Co je nového? Listopadové aktuality (2020)


Zámecká zrůda znovu ožívá

Zámecká zrůda, v originále Castle Freak, nedávno zesnulého režiséra hororů Stuarta Gordona z roku 1995, dostane nový kabátek! Za stejnojmenným snímkem stojí lidé, kteří moc zkušeností s hororovým žánrem nemají – natočil jej Tate Steinsiek a scénář k němu napsala Kathy Charles. Remake má premiéru 4. prosince, kdy doputuje na VOD.

Ve filmu se představí Clair Catherine, Jake Horowitz, Chris Galust nebo Emily Sweet.

Zajímavostí je, že se na filmu podílela Barbara Crampton, herečka a producentka. V pětadvacet starém filmu si zahrála jednu z hlavních postav, Susan Reilly, v novince stojí na druhé straně – pod filmem je podepsána jako producentka.

Zánik domu Usherů na plátně

Streamovací služba Arrow uvede 1. prosince snímek The Bloodhound, který vychází z literární předlohy, povídky Zánik domů Usherů, již v roce 1839 vydal Edgar Allan Poe. Snímek čeká i vydání v klasické digitální podobě a na DVD, tak se stane na jaře příštího roku.

The Bloodhound je dlouhohraným debutem scénáristy a režiséra Patricka Picarda. Do filmu obsadil Joa Adlera, Annalise Basso či Liama Aikena.

Za streamovací platformou, která vznikla dočista nedávno, stojí distributorská společnost Arrow Video, která je na scéně nějaký ten pátek, přesněji od roku 1991. Služba je prozatím dostupná jen v USA a Kanadě.

Devon Sawa v dalším hororu

Americký herec Devon Sawa, kterého můžete znát z filmů Ruka zabiják (1999), Nezvratný osud (2000) nebo Vymítání Molly Hartleyové (2015), se v půlce prosince objeví v dalším hororově laděném snímku. V Hunter Hunter mu sekundují Camille Sullivan, která se mihla v Osudovém doteku (2004), a Summer Howell, která ztvárnila hlavní roli ve filmu Chuckyho kletba (2013).

Hunter Hutner napsal a zrežíroval Shawn Linden, který má za sebou pár hororových projektů, které zrovna nezazářily. Tak uvidíme, jak si povede jeho nejnovější kousek, který bude 18. prosince nasazen v amerických kinech a ještě týž den se dostane na VOD.

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci

Internetová streamovací stanice Shudder, která je prozatím dostupná v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a Novém Zélandu, 3. prosince přivítá horor Anything for Jackson.

Filmová zápletka se bude točit okolo takového obráceného vymítání. Když manželé Audrey a Henry přijdou o svého jediného vnuka, Henry, který je doktorem, se rozhodne jednat. Unese jednu ze svých těhotných pacientek a provede ono vymítání. Jenže věci nedopadnou tak, jak je doktor plánoval…

Film napsal Keith Cooper a zrežíroval Justin G. Dyck. Ve snímku Anything for Jackson si hlavní role střihli Sheila McCarthy, Julian Richings a Konstantina Mantelos.

Mateřské instinkty v akci

Kanadský režisér a scenárista Craig David Wallace letos uvede svůj další hororový snímek. Film Motherly napsal s Ianem Malonem, se kterým v letech 2010 až 2012 režisérsky a scenáristicky pracoval na hororově laděném seriálu Todd and the Book of Pure Evil.

Film Motherly vypráví příběh ženy, která žije kdesi na samotě v lesích se svou malou dcerou. Jednoho dne si však matka začne všímat zlověstných podivností, které se u nich začnou dít. Její mateřské instinkty jí radí, aby proti proti tomu začala bojovat a aby za každou cenu svou dceru ochránila. Kam daleko je schopná zajít?

To se dozvíme ještě letos, kdy přesně ale tvůrci prozatím neprozradili.

V Motherly si hlavní role matky s dcerou zahrály Lora Burke a Tessa Kozma.

Sirota se vrací

Film Orphan, v našich televizích uváděn jako Sirota nebo Sirotek, dostane pokračování! Překvapení roku 2009 ale nabídne prequel, události ve dvojce tak budou předcházet jedničce. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jednu z rolí nezískala Isabelle Fuhrman, které bylo v době vydání snímku dvanáct let. Tak uvidíme, co nám tvůrci nakonec naservírují.

Mezi další potvrzené herce patří Julia Stiles a Rossif Sutherland.

První sirotu napsal David Leslie Johnson-McGoldrick a zrežíroval Jaume Collet-Serra. V nadcházejícím snímku se toto složení změní – scénáře se ujme David Coggeshall a režie William Brent Bell, který stojí za filmy jako Ďábel v těle, Krvavá legenda, Chlapec a Brahms: Chlapec 2.

Recenzi na Sirotu si můžete přečíst tady.

Tiché místo 3 bude

Tiché místo 3 na scéně! Úspěšný hit z roku 2018 měl letos ukázat pokračování. Vlivem epidemie koronaviru se ale premiéra několikrát odkládala, až se nakonec odložila na další rok. A Quiet Place: Part II, u nás Tiché místo: Část II, bude mít premiéru až v dubnu 2021, studio Paramount projektu věří natolik, že se rozhodlo pro další díl.

Scénář a režie tentokrát do svých rukou vezme Jeff Nichols. John Krasinski, který se v prvním díle objevil i v hlavní roli, bude tentokrát pod filmem podepsaný jako producent. K němu se přidají Michael Bay, Andrew Form a Brad Fullter.

Snímek má přijít do kin v roce 2022, ve světle událostí, které provázely odklady sequelu, ale není vůbec jisté, že se tak skutečně stane.

Zdroj: bloody-disgusting.com, deadline.com, imdb.com, csfd.cz, horror.cz
Zdroj fotek: Fangoria, Warner Bros., Paramount Pictures

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář