Co je nového? Listopadové aktuality (2021)


Tichá noc s Keirou Knightley

Od 3. prosince se ve vybraných amerických kinech a na stanici AMC+ bude promítat celovečerní debut Camille Griffin nazvaný Silent Night. Snímek je mixem komedie, dramatu a hororu.

Film se zaměřuje na dvojici Nell a Simona, kteří pozvali své nejbližší přátele, aby se připojili ke štědrovečerní večeři. Zdánlivá idyla na anglickém venkově se však promění. Svět venku čelí blížící se zkáze a žádné dárky, hry ani prosecco nemohou hrozící zkázu lidstva zažehnat. Přežití svátků se právě stalo mnohem složitějším.

Camille Griffin, jež má za sebou pět kraťasů, se do tohoto kousku podařilo obsadit známá jména v čele s Keirou Knightley. Mezi dalšími najdeme Annabelle Wallis (Annabelle, Mumie, Zhoubné zlo), Lily-Rose Depp (Mroží muž, Yoga Hosers, Voyagers – Vesmírná mise), především v komediích hrající Lucy Punch nebo čtrnáctiletého Romana Griffina Davise, jenž v roce 2019 debutoval celovečerákem Taiki Waititiho Králíček Jojo.

Zajímavost na závěr – Silent Night získal hned dvě ceny na proslulém festivalu Sitges Film Festival, a to v kategoriích Nejlepší scénář a Nejlepší film v rámci Divácké ceny.

Tak trochu jiný adventní kalendář

Herec Patrick Ridremont (komedie Radin!, Rebelky či krimi seriál Hvozd) se před nějakou dobou pustil do přípravy svého druhého scenáristického a režijního počinu. Výsledkem se stal kousek Le Calendrier.

Film vypráví o mladé ženě, která je poslední tři roky ochrnutá. Když má narozeniny, dostane jako dárek zvláštní adventní kalendář. Místo tradičních sladkostí se však každý den objevuje něco jiného; někdy příjemného, ale často děsivého a stále krvavějšího…

V hlavní roli se představí Eugénie Derouand, dále se objeví Sabrina Lopez Leonard, Honorine Magnier, Janis Abrikh a Cyril Garnier.

Le Calendrier dorazí do francouzských kin 1. prosince a 9. se pak objeví v nabídce stanice Shudder.

Napínavý kousek o lovu lanýžů

Dalším filmem na listopadovém seznamu je napínavý kousek Peppergrass o lovu lanýžů. Lov lanýžů? To zní sice nudně, ale tvůrci filmu nám slibují opak.

Peppergrass se odehrává během pandemie a je zasněženou severskou gotickou loupeží v drsné nelítostné krajině. Díky působivé kameře a temné citlivosti film zachycuje drsný venkovský tón, který umocňuje nebezpečí izolace a tlak vysokých sázek.

To už zní lépe, no ne?

Peppergrass zrežírovali  Steven Garbas a Chantelle Han, jež si ve filmu i zahrála. Dáme se představí Charles Boyland, Michael Copeman či Philip Williams. Peppergrass vyjde příští rok.

Horor z Indie

26. listopadu se na stanici Amazon Prime Video objevil indický hororový kousek Chhorii. Pojednává o mladém páru, který musí opustit svůj domov. Útočiště najdou v domě, který se leží kdesi hluboko v polích. Dům obývá starší pár, který nejen o domě, ale i o přilehlém poli ví víc, než říká. Ve filmu není nouze o temná tajemství, děsivé výjevy duchů a příšer..

Ve Chhorii hrají Nushrratt Bharuccha, Mita Vasisht, Saurabh Goyal, Rajesh Jais nebo Pallavi Ajay.

Spisovatelovo utrpení

Po řadě kraťasů přichází mladý filmař Alexander Sharp se svým celovečerním debutem Wired Shut. V něm slavný spisovatel, který se zotavuje po těžké operaci čelisti, čelí utrpení.. Film má podobný feeling jako snímek Úkryt (2002) režiséra Davida Finchera.

Ve filmu hrají Natalie Sharp, Blake Stadel a Behtash Fazlali.

Wired Shut si odbyl premiéru 30. listopadu, kdy vstoupil na VOD a do vybraných kin.

 

Zdroje: Bloody Disgusting, iHorror, Wikipedia, IMDB, CSFD, YouTube
Zdroj fotky: AMC+

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář