Co je nového? Lednové aktuality (2021)


Horor z Íránu

Ali Jaberansari, Seyyed Reza Mir-Karimi, Parviz Shahbazi, Nima Javidi nebo Soheil Beiraghi. Jména, která pravděpodobně většina lidí znát nebude. A to je škoda. Jsou to jména íránských filmařů, kteří musí kolikrát pracovat za bojových podmínek (cenzura). Mají ale dar “propašovat” do svých filmů věci, které jsou skryty. Pravda, zmínění režiséři a scénáristé točí převážně dramata. Dramata, která ale mají úspěch na festivalech, a to jak u kritiků a cinefilů, tak i u “běžných” diváků. I když to tak leckomu nemusí připadat, íránská kinematografie je prostě a jednoduše zajímavá a určitě stojí za zhlédnutí.

Teď se ale podívejme na hororovou novinku, která přišla z pera Kouroshe Ahariho a Milada Jarmooze. Ahari se živí především jako producent, ale na svém kontě má pár režisérských a sceráristických kousků, především těch krátkometrážních. Jarmooz napsal a natočil několik televizních snímků a taky kraťasů. Bude zajímavé pozorovat jejich hororový zářez The Night.

V tomto psychologickém hororu hrají Shahab Hosseini, George Maguire či Gia Mora.

The Night vstoupil 29. ledna do kin, tedy tam, kde to bylo možné (USA).

MMA v hororu

Smíšená bojová umění se většinou objevují v akčních filmech. Filmaři Scott Jeffrey a Rebecca Matthews si nejspíš řekli, že to změní a zkusí MMA zařadit do hororového žánru. Vznikl tak snímek s názvem HellKat. Scénář svěřili dvojici Michele Pacitto a Jordan Rockwell.

Hlavní role se zhostila Sarah T. Cohen, v dalších rolích se objeví Adrian Bouchet nebo Frances Katz.

HellKat se 2. února objeví na VOD a týž den poputuje i na DVD.

Nebezpečný urbex

Urbex, oblíbený koníček mnohých lidí, při kterém objevují stará a opuštěná místa. Na jednu stranu tajemná zábava, na druhou stranu pro hrdiny filmu Red Woods docela noční můra. Skupince přátel totiž při průzkumu zkříží cestu někdo nebo něco s mnohem temnějšími myšlenkami.

Red Woods napsal a zrežíroval Nicholas Danko, jenž se coby scénárista a režisér vrací k filmu po dlouhých letech. Jak se mu novinka Red Woods povedla, se dozvíme již 5. února, kdy film vstoupí na VOD.

Barbara Crampton v dalším hororu

Americká herečka Barbara Crampton se objeví v dalším hororovém snímku. Film Sacrifice, někdy uváděn i jako The Colour of Madness, vyjde 9. února na VOD.

Za filmem stojí Andy Collier a Toor Mian.

Další folk horor na obzoru

Lovci čarodějnic (1968, r. Michael Reeves), Rituál (1973, r. Robin Hardy) nebo Slunovrat (2019, r. Ari Aster). Folkové horory, které se do hororového žánru více či méně zapsaly. Zařadí se k nim i novinka The Pond? To se teprve uvidí.

The Pond je folkový horor, který natočil srbský filmař Petar Pasic. Scénář k snímku napsal Dusan Bulic a ve filmu si zahráli Marco Canadea, Paul Leonard Murray nebo Leslie Kunz.

Film se 23. února objeví na VOD.

 

Zdroj náhledové fotky: IFC Films
Zdroje: bloody-disgusting.com, imdb.com

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář