Co je nového? Lednové aktuality (2020)


Tiché místo se blíží!

Jeden z největších hitů roku 2018 se vrací ve svém druhém pokračování! A Quiet Place: Part II, v češtině Tiché místo: Část II se v kinech objeví již na jaře. V Česku se bude promítat od 19. března.

Svoje role si zopakují herci ze dva roky starého snímku Emily Blunt, Millicent Simmonds a Noah Jupe. John Krasinski si svoji roli (ne)zopakoval – na plátně ho sice neuvidíme, ale opět měl všechno pod palcem, protože se ujal režie a scénáře (v prvním díle s ním na scénáři spolupracovali Scott Beck a Bryan Woods).

Stane se i ze sequelu bomba?

 

Jeníček a Mařenka se do Česka opravdu nepodívají

V září jsme přinesli zprávu o nové Mařence a Jeníčkovi – a nyní tu máme pořádný trailer!

Film se v našich kinech nakonec neobjeví, můžete si ovšem udělat výlet na Slovensko – v tamějších kinech se bude Gretel & Hansel promítat od 13. února. Celosvětovou premiéru si odbyl včera.

On se vrací!

Zprávy o sequelu filmu The Boy (2016) se poprvé vyrojily loni na jaře, ostatně jsme o nich informovali hned dvakrát, v březnudubnu. Dlouho se nic nedělo, nicméně nyní zde máme asi to, co zajímá nejvíce lidí – trailer.

Pokračování průměrně přijatého filmu se jmenuje Brahms: The Boy II. I na tomto filmu pracoval režisér William Brent Bell a scénárista Stacey Menear. Hrají v něm třeba Katie Holmes, Ralph Ineson či Owain Yeoman.

Brahms: The Boy II se v kinech objeví 21. února. Zda se objeví i v našich kinech, zatím není zmínka.

Blízká se na lepší časy?

Tento film je snad prokletý! Datum premiéry bylo odloženo asi milionkrát. Film The New Mutants režiséra Joshe Boona se ale snad konečně dočká v tomto roce, a to na začátku dubna. Čeští diváci nezůstanou ochuzeni, u nás by se měl film pod názvem Noví mutanti promítat od 2. dubna.

Na scénáři spolupracovala trojice Josh Boone, Scott Neustadter a Michael H. Weber. Ve filmu hrají například Maisie Williams, Anya Taylor-Joy či Alice Braga.

Společnosti Studio 20th Century Fox a Marvel Entertainment ovšem vysílají další trailer. Podaří se jim nalákat návštěvníky do kin?

O filmu jsme poprvé psali v roce 2017. Tak uvidíme, zda se podaří dodržet termíny. Budeme držet palce!

Sanzaru – něco pro fanoušky tajemna

Režisér, scénárista a producent Xia Magnus představuje svůj první dlouhohrající snímek nazvaný Sanzaru. Premiéru si odbyl na lednovém festivalu Slamdance Film Festival (USA), na kterém ale nevyčníval. Do kin se tento film nepodívá.

Tematicky se film zaobírá nadpřirozenem. Objevují se v něm Aina Dumlao, Justin Arnold či Jayne Taini.

Ouija Shark, žraločí bizár

Bizár! Jinak se tento film prostě nazvat nedá. Ouija Shark je opravdu to, co si myslíte, že je. Duch žraloka samozřejmě do kin nepoputuje, popluje rovnou na DVD, stane se tak 26. května a distribučně je film omezen jen pro USA. Ale kdoví, třeba se někdy objeví i u nás! Přeci jen, některé nejmenované stanice rády vysílají déčkové braky v páteční večery…

Za filmem jako režisér stojí Brett Kelly (jako Scott Patrick) a jako scénárista se ukázal David A. Lloyd. Ve filmu hrají John Migliore, Peter Whittaker nebo Robin Hodge.

Zámek a klíč syna Stephena Kinga na Netflixu

7. února se na obrazovkách Netflixu objeví seriál Locke & Key, v češtině bude uveden jako Zámek a klíč. Jestli vám tento název zní povědomě, pak vězte, že seriál vychází z komiksu Joa Hilla (pseudonym Josepha Hillstroma Kinga, syna Stephena Kinga). V desetidílném seriálu si zahrají například Jackson Robert Scott, Connor Jessup či Emilia Jones.

Dvě z šesti knih byly zrecenzovány i na horror.cz:
Vítejte v Lovecraftu
Hlavohrátky

Chucky na SyFy!

Stanice SyFy zlákala Dona Manciniho, tvůrce proslulého filmu Child’s Play, tedy Dětské hry. Panenka Chucky se tak dočká seriálové adaptace… Kim Garland, která patří do týmů scénáristů, na svůj Twitter nahrála fotku, na které jsou všichni plni energie. Snad jim to vydrží!

O spojení SyFy a Dona Manciniho se mluvilo v uplynulých dvou letech, ale až nyní spolupráce dostala reálné podoby. Moc podrobností tedy prozatím nevíme, ale jistá je první série, která bude vypuštěna ještě letos.

George A. Romero a jeho nedokončený román dokončen

Loni v únoru jsme přinesli zprávu o románu režiséra a průkopníka zombie filmů Georga A. Romera, který jej bohužel nestihl dokončit. Dopsal ho však někdo jiný, spisovatel Daniel Kraus. A nyní se dovídáme, kdy přesně knížka The Living Dead vyjde – stane se tak 9. června 2020. Knihu lze předobjednat ve tvrdé vazbě a i v elektronické podobě na Amazonu.

 

 

 

 

 

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář