Co je nového? Listopadové aktuality (2019)


Neviditelný muž 21. století

Máte rádi černobílou klasiku Neviditelný muž? Či pozdější barevné verze? Tak pozor, chystá se další obrazové zpracování! The Invisible Man si po skoro devadesáti letech od prvního filmového přepisu vzal do parády Leigh Whannell, který tvoří tandem s Jamesem Wanem (výsledky jejich spolupráce jsou například snímky Saw 1, Dead Silence či Insidious 1 a 2). Tento snímek si však Whannell napsal a zrežíroval sám. Občas i hraje, v Neviditelném je však pouze za kamerou.

Snímek vychází ze stejnojmenné knižní předlohy H. G. Wellse z roku 1897. Román byl přeložen i do češtiny a poprvé si ho čtenáři mohli přečíst v roce 1925.

Ve filmu hraje stále populárnější Elisabeth Moss, dále Oliver Jackson-Cohen, Aldis Hodge nebo Storm Reid. Jedním z producentů je Jason Blum.

The Invisible Man půjde do kin na konci února, u nás se objeví 5. března 2020, a to pod názvem Neviditelný.

H. P. Lovecraft znovu na scéně

Literární dílka H. P. Lovecrafta stále lákají! Nejnověji se objevilo filmové zpracování povídky Color Out of Space, která vyšla ve výboru Barva z kosmu (1990) i u nás.

Color Out of Space zrežíroval Richard Stanley, který si vzal do parády i scénář spolu se Scarlett Amaris.

Ve filmu hrají Nicolas Cage, Madeleine Arthur, Joely Richardson nebo Elliot Knight.

Color Out of Space byl k vidění na různých fesťácích, např. na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, Fantastic Festu nebo na Sitges Film Festivalu. Do běžné kinodistribuce se chystá v USA a Velké Británii, tam poběží v lednu, resp. únoru, další projekce, vč. Česka, plánované nejsou.

Jedním z producentů je Elijah Wood a za zajímavost stojí zmínit, že jeho produkční společnost SpectreVision chystá filmová zpracování dalších Lovecraftových dílek.

Na tento ostrov byste nechtěli

Splnit si tajné touhy a přání je sice fajn, ale když za to musíte nějakým způsobem zaplatit, už to tak růžově nevypadá… Film Fantasy Island vypráví o skupině lidí, jejichž fantazie se zvrhnou do nočních můr a do bojů o vlastní život…

Tento snímek vychází ze seriálové předlohy, která se vysílala na americké stanici ABC od roku 1977 do roku 1984 a nabídla celkem sedm řad.

Fantasy Island napsal Jeff Wadlow, který jej i režíroval, Chris Roach a Jillian Jacobs. Jedním z producentů je Jason Blum.

Ve filmu hrají Michael Peña, Maggie Q, Lucy Hale nebo Austin Stowell.

Premiéra se odehraje v půlce února a dostane se i do České republiky, bude se tu promítat od 13. února 2020.

Killer Therapy zaútočí za pár měsíců

Nepříliš známý režisér a scénárista Barry Jay představuje svůj další horror. Film Killer Therapy uvede na jaře příštího roku. Ovšem promítat se budou pouze v limitovaných kinech v zámoří. V Killer Therapy hrají P.J. Soles, Daeg Faerch nebo Adrienne King.

Nový plakát k filmu Nenávist

Měsíc a něco zbývá do premiéry nové verze Nenávisti, není proto divu, že se tvůrci snaží nalákat do kin co nejvíc diváků. Pomůže k tomu nový plakát?

Více o filmu si určitě přečtěte v říjnových aktualitách.

Nový Pach krve dotočen

Zpráva, kterou jedni vítají, zatímco druzí kroutí hlavou. Loni v říjnu jsme vás informovali o natáčení Pachu krve a nyní, o rok později, vám můžeme sdělit, že je dotočeno! Na svém Instagramu to prohlásil režisér Mike P. Nelson. Uvedl, že poslední tři měsíce byly šílené. „Nemohu se dočkat, až uvidíte vše, na čem jsme pracovali,“ dodal.

Film napsal Alan B. McElroy, který pracoval i na prapůvodním Pachu.  Snímek je rebootem, to znamená, že nás čeká nový start. Jestli se diváci dočkají dalších pokračování, na to si budeme muset počkat.

Zbrusu nový Pach krve má název Wrong Turn: The Foundation a do kin půjde někdy v příštím roce. O tom, jestli se bude promítat i v Česku, nejsou v tuto chvíli informace. Ve filmu si zahrají Matthew Modine, Charlotte Vega, Emma Dumont nebo Dylan McTee.

Film bude vyprávět o přátelích, kteří si vyjedou na túru na Appalačskou stezku. Tam ale budou konfrontováni komunitou lidí, kteří v tamějších horách žijí stovky let.

Halloween Kills hlásí hotovo

A i nejnovější Halloween je u konce natáčení. Poslední klapka filmu Halloween Kills padla na začátku listopadu. Momentálně je film v postprodukci, kde probíhají poslední úpravy a střihy.

Film zrežíroval D. G. Green, který je zároveň spoluautorem scénáře, a to společně s Dannym McBridem a Scottem Teemsem. V nadcházejícím pokračování uvidíme Jamie Lee Curtis, A. M. Halla, Judy Greer nebo Charlese Cypherse.

Celosvětová premiéra je naplánována na polovinu října 2020, v Česku se bude promítat od 15. října.

Více o Halloween Kills, který zatím nemá český název, si můžete přečíst v červencových aktualitách.

 

Vřískot popáté

Chystá se nový Vřískot! Za nejnovějším kouskem do kolekce stojí společnost Spyglass Media Group. Ta je ovšem na slovo skoupá, a tak nevíme, zda se připravuje remake, reboot nebo pokračování. Nové informace budeme nadále vyhlížet.

Než budou k dispozici další novinky, můžete si přečíst na recenze na dosud vyšlé díly:
Vřískot (Scream, 1996)
Vřískot 2 (Scream 2, 1997)
Vřískot 3 (Scream 3, 2000)
Vřískot 4 (Scream 4, 2011)

Paranormal Activity posedmé

A ještě jedna aktualita o novém pokračování zavedené značky. Od slasheru se přesuneme k nadpřirozenu. Ano, Paranormal Activity tu je s námi přes deset let a za dva roky budeme svědky dalšího dílu. Již sedmého. Film si vezmou na starosti společnosti Paramount a Blumhouse. A právě první zmíněná společnost prozradila datum premiéry – 19. březen 2021. Tak uvidíme, jestli se datum podaří dodržet. Prozatím další informace nebyly zveřejněny.

Zde si můžete přečíst recenze na dosud natočené díly:
Paranormal Activity (2007)
Paranormal Activity 2 (2010)
Paranormal Activity 3 (2011)
Paranormal Activity 4 (2012)
Paranormal Activity: Prokletí (Paranormal Activity: The Marked Ones, 2014)
Paranormal Activity: Jiný rozměr (Paranormal Activity: The Ghost Dimension, 2015)

Seriál, na němž se podílel M. N. Shyamalan

28. listopadu se na internetové službě Apple TV+, kterou jablečná společnost spustila teprve nedávno, objevil seriál Servant. V ten den byly vypuštěny první tři díly, zbývajících sedm bude vycházet až do půlky ledna. Ještě předtím, než byly epizody zveřejněny, byla vypuštěna ukázka.

Je třeba podotknout, že se seriál zatím drží. Samozřejmě podle tří dílů nelze soudit komplexně, ale nejrůznější seriálové databáze dávají tomuto původnímu obsahu zatím vysoké body.

Tvůrcem desetidílného seriálu je Tony Basgallop, který napsal i scénář. Servant zrežírovala Lisa Brühlmann a M. Night Shyamalan. Velikán filmu je podepsán i pod produkcí. V seriálu hrají např. Lauren Ambrose, Toby Kebbell či Nell Tiger Free.

 

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Nový komentář