Co je nového? Zářijové aktuality (2018)


Halloween láká druhým trailerem

Již 18. října se do českých biografů vrátí Michael Myers a Laurie Strode. V červnu byl k dlouho očekávanému snímku Halloween vydán první trailer, nyní tvůrci přichází s druhou upoutávkou.

Nejnovější Halloween ignoruje všechny díly, pochopitelně kromě toho prvního, na který bude navazovat. Za režií stojí David Gordon Green, za scénářem Green a Danny McBride. Zajímavostí je, že na celé natáčení dohlížel sám John Carpenter. Ve filmu hrají Jamie Lee Curtis, Nick Castle, Judy Greer či Will Patton.

Zveřejněn trailer k filmu I’ll Take Your Dead

Režisér Chad Archibald spojil síly se scénáristou Jaymim LaForestem a dali vzniknout filmu I’ll Take Your Dead, který si svou premiéru odbyl na zářijovém festivalu Calgary International Film Festival. Další festivalové projekce má před sebou, ale do klasické kinodistribuce se zřejmě nedostane. Ve snímku si zahrál Aidan Devine, Ava Preston, Jessica Salgueiro či Ari Millen.

Happy Death Day 2 získal datum premiéry

Loňský snímek Happy Death Day, který byl v Česku uveden jako Všechno nejhorší, režiséra Christophera Landona a scénáristy Scotta Lobdella si na svoji stranu získal spoustu návštěvníků kin po celém světě. Vždyť s rozpočtem necelých 5 milionů dolarů dokázal vydělat 122 milionů dolarů. Bylo tak jasné, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

Již na jaře jsme psali o tom, že se dvojka začne natáčet v květnu, a skutečně tomu tak bylo. Pokračování nese název Happy Death Day 2U a v kinech se objeví 14. února 2019. Film napsal a zrežíroval Christoper Landon a svoje role si v něm zopakovali Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine. Nově se připojí například Suraj Sharma a Sarah Yarkin.

Zombieland 2 získává reálné obrysy

Mnohaleté spekulace a nejasnosti ohledně pokračování úspěšné horrorové komedie Zombieland jsou u konce! To, že se začne natáčet dvojka, potvrdil sám režisér Ruben Fleischer, který má na triku devět let starou jedničku. Do kin se pak má Zombieland 2 dostat v říjnu 2019. Scénáře se opět ujali Rhett Reese a Paul Wernick, a dokonce si svoje role zopakuje ústřední kvarteto Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin.

Seriál The Haunting of Hill House získal první trailer

Nový seriál stanice Netflix –The Haunting of Hill House – konečně dostal trailer! Seriál má deset epizod a vysílat se bude 12. října. Je založen na literární podobně stejnojmenného románu, který pochází z pera Shirley Jackson, která ho vydala roku 1959. V češtině vyšel teprve před pár lety jako Dům na kopci (překlad Anna Urbanová). Režie se ujal Mike Flanagan a dle literární předlohy ho zpracovala scénáristka Meredith Averill. V seriálu se objeví například Michiel Huisman, Carla Gugino a Timothy Hutton.

Na základě knižní předlohy byly natočeny dva filmy – The Haunting (1963), režie Robert Wise, a The Haunting (1999), v češtině Zámek hrůzy, režie Jan de Bont.

První zmínka o seriálové podobě padla loni v červnu a následně srpnu.

Druhá řada seriálu Lore nabízí trailer

19. října bude mít na stanici Prime Video, která patří pod hlavičku Amazonu, premiéru druhá řada seriálu Lore. Ta první se vysílala loni na podzim a zahrnovala šest epizod. Ten samý počet dílů nabídne i nynější řada, která se začne promítat ve zmíněné půlce nadcházejícího měsíce. Na seriálu spolupracovalo vícero režisérů i scénáristů. V seriálu hrají třeba Rosalind Eleazar, Ella Hunt nebo Aaron Mahnke.

Seriál Supernatural láká na 14. sezónu oficiálním trailerem

Seriál Supernatural, který v českých televizích běží pod názvem Lovci duchů, vstupuje do neuvěřitelné 14. sezóny. Premiéra je naplánovaná na 11. říjen na stanici CW a diváci se mohou těšit na dvacet epizod. Ústřední role opět ztvární Jared Padalecki, Jensen Ackles a Misha Collins.

Seriál vytvořil Eric Kripke a poprvé se na obrazovce objevil v roce 2005. Zajímavostí nejnovější řady je, že 13. díl bude krásnou třístou epizodou celého seriálu.

Přečtěte si recenze na první tři série:

Supernatural I (Lovci duchů I, 2005)
Supernatural II (Lovci duchů II, 2006)
Supernatural III (Lovci duchů III, 2007)

Prequel seriálu Stranger Things v knižní podobě? Proč ne!

Fanoušci seriálu Stranger Things mohou jásat. Sice ne kvůli oznámení přesného data premiéry třetí řady (ví se jen, že to bude někdy v příštím roce), ale kvůli jiné novince – literární novince.

Příznivci si mohou dlouhou chvíli zkrátit knihou, která má dějově předcházet právě zmíněnému seriálu.

Počin se jmenuje Suspicious Minds a jeho autorkou je Gwenda Bond. Prequel vyjde 5. února 2019. Koupit půjde přes Amazon a v nabídce je jak klasická vázaná kniha, komu vůně stránek nechybí, knihu si může pořídit v elektronické podobě.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář