Co je nového? Zářijové aktuality (2019)


Jeníček a Mařenka znovu na scéně

Pohádka o perníkové chaloupce, milý příběh, kde samozřejmě dobro vyhraje nad zlem. Takhle jsme tuto pohádku s Jeníčkem, Mařenkou a zlou ježibabou znali jako děti. Jak ale víme, původní verzi, kterou napsali bratři Grimmové (i když se čas od času objeví spekulace o autorství), bychom nejmenším určitě nepředčítali. A nejen tento příběh. Není proto divu, že si látku bratří Grimmů sem tam někdo vypůjčí.

Naposledy tak učinil herec, scénárista a režisér Osgood “Oz” Perkins, který představil první ochutnávku filmu Gretel & Hansel. Scénář dodal Rob Hayes.

Ve filmu se objeví například Sophia Lillis (ta se před dvěma lety proslavila rolí Beverly Marshové a momentálně září v pokračování filmu It 2), Alice Krige, Jessica De Gouw, Charles Babalola nebo Ian Kenny.

Gretel & Hansel se poprvé představí na konci ledna 2020 a dočkáme se jej i v České republice, a to pod všeříkajícím názvem Les hrůzy. Tuzemská premiéra je však naplánovaná “až” na jaro, do kin se dostane 5. března 2020.

V minulosti jsme se se setkali s bojovnou sourozeneckou dvojkou, v kinematografii mají své místo i opravdu nepovedené verze nebo parodie.

Černé Vánoce se blíží i do našich kin

O filmu Black Christmas jsme informovali v červnových aktualitách, kde najdete základní informace. Ty však nyní rozšíříme o dvě zprávy.

Tou první je očekávaný trailer a tou druhou fakt, že se nové zpracování dostane i do českých kin! Český překlad film zatím nemá, ale předpokládáme, že distribuční společnost CinemArt, která film 12. prosince uvede, ponechá název Černé Vánoce.

Doktor Spánek získává finální trailer a nové datum premiéry

A i o filmu Doctor Sleep, v Česku uváděném jako Doktor Spánek, jsme přinesli zprávu v červnu. O dva měsíce později film dostal další trailer a mimoto i zásadní info týkající se českých diváků.

Film měl původně běžet od konce října, společnost Vertical Ent. ovšem uvedla nové datum české premiéry. Tím se stal 14. listopad. Fanoušci Stephena Kinga, režiséra Mike Flanagana či herců Ewana McGregora a Rebecci Ferguson si tedy budou muset počkat o čtrnáct dní déle.

Vraždící gauč na scéně

Na plátnech se objevila celá řada více či méně absurdních věcí, které zabíjely. Určitě si vybavíte vraždící rajčata, vraždící auta, vraždící vaginu nebo vraždícího sněhuláka. Fantazie filmařů je nezměrná, a bizárů se tak vždy bude točit dostatek. Nyní se do popředí dostává vraždící nábytek.

Režisér a scénárista Bernardo Rao svůj nejnovější snímek Killer Sofa zařadil nejen do horroru, ale dal mu i škatulku komedie. Po zhlédnutí traileru, kdy gauč dramaticky kouká z okna domu, musíme uznat, že film bude zajímat především milovníky šíleností.

Ve filmu si zahráli Harley Neville, Jim Baltaxe, Hamish Boyle nebo Jed Brophy.

Killer Sofa, což by se dalo přeložit jako vraždící gauč, se však na plátna bohužel, nebo bohudík nedostane. Místo toho poputuje rovnou na DVD a digitální platformy, stane se tak v říjnu. Přesné datum není známo.

Stephen King se synem na Netflixu

Už ani nekomentujeme počet zfilmovaných děl amerického spisovatele Stephena Kinga, to už je na rekord 😀 Tentokrát se však do hrané podoby převedlo dílko, které napsal společně s jedním ze svých synů.

Joseph Hillström King, jenž si zvolil pseudonym Joe Hill, se svým otcem občas spolupracuje. V roce 2012 napsali novelu In the Tall Grass, která se objevila jako novela na pokračování ve dvou číslech amerického magazínu pro muže Esquire. Ještě ten samý rok byla znovuvydána jako e-kniha a audiokniha. U nás novela nebyla přeložena.

A kdože si tentokrát objednal zfilmovanou podobu? Streamovací stanice Netflix, která je velmi populární i v Česku. Film bude tedy dostupný i u nás. Stane se tak již za pár dní, 4. října.

Režie se chopil Vincenzo Natali, jenž dodal i scénář. Ve filmu hrají Laysla De Oliveira, Avery Whitted, Patrick Wilson, Rachel Wilson či Harrison Gilbertson.

Lupita Nyong’o v hororové zombie komedii

Držitelka Oscara (2014) za vedlejší roli ve filmu 12 let v řetězech Lupita Nyong’o se letos objeví v již druhém hororu! Po snímku Us (My) režiséra Jordana Peela vzala roli ve filmu Little Monsters, který je jakousi hudební hororovou zombie komedií.

Za filmem stojí Abe Forsythe, který do filmu dále obsadil Alexandra Englanda, Joshe Gada či Stephena Peacocka.

Film se poprvé objevil na festivalu Sundance Film Festival a poté putoval po dalších festivalech (South by Southwest Film Festival, Imagine Film Festival, Fantasia International Film Festival) a další festivalová promítání má před sebou (Sitges International Fantastic Film Festival, L’Absurde Séance Festival, London Film Festival).

Little Monsters není určen do běžné kinodistribuce, i když se podívá do vybraných amerických kin, jinak ale bude k dispozici od 11. října na streamovací stanici Hulu. Služba u nás bohužel není dostupná.

Lin Shaye v novém hororu

Americká herečka Lin Shaye se ve filmové branži pohybuje od sedmdesátých let a za tu dobu se objevila v opravdu velkém počtu hororů, namátkou jmenujme Alone in the Dark (Sám v temnotě, 1982), A Nightmare on Elm Street (Noční můra v Elm Street, 1984), Critters (1986), Amityville: A New Generation (Amityville: Image zla, 1993), Dead End (Smrt přichází v bílém, 2003), 2001 Maniacs (2001 maniaků, 2005) či tetralogii Insidious (2010-2018).

Nyní vzala roli v dalším hororovém snímku. Obáváme se však, že Gothic Harvest zapadne mezi průměrné horory.

Gothic Harvest napsal Chris Kobin a zrežíroval Ashley Hamilton. Ve filmu se dále objeví Bill Moseley, Tanyell Waivers, Sofia Mattsson nebo sám režisér Hamilton.

Do kin se tento počin nedostane, 15. října poputuje na digitální platformy a 5. listopadu na DVD.

Stáhni a zemřeš!

Co když vám mobilní aplikace řekne, kdy umřete? Podobných aplikací existuje v dnešní době celá řada, že by vás však nějaká zahubila, o tom nemůže být ani řeč.

Scénárista a režisér Justin Dec toto téma vzal a rozpracoval ho. Jeho snímek Countdown vypráví příběh o partičce přátel, kteří si apku předpovídající čas, jenž zbývá do smrti, stáhli a čekají, co se stane.

Justin Dec do svého nového snímku obsadil Elizabeth Lail, Anne Winters, Petera Facinelliho či Charlieho McDermotta.

Countdown se v kinech objeví poprvé 25. října, a dokonce se bude pod názvem Stáhni a zemřeš promítat od 31. října i u nás.

Milovníci klaunů, těště se!

Klauni jsou zkrátka všude (It 2, Gags the Clown). Letos se objeví už několikátý film s klaunem v hlavní roli. I když v tomto případě je Wrinkles the Clown spíše než hororem, hororovým dokumentem.

Počin napsal a zrežíroval Michael Beach Nichols, na scénáři spolupracoval Christopher K. Walker.

Wrinkles the Clown mapuje události, které se staly na konci roku 2014 na Floridě. Rodiče si najímali děsivého klauna, který strašil nezbedné děti.

Dokument se představil na festivalu Fantastic Fest, který se letos odehrál ve dnech 19. až 26. září v Austinu, Texasu. Do běžných kin se nepodívá, 4. října jde rovnou na VOD.

Sid Haig 14. 07. 1939 – 21. 09. 2019

Ve věku osmdesát let nás na konci září opustil americký herec Sid Haig. Příčinou úmrtí byla nehoda, na Instagramu to oznámila jeho žena Suzie. Sid Haig se za svůj život upsal více jak stovce projektů.

Asi nejvíce je znám z filmů Roba Zombieaho jako House of 1,000 Corpses (2003) nebo The Devil’s Rejects (2005). Letos se objeví ve filmu 3 From Hell (2019) a jeho poslední herecký um uvidíme ve filmu Hanukkah, který by se měl promítat příští rok.

Více v připravované biografii, kterou si budete moci přečíst tady na horror.cz.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář