Co je nového? Květnové aktuality (2022)


Z komedie do thrilleru

Americkou herečku Olivii Wilde můžete znát z filmů jako Rivalové (Rush, 2013), Ona (Her, 2013) nebo seriálu Dr. House (2004-2012). Kromě práce před kamerou se ovšem věnuje i práci za ní. První krůčky začala dělat v roce 2011, kdy napsala a zrežírovala kraťas Free Hugs. Roku 2019 pak představila svůj celovečerní debut Šprtky to chtěj taky (Booksmart, 2019). Komedii zrežírovala a ke scénáři si pozvala Emily Halpern, Sarah Haskins a Katie Silberman. A právě s poslední zmiňovanou ženou spolupracovala na svém druhém celovečeráku Don’t Worry Darling, který ovšem komedií skutečně není – Wilde se vrhla do vod psychologického thrilleru.

Herci Harry Styles a Florence Pugh ve snímku hrají manžele, kteří žijí v idylické experimentální komunitě v kalifornské poušti, která je plná dokonale rozmístěných palem a luxusních aut. Komunita, v níž žijí, není tak příjemná, jak se zdá…

Wilde směrem k filmu klade otázky jako “Co by bylo třeba, abyste se vzdali toho života, toho dokonalého života. Co jste skutečně ochotni obětovat, abyste udělali to, co je správné? Jste ochotni rozbít systém, který je vytvořen tak, aby vám sloužil?”

Tak trochu tajemný snímek vtrhne do kin v září a promítat se bude i u nás pod názvem To nic, drahá, a to od 22. září. Kromě Stylese a Pugh se na plátnech kin představí Chris Pine, Gemma Chan nebo samotná Olivia Wilde.

Zombíci na školním výletě

Produkční společnost Blumhouse opět spojila síly s distributorem EPIX a po filmech The Deep House a A House on the Bayou (oba 2021) představují hororovou komedii z prostředí zombíků Unhuman.

Skupina středoškoláků jedoucí školním autobusem havaruje během výletu. Zkouška vztahů nastává ve chvíli, kdy si uvědomí, že je pronásleduje útočník – zombie, který je hodlá vyhnat. Mlaďoši se tak rovnou pustí do děsivého boje o přežití…

V hlavních rolích se představí Brianne Tju, Benjamin Wadsworth, Uriah Shelton, Ali Gallo či Peter Giles.

Unhuman napsali Marcus Dunstan, který film i zrežíroval, a Patrick Melton. Od Dunstana jste mohli zhlédnout filmy The Collector (2009), The Collection (2012) či  The Neighbour (2016).

Unhuman se 3. června připlouží na digitální platformy.

Když se to zvrhne…

Jak to dopadne, když se mladý pár po romantickém víkendu ocitne v zastaralém hotelu? V hotelu, který je propleten smrtícími smyčkami a démony? To se dozvíte ve filmu The Overnight, jehož premiéra klepe na dveře, představí se 3. června.

V The Overnight hrají Zebedee Row, Rajeev Varma, Brittany Clark, James Lorinz, Justin L. Wilson a Mathilde Dehaye. Film zrežírovali Bobby Francavillo a Kevin Rhoades, scénáře se ujali Mel Hagopian a Richard Harlost.

Asijský kousek

Máte rádi asijské horory? Pak by vás mohl zajímat sequel čarodějnického kousku Manyeo. Snímek nese název Manyeo Part2. The Other One, též The Witch: Part 2 – The Other One. Jde o sequel jedničky Manyeo neboli The Witch: Part 1 – The Subversion, kterou v roce 2018 představil režisér a scenárista Hoon-jeong Park. A právě Hoon-jeong Park stojí i za druhým dílem, který spatří světlo světa 15. června na VOD.

Kdesi v tajné laboratoři se probudí dívka. Náhodou se setká s Kyung-hee, která se snaží ochránit jejich dům před gangem, který ji obtěžuje. Když gang na dívku narazí, přemůže je její nečekaná síla. Mezitím se v tajné laboratoři začne pátrat po zmizelé dívce. Kdo je tato záhadná dívka a proč ji pronásledují?

Ve filmu hrají Cynthia (a.k.a. Shin Sia), Park Eun-bin, Seo Eun-soo, Jin Goo, Sung Yu-been, Jo Min-soo a Lee Jong-suk. Do filmu naskočí i Kim Da-mi, která se objevila již v jedničce.

Duchařská zábava

Hororová komedie ještě jednou! Tentokrát budou zombíci chybět, zato o duchy nebude nouze…

Skupina starých přátel se po deseti letech odloučení opět setkává, aby si užila nostalgický večer plný zábavy a her. Po jedné příliš dlouhé hře se rozhodnou zahrát si hru na pití, ale rychle se ukáže, že tato hra má nadpřirozené sázky…

Snímek Gatlopp zrežíroval Alberto Belli a scénář napsal Jim Mahoney, který si ve filmu i zahrál. Dále se na scéně objeví Emmy Raver-Lampman, Jon Bass, Sarunas J. Jackson či Shelley Hennig. Film vyjde 16. června.

Gotický horor 

Tak tu máme další film s partnerskou dvojicí a podivným domem. Temný gotický horor o manželském páru, který tráví čas na zděděném a zchátralém zámku. Margo, která pochází ze šlechtického rodu, zdědila zámek, který si prohlíží se svým neduživým manželem Dieterem. Když přijedou na zchátralý zámek, jejich vztah je vystaven zkoušce, protože jejich příčetnost se pomalu zhoršuje. Tím se jim otevírá nový svět.  Jak se kolem nich začíná měnit čas a prostor, odhaluje se realita, která existuje pouze mezi zdmi strašidelné budovy…

Tak zní ve zkratce děj filmu Dawn Breaks Behind the Eyes, za nímž stojí Kevin Kopacka. V hlavních rolích Anna Platen a Jeff Wilbusch. Snímek vyjde 24. června.

Těhotenství jako noční můra

Jak to dopadne, když se těhotenství mění v hororovou noční můru? To napoví snímek Huesera. Valeria dlouho snila o tom, že se stane matkou. Poté, co se dozví, že je těhotná, očekává, že se bude cítit šťastná, přesto něco nehraje. Jak ji obklopuje nebezpečí, je nucena hlouběji proniknout do okultismu a smlouva s čarodějnickým sabatem může být její jedinou nadějí…

Valerii hraje Natalia Solián, v dalších rolích ji doprovodí Alfonso Dosal, Mayra Batalla, Mercedes Hernández, Aída López a Martha Claudia Moreno. Huesera je celovečerním debutem Michelle Garza Cerveraové, jenž film i napsala, a to po boku Abie Castillo. Film má vyjít v červnu.

Další Predátor do sbírky

5. srpna vstoupí na stanice Hulu a Disney+ nový film ze světa PredátoraPrey! Jde o prequel k původnímu filmu, který bude vyprávět o první cestě Predátora na naši planetu.

Prey zrežíroval Dan Trachtenberg, jehož celovečerním debutem je Ulice Cloverfield 10 (2016), scénář napsal Patrick Aison, pro kterého je tento kousek celovečerním debutem.

Ve filmu se představí Amber Midthunder, Dane DiLiegro či Stefany Mathias.

Rebecca Hall v dalším hororu

Britská herečka Rebecca Hall se po loňské Godzille vs. Kong a předloňském Temném domě představuje v dalším hororu. Hall ve filmu Resurrection představuje postavu Margaret. Margaretin život je v pořádku. Je schopná, disciplinovaná a úspěšná. Všechno má pod kontrolou. Tedy až do chvíle, kdy se vrátí David a přinese s sebou hrůzy Margaretiné minulosti…

Resurrection napsal a zrežíroval Andrew Semans. Ve snímku se dále objeví Tim Roth, Grace Kaufman, Michael Esper či Angela Wong Carbone. Resurrection vstoupí do kin 5. srpna.

Sestra bude mít pokračování!

Pamatujete si na film Sestra z The Conjuring vesmíru režiséra Corina Hardyho, v němž si hlavní roli střihla Taissa Farmiga? Snímek je “starý” čtyři roky a byl přijat tak nějak vlažně, každopádně v kasičkách se mu dařilo více než dobře, a tak není divu, že se začíná rozbíhat natáčení dalšího dílu…

Režie se tentokrát ujme Michael Chaves, který režíroval snímky z téhož vesmíru – La Llorona: Prokletá žena (2019)V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021). Co se hereckého obsazení týče, zatím je potvrzená Bonnie Aarons, která se opět vrátí do role Valak. Další informace budeme napjatě sledovat!

Resident Evil v seriálu

Máte rádi sérii Resident Evil? Filmy nebo hry? Pokud jste fanoušky, určitě vás potěší Netflix. Ten zanedlouho uvede seriál nazvaný prostě a jednoduše Resident Evil, ovšem v Česku se bude vysílat jako Resident Evil: Lék.

Skoro tři desetiletí po objevu viru T dojde k epidemii, která odhalí temná tajemství Umbrella Corporation…

Seriál se v nabídce Netflixu objeví 14. července a první sezóna naservíruje 8 hodinových epizod. V serošu hrají Ella Balinska, Lance Reddick, Turlough Convery, Tetiana Gaidar nebo Connor Gosatti.

 

Zdroj fotky: Vertical Entertainment
Zdroje: Bloody Disgusting, iHorror, imdb, csfd, TotalFilm.cz, horror.cz

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář