Co je nového? Srpnové aktuality (2020)


Vybrali si špatný dům…

Maisie Williams se po filmu Noví mutanti (The New Mutants, v kinech od 27. 8., režie Josh Boone) objeví v dalším horrorově laděném snímku The Owners. Ten vypráví o skupince

přátel, která se vloupe do domu. Mysleli si, že si vybrali snadný cíl, jenomže postarší vlastníci domu, kteří se vrátí domů dříve, jim ukáží, že se zmýlili…

V dalších rolích se objeví Sylvester McCoy, Jake Curran, Ian Kenny, Andrew Ellis a Rita Tushingham.

Zápletka filmu The Owners připomíná vydařený horror Smrt ve tmě (Don’t Breathe, 2016) Fede Alvareze. Jak se zadaří debutovému dlouhohrajícímu snímku Julia Bergra, který má zkušenosti s televizními seriály? To se dozvíme 4. září, kdy se film dostane do vybraných kin a na VOD.

Režii si vzal na starost zmíněný Julius Bergr, který pracoval i na scénáři spolu s Matthieu Gompelem.

Snímek The Owners vychází z literární předlohy, grafického románu Une Nuit de pleine lune autorů Hermanna a Yvese H.

Netflix přichází s dalším původním snímkem

Stanice Netflix nabídne 4. září psychologický horror I’m Thinking of Ending Things, který  vznikl na základě literární předlohy kanadského spisovatele Iana Reida a jeho stejnojmenného debutového románu, který vyšel v roce 2016. Mimochodem, u nás je kniha již přeložená a pod názvem Asi to všechno ukončím se do knihkupectví podívá 2. září (překlad Jiří Hrubý, nakladatelství Leda).

I’m Thinking of Ending Things zrežíroval Charlie Kaufman, který napsal i scénář. Ve filmu hrají Jesse Plemons, Jessie Buckley, Toni Collette nebo David Thewlis.

Remake vlastního filmu

Švédský režisér a scénárista Mattias Olsson napsal a spolurežíroval snímek Pohřešovaná (Försvunnen, 2011), který byl přijal spíše vlažně. Možná i to byl důvod, proč se jej rozhodl znova natočit. Film vznikl v americké produkci.

Tentokrát k filmu Alone napsal scénář, režii nechal na Johnu Hyamsovi.

Jak název filmu napovídá, film se bude točit kolem unesené ženy, která bude bojovat o svůj život.

Ve snímku Alone hrají Jules Willcox, Marc Menchaca, Anthony Heald či Jonathan Rosenthal.

Film má premiéru 18. září, k nám se ale nedostane.

No Escape v sobě kombinuje Saw a Únikovou hru

Kam až je člověk schopen zajít, aby natočil co nejzajímavější obsah? Hvězda sociálních sítí odjede s partičkou přátel do Moskvy, aby zaznamenala nějaký zajímavý kontent pro svůj vlog. Mladé lidi jen tak něco nerozhází a vyloženě vyhledávají něco zajímavého, záhadného a nebezpečného. Brzy se ale hra zvrhne v boj o přežití…

Film No Escape (dříve Follow Me) v sobě mísí hned dva filmy, SawÚnikovou hru. Oba dva zažily větší či menší úspěch, jak se asi bude dařit No Escape? Premiéra je naplánovaná na 18. září, kdy zamíří na VOD.

Ve filmu hrají Keegan Allen, Holland Roden, Denzel Whitaker, Kimberly Quinn, Siya nebo Ronen Rubinstein.

Za No Escape stojí Will Wernick, který napsal scénář a posléze film i zrežíroval.

Historky, které vás vyděsí

Během zuřící bouře se setká dvojice cizinců, která si vypráví děsivé historky a předhání se v tom, která z nich bude lepší. Do chatky bez proudu se dostane i poslíček s pizzou, která má k horrorům co říct. No jak to dopadne?

Film Scare Me je horrorovou komedií, za níž stojí Josh Ruben. Do filmu obsadil sám sebe, dále pak Ayu Cash nebo Chrise Redda.

Filmek Scare Me má za sebou premiéru na festivalu v Sundance a 1. října se objeví na stanici Shudder (bohužel u nás není dostupná.)

Smolař a duch

A horrorová komedie ještě jednou! Marbles je smolař, který vidí duchy. Tagg je nedávno zemřelý rádoby policista, která musí najít sériového vraha. Můžou kritický policista – duch a

člověk, který jen tak proplouvá životem, překonat předsudky a pracovat spolu?

Fim s prostým názvem Dead napsal Thomas Sainsbury a Hayden J. Weal a Weal film i zrežíroval. Mimoto, oba dva ve filmu ztvárnili hlavní role. Dále se ve filmu objeví Michael Hurst, Cameron Rhodes nebo Jennifer Ward-Lealand.

Snímek se bude limitovaně promítat v kinech (mimo ČR) a 6. října poputuje na VOD.

Turecký horror

Máme tu jeden turecký kousek! Režisér a scénárista Orcun Behram představil novinku The Antenna. Ve filmu hrají Gül Arici, Elif Cakman, Murat Saglam nebo Enis Yildiz.

Film zatím putoval po festivalech (například loňské Toronto International Film Festival, Fantastic Fest či Sitges Film Festival)  a 31. října se podívá na internet.

Jude Law nebo Emily Watson v seriálu

Hvězdní Jude Law a Emily Watson se objeví v novém seriálu televize HBO The Third Day. Mysteriózní podívaná, která startuje 14. září, nabídne šest hodinových epizod. Za Třetím dnem stojí Philippa Lowthorpe a Marc Munden.

Zdroje: horror.cz, bloody-disgusting.com, dailydead.com, en.wikipedia.org, databazeknih.cz
Zdroj obrázku: us.rljentertainment.com

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář