Co je nového? Lednové aktuality (2022)


Seriál nejen Jamese Wana

Lednový výběr zahájíme seriálem Archive 81, na kterém se podílel James Wan, jehož asi není třeba úplně představovat. Pokud však tápete, řekneme pár klíčových slov – režisér, scenárista, producent, Saw: Hra o přežití, Insidious, V zajetí démonů nebo Aquaman. Wan je jedním z výkonných producentů nového seriálového kousku z dílny Netflixu. Největší podíl má ale samozřejmě tvůrce seriálu, tedy v tomto případě tvůrkyně – Rebecca Sonnenshine.

Archive 81 byl vypuštěn 14. ledna a  prozatím si vede velice dobře! Jak na CSFD, IMDB nebo Rotten Tomatoes – hodnocení má opravdu vysoké. V tuzemsku se dokonce minulý týden dostal do TOP 10 nejsledovanějších filmů a seriálů domovské stanice Netflix.

Seriál vypráví mysteriózní příběh o archiváři, který dostane za úkol dát do pořádku sbírku poškozených videokazet a zjistí, že je filmařka natočila během vyšetřování nebezpečné sekty. (Netflix)

Autorka seriálu Rebecca Sonnenshine pracovala i na scénáři, kromě ní osmidílný seriál psali Paul Harris Boardman, Michael Narducci, Evan Bleiweiss, Bobak Esfarjani a Helen Leigh. Archive 81 následně zrežírovali Rebecca Thomas, Justin Benson, Aaron Moorhead a Haifaa Al-Mansour. V seriálu hrají Mamoudou Athie, Dina Shihabi,  Martin Donovan nebo Julia Chan.

Dveře ke druhé sezóně jsou otevřené.

Zamilovaný páreček, strašidelný les a šílený kult

Rich Ragsdale představuje svůj nejnovější počin The Long Night. Ragsdale je především skladatel filmové a seriálové hudby (zásluhy má zatím na více jak čtyřiceti projektech), sem tam si ale odskočí ke kameře, za psací stůl, do střižny nebo se posadí na režisérskou židli.

Jak uvedl na svém Instagramu, na film s pracovním názvem The Coven se dlouho čekalo, ale konečně je hotový! 4. února bude mít The Long Night premiéru ve vybraných kinech a na VOD.

Film má celkem jednoduchou zápletku – zamilovaná dvojice se ubytuje kdesi na samotě uprostřed lesů a jak to tak bývá, narazí na magory. Těmi budou tentokrát členové šíleného kultu.

Ragsdale do filmu obsadil horory ostřílenou Scout Taylor-Compton, s níž spolupracoval na svém předchozím snímku Ghost House (2017). Jméno mladé herečky Scout Taylor-Compton možná neznáte, ale její tvář si určitě vybavíte. Její zatím nejznámější rolí je Laurie Strode z duologie Halloween (I, II) Roba Zombieho. Dále se objevila v Zombies nebo 247°F.

Mimochodem, ať už jste fanoušky podcastů, nebo ne, jeden tip pro vás. Scout v loňském roce začala nahrávat podcasty se svojí kolegyní, herečkou taktéž známou z hororů Danielle Harris. Podcast nazvaly Talk Scary To Me a můžete si ho pustit na Spotify. (přiznám se, že ač nejsem podcastový člověk, kousek jsem si pustila a skončilo to poslechem celé jedné epizody, konkrétně dvanácté)

V dalších rolích se objeví Kevin Ragsdale, Nolan Funk, Jeff Fahey, Deborah Kara Unger a Erika Stas.

Rich Ragsdale film zrežíroval podle scénáře, který dodali Robert Sheppe a Mark Young. A co hudba? Čekali byste, že si ji vzal na starost Ragsdale, ten se tomu ale vyhnul. Komponování hudby k The Long Night svěřil skladatelce Sherri Chung.

Chlapec a monstra

Po smrti své matky hledá samotářský Lucas, hlavní postava nového snímku Slapface, pravidelně útěchu v nedalekém lese. Jeho jedinými “přáteli” je skupina tyranek, a tak se většinu času drží stranou. Po podivném setkání s nelidským monstrem se však Lucas začne od ostatních vzdalovat. Když mezi nimi vznikne nesmělá důvěra, zrodí se bizarní přátelství a Lucas je vtažen do řady prazvláštních dobrodružství…

Jakého dobrodružství se malý chlapec užije, se dozvíme 3. února, tedy spíše se to dozví diváci, kteří mají přístupnou stanici Shudder (i když kdoví, třeba se někdo z vás, kdo čte tento článek, právě nachází v USA, Kanadě, UK a Irsku, Austrálii nebo na Novém Zélandě). My ostatní si musíme počkat.

Film Slapface napsal a zrežíroval Jeremiah Kipp, jenž za film získal cenu diváckého publika na kalifornském festivalu Cinequest San Jose Film Festival. Do hlavní postavy chlapce byl obsazen August Maturo, který se v roce 2018 objevil ve snímku Sestra. V dalších rolích Mike Manning, Libe Barer nebo Dan Hedaya.

Co se děje v hlubinách?

Ve snímku Immanence bude skupinka radioastronomů čelit něčemu neznámému. V mořských hlubinách objeví záhadný signál, který by mohl znamenat kontakt s mimozemšťany. Jenže mezi sebou mají samotářského podivína, kterého jeho víra vede k domněnce, že tato komunikace může být projevem božství, kterou ovšem vědci okamžitě zavrhují. O co nakonec půjde?

Immanence zrežírovala Kerry Bellessa, pro kterou je to druhý celovečerní snímek. Spolupracovala i na scénáři, souputníkem jí byl Josh Oram, s nímž pracovala i na předchozím snímku Amber Alert (2012).

V roli náboženského maníka se představí Michael Beach, k němu se přidají Jamie McShane, Eugene Byrd, Kasia Pilewicz nebo Summer Bellessa.

Film poputuje 4. února na VOD.

Vyšší moc

Máme tady celovečerní prvotinu dvou mladých filmařů. Režisérka Ruth Paxton a scenárista Justin Bull představují hororový kousek A Banquet.

Ve snímku se setkáme s vdovou a její dospívající dcerou, která prošla jakýmsi osvícením a trvá na tom, že její tělo už není její, ale patří nějaké vyšší moci…

V hlavních rolích debutu A Banquet se objeví Sienna Guillory, Jessica Alexander, Ruby Stokes a Lindsay Duncan.

Film má premiéru ve vybraných kinech a na VOD 18. února.

Dávné tajemství

Hned tři lidi se vrhli do scénáře a režie filmu Hellbender. A tento trojlístek si v něm i zahrál – John Adams, Zelda Adams a Toby Poser(ová). Film má poměrně jednoduchou zápletku – osamělá teenagerka zjistí, že její rodina je spjata s čarodějnictvím a ona chce pochopitelně vědět víc.

Hellbender má za sebou projekce na filmových festivalech a nutno říct, že to byla štace načisto úspěšná! Z kanadského festivalu Fantasia Film Festival si Hellbender odnesl hned dvě ocenění, a to za nejlepší herečku pro Zeldu Adams a nejlepší hudbu pro Johna Adamse, Zelda Adams si odnesla i cenu za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu Mar del Plata Film Festival, který se každoročně koná v Argentině už od 50. let (perlička na závěr, v roce 1966 si Velkou cenu poroty odnesl Karel Kachyňa za film Ať žije republika).

Film bude 24. února promítán na stanici Shudder.

 

Zdroj fotky: Netflix
Zdroje: Horror.cz, Youtube, en.Wikipedia, Bloody Disgusting, iHorror, IMDB, Collider

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Nový komentář