky kouká z okna domu, musíme uznat, že film bude zajímat především milovníky šíleností.

Ve filmu si zahráli Harley Neville, Jim Baltaxe, Hamish Boyle nebo Jed Brophy.

Killer Sofa, což by se dalo přeložit jako vraždící gauč, se však na plátna bohužel, nebo bohudík nedostane. Místo toho poputuje rovnou na DVD a digitální platformy, stane se tak v říjnu. Přesné datum není známo.

Stephen King se synem na Netflixu

Už ani nekomentujeme počet zfilmovaných děl amerického spisovatele Stephena Kinga, to už je na rekord 😀 Tentokrát se však do hrané podoby převedlo dílko, které napsal společně s jedním ze svých synů.

Joseph Hillström King, jenž si zvolil pseudonym Joe Hill, se svým otcem občas spolupracuje. V roce 2012 napsali novelu In the Tall Grass, která se objevila jako novela na pokračování ve dvou číslech amerického magazínu pro muže Esquire. Ještě ten samý rok byla znovuvydána jako e-kniha a audiokniha. U nás novela nebyla přeložena.

A kdože si tentokrát objednal zfilmovanou podobu? Streamovací stanice Netflix, která je velmi populární i v Česku. Film bude tedy dostupný i u nás. Stane se tak již za pár dní, 4. října.

Režie se chopil Vincenzo Natali, jenž dodal i scénář. Ve filmu hrají Laysla De Oliveira, Avery Whitted, Patrick Wilson, Rachel Wilson či Harrison Gilbertson.

Lupita Nyong’o v hororové zombie komedii

Držitelka Oscara (2014) za vedlejší roli ve filmu 12 let v řetězech Lupita Nyong’o se letos objeví v již druhém hororu! Po snímku Us (My) režiséra Jordana Peela vzala roli ve filmu Little Monsters, který je jakousi hudební hororovou zombie komedií.

Za filmem stojí Abe Forsythe, který do filmu dále obsadil Alexandra Englanda, Joshe Gada či Stephena Peacocka.

Film se poprvé objevil na festivalu Sundance Film Festival a poté putoval po dalších festivalech (South by Southwest Film Festival, Imagine Film Festival, Fantasia International Film Festival) a další festivalová promítání má před sebou (Sitges International Fantastic Film Festival, L’Absurde Séance Festival, London Film Festival).

Little Monsters není určen do běžné kinodistribuce, i když se podívá do vybraných amerických kin, jinak ale bude k dispozici od 11. října na streamovací stanici Hulu. Služba u nás bohužel není dostupná.

Lin Shaye v novém hororu

Americká herečka Lin Shaye se ve filmové branži pohybuje od sedmdesátých let a za tu dobu se objevila v opravdu velkém počtu hororů, namátkou jmenujme Alone in the Dark (Sám v temnotě, 1982), A Nightmare on Elm Street (Noční můra v Elm Street, 1984), Critters (1986), Amityville: A New Generation (Amityville: Image zla, 1993), Dead End (Smrt přichází v bílém, 2003), 2001 Maniacs (2001 maniaků, 2005) či tetralogii Insidious (2010-2018).

Nyní vzala roli v dalším hororovém snímku. Obáváme se však, že Gothic Harvest zapadne mezi průměrné horory.

Gothic Harvest napsal Chris Kobin a zrežíroval Ashley Hamilton. Ve filmu se dále objeví Bill Moseley, Tanyell Waivers, Sofia Mattsson nebo sám režisér Hamilton.

Do kin se tento počin nedostane, 15. října poputuje na digitální platformy a 5. listopadu na DVD.

Stáhni a zemřeš!

Co když vám mobilní aplikace řekne, kdy umřete? Podobných aplikací existuje v dnešní době celá řada, že by vás však nějaká zahubila, o tom nemůže být ani řeč.

Scénárista a režisér Justin Dec toto téma vzal a rozpracoval ho. Jeho snímek Countdown vypráví příběh o partičce přátel, kteří si apku předpovídající čas, jenž zbývá do smrti, stáhli a čekají, co se stane.

Justin Dec do svého nového snímku obsadil Elizabeth Lail, Anne Winters, Petera Facinelliho či Charlieho McDermotta.

Countdown se v kinech objeví poprvé 25. října, a dokonce se bude pod názvem Stáhni a zemřeš promítat od 31. října i u nás.

Milovníci klaunů, těště se!

Klauni jsou zkrátka všude (It 2, Gags the Clown). Letos se objeví už několikátý film s klaunem v hlavní roli. I když v tomto případě je Wrinkles the Clown spíše než hororem, hororovým dokumentem.

Počin napsal a zrežíroval Michael Beach Nichols, na scénáři spolupracoval Christopher K. Walker.

Wrinkles the Clown mapuje události, které se staly na konci roku 2014 na Floridě. Rodiče si najímali děsivého klauna, který strašil nezbedné děti.

Dokument se představil na festivalu Fantastic Fest, který se letos odehrál ve dnech 19. až 26. září v Austinu, Texasu. Do běžných kin se nepodívá, 4. října jde rovnou na VOD.

Sid Haig 14. 07. 1939 – 21. 09. 2019

Ve věku osmdesát let nás na konci září opustil americký herec Sid Haig. Příčinou úmrtí byla nehoda, na Instagramu to oznámila jeho žena Suzie. Sid Haig se za svůj život upsal více jak stovce projektů.

Asi nejvíce je znám z filmů Roba Zombieaho jako House of 1,000 Corpses (2003) nebo The Devil’s Rejects (2005). Letos se objeví ve filmu 3 From Hell (2019) a jeho poslední herecký um uvidíme ve filmu Hanukkah, který by se měl promítat příští rok.

Více v připravované biografii, kterou si budete moci přečíst tady na horror.cz.

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019)

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář