Co je nového? Říjnové aktuality (2018)


První český tvůrce na Netflixu!

Americkému Netflixu se daří. Streamovací platforma roste čím dál víc, za poslední čtvrtletí získala necelých 7 milionů nových uživatelů. Netflix zkrátka nabízí celou řadu zajímavých a kvalitních filmů či seriálů, ovšem ne vždy se dílo vyvede, jak by si tvůrci přáli.

Jeden takový případ se týká nového seriálu Haunted, který na internetu prozatím sbírá vlažná hodnocení. Co je ale velký úspěch, je fakt, že seriálová novinka částečně vznikla v české produkci.

Šestidílný seriál napsal a zrežíroval Jan Pavlacký, za kameru se postavil Marek Dvořák a co se hereckého ansámblu týče, i tam najdeme celou řadu českých herců a hereček, namátkou třeba Elišku Křenkovou, Kamilu Trnkovou, Jiřího Roskota či Oskara Hese.

Seriál měl premiéru 19. října a vy se můžete podívat na trailer, který byl vydán ještě před vysíláním.

Nová adaptace Řbitova zvířátek je tu

Stephen King musí mít radost! Podle románů či povídek tohoto amerického spisovatele je v posledních letech natáčeno množství filmů. Některé z nich dosáhly načisto velkého úspěchu, jiné naopak zapadly do průměru. A některá již zfilmovaná literární dílka se získávají nová zpracování. To je i případ knihy a filmu Pet Sematary, v Česku překládaném převážně jako Řbitov zvířátek.

Režie nového Pet Sematary se ujali Kevin Kölsch a Dennis Widmyer, scénáře dle literární předlohy Jeff Buhler a David Kajganich. Ve filmu hrají třeba Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz a Jeté Laurence. Film bude v kinech uveden příští rok na jaře a v tuzemsku se bude promítat od 11. dubna.

Přečtěte si recenze na knihu Pet Sematary (1983)film Pet Sematary  (1989).

Zveřejněn další trailer k filmu Glass

Unbreakable – Vyvolený (2000), Split – Rozpolcený (2016), Glass – Skleněný (2019). Už v lednu uvede režisér a scénárista M. Night Shyamalan svůj další snímek, který se v českých kinech začne promítat od 17. ledna.

Nejnovější počin Glass, v češtině přeložený jako Skleněný, má být závěrem trilogie. Své role si zopakují Samuel L. Jackson, Bruce Willis nebo James McAvoy, k nimž se nově připojí například Sarah Paulson či Luke Kirby.

 

 

 

Další exorcismus na obzoru

Téma vymítání je prostě v(d)ěčné, a tak není divu, že se neustále objevují nové a nové snímky s touto tematikou. Kvantita jde však často na úkor kvality. Jak na tom bude film The Possession of Hannah Grace? To se dozvíme v listopadu, kdy se film dostane do kin. Do České republiky nakonec taky dorazí, a to pod jménem Ve spárech ďábla o měsíc později, 6. prosince.

Film režíroval Diederik van Rooijen podle scénáře, který napsal Brian Sieve. Ve spárech ďábla se představí Shay Mitchell, Stana Katic, Grey Damon, Louis Herthum či Lexie Roth.

 

Zveřejněn teaser trailer k filmu The Curse of La Llorona

James Wan je nejen úspěšný režisér a scénárista, ale i producent. Pod jeho křídly vznikla řádka filmů, nejnověji se podepsal pod snímek The Curse of La Llorona. Ten produkoval i Gary Dauberman, který se krom produkce živí i psaním scénářů.

Film The Curse of La Llorona zrežíroval Michael Chaves, scénář k němu opatřili Mikki Daughtry a Tobias Iaconis. Hrají v něm například Linda Cardellini, Patricia Velasquez či Raymond Cruz. Film se poprvé veřejnosti představí v dubnu 2019 a v tu dobu se dostaví i do české kinodistribuce. Pod názvem La Llorona: Prokletá žena se začne promítat od 18. dubna.

Chystá se remake Pachu krve!

Série Wrong Turn – Pach krve se od roku 2003 rozrostla do šesti dílů. Pro některé oblíbená franšíza, pro některé naopak nenáviděná se nyní tak trochu rozroste. Chystá se totiž remake prvního dílu. Scénáře se ujme tvůrce celé série Alan McElroy, který je navíc podepsán jako scénárista právě zmíněné jedničky, ve které se představili například Eliza Dushku a Desmond Harrington. Režii si vezme na starost Mike P. Nelson.

Tak toto jsme opravdu nečekali :O Chystá se remake filmu Wrong Turn – Pach krve! (2003). Režie se ujme Mike P. Nelson a…

Zveřejnil(a) Horror.cz dne Neděle 28. říjen 2018

Na našem Facebooku tuto zprávu někteří uvítali, jiní naopak odsoudili.

Jak celý projekt nakonec dopadne je prozatím ve hvězdách.

Přečtěte si recenze na všechny díly:

Pach krve (2003)
Pach krve 2: Cesta nikam (2007)
Pach krve 3 (2009)
Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)
Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)
Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

 

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář