Co je nového? Říjnové aktuality (2019)


Nenávist. Zas a znova

Ostřílená značka vynáší. To si nejspíš řekli ve studiích Screen Gems, Stage 6 Films a Ghost House Pictures, kde se rozhodli oživit franšízu Ju-On od Takašiho Šimizu. Po sérii japonských a amerických filmů se tak na plátně znovu objeví americká verze. Jsme zvědaví, zda zůstane jen u jednoho dílu (asi známe odpověď). Ale nebuďme škarohlídi, třeba se tento remake povede! Zvlášť, když je pod produkcí podepsán mimo jiné sám Sam Raimi.

The Grudge zrežíroval Nicolas Pesce, který spolupracoval i na scénáři, tím druhým scénáristou se stal Jeff Buhler. Mezi hereckým ansámblem se objeví Andrea Riseboroug, John Cho, Demián Bichir, Betty Gilpin nebo Lin Shaye!

Premiéra filmu The Grudge se uskuteční v lednu příštího roku a těšit se na něj mohou i čeští diváci. Pod názvem Nenávist jej budou tuzemská kina promítat od 2. ledna 2020

Duchařský snímek možná i v našich kinech

A je tu další snímek, který přivítáme v novém roce. Duchařila The Turning vychází z knižní předlohy, románu The Turn of the Screw (1898), který pochází z pera Henryho Jamese. V češtině kniha vyšla pod názvem Utažení šroubu (2006).

The Turning zrežírovala Floria Sigismondi a scénář dodali Carey a Chad Hayesovi. Jedním z producentů je Steven Spielberg. Ve filmu hrají Mackenzie Davis, Finn Wolfhard nebo Brooklyn Prince.

Film se do kin dostane stejně jako Nenávist v lednu. Premiéra je naplánovaná na 24. leden 2020. V našich biografech by se měl promítat od 30. ledna.

Syn Terminátora v horroru

Patrick Schwarzenegger se představuje v novém snímku! A tentokrát v zlověstné roli. Ve filmu Daniel Isn’t Real ztvárňuje imaginárního přítele Milese Robbinse, kterému se rozhodně nechystá dát pokoj…

Daniel Isn’t Real vychází z románové předlohy In This Way I Was Saved (2009), již napsal Brian DeLeeuw. V českém překladu nevyšlo. DeLeeuw se taky ujal scénáře, s nímž pomohl i režisér filmu Adam Egypt Mortimer. Kromě Robbinse a Schwarzeneggera ve filmu hrají Sasha Lane, Hannah Marks nebo Faith Logan.

Film bude mít premiéru ve vybraných amerických kinech a od 6. prosince bude k dostání na VOD.

Dakota Johnson v dalším horroru

Horror Wounds se ukázal na filmových festivalech Sundance, v Cannes a v Londýně. Nicméně do běžné kinodistribuce poslán nebyl a ani nebude. Místo toho se objevil 18. října na streamovacích stanicích Hulu a Netflix. Ovšem ještě před tímto datem byl zveřejněn trailer.

Film vychází z poměrně nedávno vyšlé novely The Visible Filth (2015), kterou napsal Nathan Ballingrud. V češtině nevyšla. Do filmové podoby ji rozpracoval Babak Anvari. Ve Wounds hrají Dakota Johnson, pro niž už to je několikátá horrorová role, Armie Hammer nebo Zazie Beetz.

Zombieland – druhý trailer

Zombieland: Double Tap či chcete-li Zombieland: Rána jistoty nebo prostě Zombieland 2 vstoupil do našich kin 24. října, ale ještě před tímto datem byl vypuštěn poslední trailer. Více o filmu si můžete přečíst v červencových aktualitách.

Druhému dílu se zatím celkem daří, ale na nějaké velké závěry je ještě čas.

Chřestýš a tajemná žena na Netflixu

25. října se na Netflixu objevil film Rattlesnake, za nímž stojí scénárista a režisér Zak Hilditch. Ve snímku se objeví hned několik děsuplných entit – jedovatý had a tajemná žena, která nic nedělá z dobré vůle. Ve filmu hrají Carmen Ejogo, Theo Rossi, Emma Greenwell či Apollonia Pratt.

Nový počin ze světa The Walking Dead

Na jaře jsme informovali o novém seriálu ze světa The Walking Dead (Živí mrtví). Tehdy nepojmenovaný spin-off byl na informace skoupý. Jméno sice stále nemá, ale dozvěděli jsme se jiné informace.

Seriál bude sledovat dvě mladé ženy a zaměří se právě na první generaci, která přišla po vypuknutí apokalypsy. Seriál uvede stanice AMC na jaře a v první sezóně nabídne deset epizod. Ve spin-offu hrají Alexa Mansour, Nicolas Cantu, Aliyah Royale nebo Annet Mahendru.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář