Co je nového? Srpnové aktuality (2018)


Zveřejněn trailer k filmu Lizzie

Film Lizzie sice není čistokrevným horrorem, ale trocha mysteriózní atmosféry se tam dle kritiků, kteří film již viděli, najde. Snímek je založen na skutečných událostech, tématem je vražda A. Bordena a jeho ženy, kterou možná způsobila jeho dcera Lizzie Borden.

Film režíroval Craig William Macneill a scénář k němu obstaral Bryce Kass. Hlavní role byly svěřeny Kristen Stewart a Chloë Sevigny, dále se v Lizzie objeví Kim Dickens, Denis O’Hare nebo Jeff Perry..

Světová premiéra proběhla na festivalu v Sundance, klasická kinopremiéra je naplánovaná na 14. září v USA. Český distributor prozatím není.

Zveřejněn trailer k filmu Puppet Master

Nejnovější díl Puppet Master, tentokrát s podtitulem The Littlest Reich má už svou premiéru za sebou (Overlook Film Festival, Fantasia Film Festival a vybraná kina v USA), zhlédnout jej je možné na VOD od poloviny srpna. Režisérsky se na filmu podíleli Sonny Laguna a Tommy Wiklund, scénáristicky pak S. Craig Zahler. Ve fllmu hrají Udo Kier, Thomas Lennon či Jenny Pellicer.

Zveřejněn trailer k filmu Killer Kate

Film Killer Kate je celovečerním debutem Elliota Felda, na scénáři spolupracoval Daniel Moya. Světovou premiéru si odbil na festivalu Action On Film International Film Festival, jenž se uskutečnil mezi 16. – 25. srpnem v Las Vegas. Promítat se bude ve vybraných kinech v America a 26. října vstoupí na VOD. V českých kinech se ho s největší pravděpodobností diváci nedočkají. Ve snímku hrají Danielle Burgess, Tiffany Shepis či Alexandra Feldl.

Zveřejněn trailer k filmu Hell House II

Stephen Cognetti, scénárista a režisér v jedné osobě, představuje pokračování filmu Hell House LLC (2015). Sequel se celým názvem jmenuje Hell House LLC II: The Abaddon Hotel a hrají v něm například Vasile Flutur, Jillian Geurts či Joy Shatz. Hell House II není určen pro kina, vyjde 14. září v digitální podobě.

Zveřejněn trailer k filmu Heretiks

Režisér a scénárista Paul Hyett se spojil s Conalem Palmerem a společnými silami vznikl film Heretiks, jehož světová premiéra se uskutečnila na londýnském festivalu FrightFest, jenž probíhal ve dnech 23. – 27. srpna. Film je zasazen do 17. století a na své si přijdou milovníci nadpřirozena.
Zda se bude film promítat v kinech, není v tuto chvíli jasné. Mezi hereckým ansámblem se objeví například Michael Ironside, Clare Higgins či Hannah Arterton.

Zveřejněn trailer k filmu Endzeit

7. září startuje další z filmových festivalů, Toronto International Film Festival. V zástupu snímků se blýská zombie film Endzeit švédské scénáristky a režisérky Caroliny Hellsgård. Zda se film dostane do kin, není v tuto chvíli známo. Ve filmu se objeví Trine Dyrholm, Yûho Yamashita nebo Barbara Philipp.

Premiéra 8. řady American Horror Story se blíží

Posledních pár týdnů tvůrci seriálové antologie v čele s jejím „stvořitelem“ Ryanem Murphym zásobují sociální sítě různými krátkými videi, kterými se snaží nalákat diváky na již osmou sezónu seriálového hitu American Horror Story. Ta se začne promítat 12. září na americké stanici FX.

8. řada nese podtitul Apocalypse. Počet epizod nebyl zveřejněn, ale na sto procent jich bude minimálně šest – šestý díl totiž vznikl pod taktovkou herečky Sarah Paulson, která si zahraje i v nejnovější řadě, která se bude odehrávat v budoucnosti. Do rolí se vrátí i další herci, kteří se objevili v předešlých řadách, jedná se tak například o Kathy Bates, Jessicu Lange, Taissu Farmigu, Evana Peterse, Emmu Roberts, Connie Britton, Dylana McDermotta, Frances Conroy, Lily Rabe či Gabourey Sidibe.

Zveřejněn teaser k filmu 47 Meters Down: The Next Chapter

V těchto dnech v kinech proplouvá žraločí film MEG: Monstrum z hlubin s Jasonem Stathamem v hlavní roli. Příští léto by se měl v biografech objevit stejně zvířecí film. Film 47 Meters Down: The Next Chapter pochází z per Johanna Robertse a Ernesta Riera, kteří mají na triku předchozí díl 47 Meters Down (2017). Režie připadne opět Robertsovi. Další informace zveřejněny nebyly.

Sharkando zaútočí na VR

Filmová série Sharknado, kterou české televize uvádí jako Žralokonádo, dospěla 19. srpna do své konečné fáze. Ten den se na amerických obrazovkách promítal poslední díl franšízy, The Last Sharknado: It’s About Time. Série ze stanice Syfy se však stala natolik oblíbenou, že by byla škoda ji jen tak opustit, řekli si asi tvůrci a obchodníci, a tak se Sharkando přesídlilo do čím dál víc populární virtuální reality. Hra se jmenuje Eye of the Storm: Sharknado VR a k dostání bude ještě letos, a to na Steamu, Oculu, PSVR, iOS a Androidu.

(Ne)Povedený marketing

Již za pár dní se v kinech po celém světě objeví další kousek z The Conjuring univerza, tedy další film ze série snímků točících se kolem filmu V zajetí démonů. Vzhledem k všudypřítomné propagaci asi nemusíme dále napovídat, jedná se o film The Nun, v české distribuci přeloženém jako Sestra.

V rámci propagace tvůrci využili server YouTube, kam umístili několikavteřinové video. Ti, kdo mají stažen nějaký program na blokaci reklam, mohli být v klidu, ovšem některým, kteří nic podobného nainstalovaného nemají, mohla reklama způsobit šok. Na video se snesla vlna kritiky, protože jedním z pravidel této sociální sítě je zákaz reklam, které mohou negativně šokovat či děsit. Na základě této skutečnosti byla reklama stažena, vy se na ni ovšem můžete podívat v nahrané verzi.

O filmu jsme psali v červnuminulý měsíc.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář