Co je nového? Listopadové aktuality (2018)


Dětská hra pro novou generaci?

Adaptace, remaky, rebooty, nekonečná pokračování… K nepůvodnímu obsahu se přidá další známá značka. Franšíza Child’s play, kterou u nás známe pod jménem Dětská hra, se sice na jednu stranu rozrůstá, v nejbližší době však vznikne samostatný film. Bude se jednat o remake prvního dílu, který měl premiéru před třiceti lety.

Za filmem stojí společnosti Orion a MGM, kteří jako režiséra najali Larse Klevberga a jako scénáristu Tylera Burtona Smithe. V tuto chvíli víme, že si ve filmu zahrají Aubrey Plaza, Gabriel Bateman, Beatrice Kitsos, Ty Consiglio a Brian Tyree Henry. Snímek Child’s Play by se měl do kin dostat 21. června 2019.

Chuckyho stvořil Don Mancini.

Přečtěte si recenze na všechny díly:

Dětská hra (1988)
Dětská hra 2 (1990)
Dětská hra 3 (1991)
Chuckyho nevěsta (1998)
Chuckyho sémě (2004)
Chuckyho kletba (2013)
Chuckyho kult (2017)

Leprechaun se vrací. Už poosmé

Série o zlomyslném skřetu Leprechaunovi se znovu rozroste. Osmý díl je sequelem a navazovat bude na první díl, který spatřil světlo světa v roce 1993.

Film Leprechaun Returns režíroval Steven Kostanski, scénář obstarala Suzanne Keilly a ve filmu se představí Linden Porco, Taylor Spreitler, Pepi Sunuga nebo Mark Holton.

Film vyjde 11. prosince a dostupný bude v digitální podobě a na VOD.

 

 

Pro všechny fanoušky prvního dílu máme špatnou zprávu, Jennifer Aniston se v nejnovějším snímku (s největší pravděpodobností) neobjeví.

Přečtěte si recenze na všechny díly:

Skřítek (1993)
Leprechaun 2 (1994)
Skřet v Las Vegas (1995)
Vesmírná jednotka (1996)
Leprechaun in the Hood (2000)
Leprechaun: Back 2 tha Hood (2003)
Leprechaun: Origins (2014)

 

Kniha Piercing (1994) se dočkala filmového zpracování

Rjú Murakami je japonský autor, který má na svém kontě několik knih, z nichž některé se již dočkaly filmového zpracování (např. Odishon, 1999). Nyní dostal obrazový kabát další román.

Piercing vyšel v roce 1994, v českém překladu před pár lety (2012). Filmové podoby se chopil mladý americký režisér a scénárista Nicolas Pesce. Ve filmu hrají Mia Wasikowska, Christoper Abbott, Laia Costa, Maria Dizza či Wendell Pierce, and Martin Ireland.

Piercing má za sebou mnoho promítání na nejrůznějších festivalech (Sundance Film Festival, Fantasia Film Festival, Fantastic Fest, AFI Fest), do běžné distribuce se dostane v prosinci. Zda se filmu dočkáme v České republice, není pro tuto chvíli známo.

Horor z Filipín

Filipínský režisér Yam Laranas po několika letech představuje svůj další horrorový počin. Snímek Aurora má opět mysteriozní atmosféru. Hlavní roli dostala Anne Curtis, v ostatních rolích se představí Mercedes Cabral, Marco Gumabao či Andrea Del Rosario.

Tento asijský film bude mít premiéru na konci prosince na Filipínách a v Thajsku.

Nový Frozen?

Z dalekého Ruska dorazil trailer k filmu Break, který se náramně podobá snímku Frozen (2010). Film, který alespoň z ukázky vyvolává napětí už jen mrazivým počasím, pochází z dílny Tigrana Saakyana. Herecky se na něm podíleli Andrey Nazimov, Denis Kosyakov, Ingrid Olerinskaya či Irina Antonenko.

Break, v originále Отрыв — Тизер-трейлер, bude mít premiéru příští rok v lednu. Stane se tak v domovském Rusku, jiná data promítání nejsou známá.

Horrorové sci-fi, které v Česku neuvidíme

Kříženec horroru a sci-fi, tak nazývá svůj nejnovější film režisér a scénárista BJ Verot. Na scénáři k filmu The Return s ním spolupracoval Ken Janssens. Ve filmu se objeví například Richard Harmon, Sara Thompson, Echo Porisky a Marina Stephenson Kerr.

Snímek The Return vyjde v první polovině příštího roku, ovšem v českých kinech jej neuvidíme.

Děti, duch a hřbitov

Nadpřirozená tematika láká filmaře dlouhodobě. Jedním z mnoha takových počinů se stal film Ghost in the Graveyard, za nímž stojí Charlie Comparetto a ve kterém hrají Kelli Berglund, Jake Busey, Olivia Larsen nebo Nikki Blonsky.

Ghost in the Graveyard se promítal na nedávné akci American Film Market a do kin zamíří v létě 2019. Zda se bude promítat i v tuzemsku, není jasné.

Cam – další film stanice Netflix 

Streamovací platforma Netflix je čím dál populárnější. Může za to i ohromné množství původního obsahu, a to jak ze seriálové, tak i filmové tvorby. 16. listopadu vyšel film Cam, ale ještě před jeho premiérou byl zveřejněn trailer. Film má mírně lechtivou atmosféru.

Cam zrežíroval Daniel Goldhaber podle scénáře Isi Mazzei. V hlavní roli se představila Madeline Brewer a v těch dalších například Patch Darragh, Melora Walters nebo Melora Walters.

Odvážíte se vstoupit do chaty?

Režijní debut Johana Bodella s názvem The Cabin je jedním z mnoha filmů, které se do kin nedostanou. Premiéru si odbude 4. prosince na internetu.

Scénář k filmu obstaral Erik Kammerland a hrají v něm například Christopher Lee Page, Caitlin Crommett a Erik Kammerland.

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář