Co je nového? Prosincové aktuality (2021)


Leatherface je zpět!

Psychopatický maskovaný vrah. Téma, kterého využívá řada filmařů z celého světa. Někdy vyrobí novou postavu, jindy se připojí ke stávající, která je více či méně úspěšná, a dál její příběh rozvíjí (nebo si vymyslí jiný).

I ten, kdo nefandí hororům, si musel všimnout nového Halloweenu, který má premiéru za sebou, či Vřískotu, který ji bude mít zanedlouho. K těmto filmům se zařadí další. Leatherface a Texaský masakr motorovou pilou.

O novém masakru v Texasu se začalo mluvit už v roce 2019. Fede Alvarez, režisér, scenárista a producent, tenkrát o filmu jako jeden z producentů poprvé promluvil. V únoru 2020 potom rodilý Uruguayec uvedl režiséry filmu, těmi se stali bratři Ryan a Andy Tohillovi. Jak se ale ukázalo, volba byla změněna. Důvodem odchodu byly tvůrčí neshody. Na režisérskou židli se tak musel posadit někdo jiný.

Tím někým jiným se stal David Blue Garcia. Garcia má za sebou víc jak deset let zkušeností coby kameraman, nicméně režijně to je jeho teprve druhý celovečerák. Scénář sepsal Chris Thomas Devlin, jenž Texaským masakrem motorovou pilou debutuje. Příběh k filmu vytvořili jedni z producentů Fede Álvarez a Rodo Sayagues.

A o čem Texas Chainsaw Massacre bude? Žádný převratný příběh nás zřejmě nečeká. Prostě parta přátel, co se rozhodne odjet na odlehlé opuštěné místo v Texasu a tamní město duchů přivést k životu. Jenomže se setkají s Leatherfacem, nechvalně proslulým vrahem, který nosí masku z lidské kůže…

Texas Chainsaw Massacre přímo navazuje na úplně první Texaský masakr motorovou pilou, ignoruje předešlých sedm dílů, a je tak jeho sequelem. Snímek byl natočen pro Netflix, kde je jeho premiéra naplánovaná na 18. února.

Žraločí jatka?

Manželský pár si vyjede na romantickou dovolenou do Vietnamu. Jenomže to ještě netuší, co je čeká. Místo ráje – teror. Ubytují se v odlehlé přímořské vile, když se ale spustí tropická bouře, přívalová vlna z ubytování udělá jen o málo víc než vor a dvojici smete na širé moře. Aby toho nebylo málo, objeví se další nebezpečí – hejno velkých bílých žraloků…

Tak zní ve zkratce děj zvířecího hororu The Requin, kde manželský pár hrají Alicia Silverstone a James Tupper.

Žraločí kousek napsal a zrežíroval Le-Van Kiet.

The Requin míří 28. ledna do vybraných kin a na VOD.

Mickey Rourke v dalším hororu

Režisér a scenárista Mauro Borrelli po čtyřech letech od posledního počinu představuje další hororový kousek. Tentokrát ho nezasadil do sci-fi prostředí, i když možná tak trochu ano. Snímek WarHunt se totiž odehrává v prostředí druhé světové války, ale pozor, nepůjde jen o vojáky. Borrelli do filmu zasadil i tajemné (duchařské) entity.

Hlavní role se ujal Mickey Rourke, do hereckému ansámblu se přidali Jackson Rathbone, Robert Knepper, Ieva Seglina a Matt Mella.

WarHunt se poprvé představí 21. ledna.

Minulost se vrací…

Tajemství nikdy nezůstávají pohřbena a minulost se vždy vrací, aby vás pronásledovala!  A pronásledovat budou i ženu v psychologickém hororu The Kindred. Helen trpí amnézií. Po smrti svého otce potřebuje dát dohromady události, které vedly k jeho sebevraždě. Jenže záhy ji začnou pronásledovat duchové. Duchové dětí, o nichž se domnívá, že je její otec zavraždil…

The Kindred napsal Christian J. Hearn a režíroval Jamie Patterson. V hlavní roli se představí April Pearson, kterou doplňují Blake Harrison, James Cosmo nebo Samantha Bond.

Premiéra je naplánovaná na 7. leden, kdy se dostane do vybraných kin a na VOD.

Despota a tajemná entita

Máme tu další sebevraždu. Tentokrát se o ni pokusí mladá žena, která tak zkusí uniknout svému despotickému manželovi. Sara se do vztahu vrátí a kromě muže ji začne terorizovat tajemná a hrůzná bytost…

Nepříliš zkušený filmař Adam Stilwell se po šesti letech opět spojil s o něco málo zkušenějším kolegou Kentem Harperem. A tímto spojením vznikl snímek The Free Fall.

Ústřední dvojici ztvárnil Andrea Londo a Shawn Ashmore, dále se objeví Elizabeth Cappuccino, Jane Badler či Michael Berry Jr.

Hudbu k filmu složil proslulý Joseph Bishara, jenž velmi často skládá hudbu do filmů Jamese Wana.

Premiéra The Free Fall je stanovená na 14. ledna.

Fantasy s nádechem hrůzy

Po několika kraťasích, televizních filmech a pár epizod seriálu Chefs (od 2015) se francouzský režisér a scenárista Arnaud Malherbe pustil do prvního celovečeráku Ogre. Jde o drama fantasy s hororovým nádechem…

Zdánlivě poklidnou komunitu pohltí nevysvětlitelné zmizení malého chlapce, k němuž došlo před několika měsíci.

Ogre vyjde 9. března, ovšem do tuzemských kin se nechystá. Ve snímku hrají Ana Girardot, Giovanni Pucci nebo Samuel Jouy.

La Llorona – latinskoamerická legenda opět na scéně

La Llorona – legenda z Latinské Ameriky, která děsí už stovky let… Dle svého označení “Plačící/kvílící žena” – duch ženy, který oplakává děti, které utopil.

Tentokrát se tohoto tématu chytila Patricia Harris Seeley, která to dala dohromady s Cameronem Larsonem a Jose Prendesem. Výsledkem je film s nepříliš originálním názvem The Legend of La Llorona.

Hlavní roli si střihl Danny Trejo. Další role si zahráli Autumn Reeser, Antonio Cupo, Zamia Fandiño nebo Josh Zaharia.

Snímek dorazí po novém roce do vybraných (ne tuzemských) kin.

Žena v domě přes ulici od dívky v okně

Anna je zlomená žalem a všechny její dny jsou stejné. Posedává nad sklenicí vína, kouká z okna a život jde dál bez ní. Když se ale přes ulici nastěhuje pohledný chlápek s roztomilou dcerkou, Anna jako by zahlédla světlo na konci tunelu. Dokud ale na vlastní oči neuvidí příšernou vraždu… Viděla ji ale doopravdy?

Tak zní anotace k novému seriálu s veledlouhým názvem The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window, který bude uveden i u nás jako Žena v domě přes ulici od dívky v okně. První série nabídne osm třicetiminutových epizod, které budou k zhlédnutí od 28. ledna na Netflixu.

Hlavní role se zhostila Kristen Bell, které bude sekundovat Tom Riley, Appy Pratt, Michael Ealy nebo Nicole Pulliam.

Seriál pro Netflix vytvořili Rachel Ramras, Hugh Davidson a Larry Dorf.

Zdroje fotek: Netflix
Zdroje: Horror.cz, Youtube, en.Wikipedia, Bloody Disgusting, iHorror, IMDB

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář