Co je nového? Lednové aktuality (2019)


Další podivné dítko na obzoru

Děti, ze kterých mrazí. Častý a oblíbený námět celé řady filmařů, však si vzpomeňme na Damiena, děti z Nebrasky či děti z města Midwich. Už v únoru uvedou kina snímek režiséra Nicholase McCarthyho a scénáristy Jeffa Buhlera, kteří už zkušenosti s horrory mají, The Prodigy. Ten se bude pod názvem Potomek promítat i v tuzemských biografech. Datum premiéry je naplánováno na 7. únor. V hlavních rolích se představí Taylor Schilling a Jackson Robert Scott.

 

 

 

Oficiální synopse distribuční společnosti Forum Film, která Potomka představí: Ve stejnou dobu jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let propojí děsivým způsobem. Milesova máma Sarah se znepokojením sleduje synovo nevyzpytatelné a agresivní chování. Postupně se smiřuje s myšlenkou, že malého chlapce ovládá nějaká špatná, nadpřirozená síla. Musí potlačit svůj mateřský instinkt milovat a chránit vlastní dítě a podrobit ho testům, aby pochopila, proč dělá ty hrozné věci. Chce se za každou cenu dozvědět pravdu – kdo, nebo co získalo moc nad jejím synem. Odpovědi na všechny otázky se skrývají hluboko v minulosti a Sarah brzy pochopí, že skutečnost je daleko horší než její představy.

Snímek Všechno nejhorší 2 získal novoroční trailer

O filmu Happy Death Day 2U jsme se rozepsali v minulých aktualitách. Přesně na Nový rok vydala společnost Universal Pictures druhý trailer, kterým se snaží nalákat diváky do kin. Stejně jako předcházející díl, i tento bude uvedený v Česku, a to pod názvem Všechno nejhorší 2. Poprvé se začne promítat 28. února. Za filmem opět stojí Christopher Landon a znovu v něm uvidíme Jessicu Rothe.

Jordan Rubin přichází s dalším šíleným snímkem

Režisér a scénárista Jordan Rubin přichází se se svým druhým celovečerním snímkem. Po šíleném počinu Zombeavers z roku 2014 nabízí další zajímavý námět. Čím dál populárnější drony jsou na jednu stranu přínosné, na tu druhou samozřejmě nabízí určitá rizika. A ona rizika Rubin reflektuje ve filmu prostě nazvaném The Drone, v němž si hlavní role střihli Alex Essoe a John Brotherton.

O čistokrevném horroru v tomto případě samozřejmě nemůže být řeč, diváci se mohou těšit na komediální stránku. Přesné datum vydání není známo, není známo ani to, zda se bude promítat v českých kinech. Sázíme však na to, že nebude.

TV spot Pet Sematary

říjnu jsme přinesli zprávu o novém filmovém zpracování knihy Pet Sematary, která je u nás známa jako Řbitov zvířátek. Již před čtvrt rokem byl ukázán plnohodnotný trailer, nyní společnost Paramount Pictures zveřejnila kratičký televizní spot. A musíme uznat, že nás nalákal! Řbitov zvířátek vstoupí na plátna kin na jaře, u nás se poprvé představí 11. dubna. Režie se ujali Kevin Kölsch a Dennis Widmyer, scénáře dle literární předlohy Stephena Kinga Jeff Buhler a David Kajganich.

Sharon Tate znovu ve filmu

V tomto roce bychom se měli dočkat rovnou tří filmů, v nichž bude ukázán osud Sharon Tate, která zemřela násilnou smrtí před padesáti lety. Mladá a talentovaná, navíc těhotná, herečka a manželka Romana Polanského zemřela v rukou sekty Charlese Mansona.

Sharon Tate ztvární herečky Hilary Duff, Margot Robbie a Kate Bosworth. Zatímco o filmu s Bosworth víme velmi málo informací, o filmech s Duff a Robbie toho víme více. Robbie se objeví ve filmu Once Upon a Time in Hollywood, který má na svědomí Quentin Tarantino a který by měl vyjít v červenci, a Duff hraje hlavní roli ve filmu The Haunting of Sharon Tate, k němuž byl vydán trailer, který byl však stažen.

The Haunting of Sharon Tate pochází z pera scénáristy a režiséra Daniela Farrandse. V hlavních rolích se krom Hilary Duff objeví Jonathan Bennett, Lydia Hearst či Pawel Szajda. Film má stanovenou premiéru na 5. dubna, jedná se však o datum amerického promítání. V České republice se filmu pravděpodobně nedočkáme.

Netflix servíruje další horror

Americká internetová stanice Netflix, kterou si mohou předplatit i čeští diváci, má ve svém repertoáru spoustu filmů. V zásobě mají i horrory a jedním z nich je Velvet Buzzsaw, jenž má v době vydání tohoto článku celosvětovou premiéru již za sebou. Stalo se tak 27. ledna na festivalu v Sundance. Netflixová premiéra přijde 1. února.

Velvet Buzzsaw pochází z dílny režiséra a scénáristy Dana Gilroye a nabízí vskutku hvězdné obsazení – ve filmu hrají například Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette nebo John Malkovich.

Alexandre Aja se vrací

Charismatický režisér a scénárista Alexandre Aja uvede svůj nový film. O snímku Crawl moc informací prozrazeno nebylo. Nevíme tak, kdy se bude promítat a zda se objeví i v Česku. Jisté však je, že to bude ještě letos. Ve filmu hrají například Kaya Scodelario, Barry Pepper či Ross Anderson.

Aja má ve svém repertoáru řadu horrorových snímků – zrežíroval či napsal filmy Noc s nabroušenou břitvou (2003), Hory mají oči (2006), P2 (2007), Zrcadla (2008), Piraňa 3D (2010), Maniak (2012) a Rohy (2013).

Návrat Živých mrtvých

Seriál The Walking Dead vstupuje do konečné sezóny. 9. série odstartovala v říjnu, aby se na konci listopadu na krátký čas rozloučila. Seroš stanice AMC má za sebou osm epizod a jeho pokračování se začne vysílat od 9. února. Celkový počet dílů závěrečné sezóny je 16.

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář