Co je nového? Květnové aktuality (2021)


Poslední Očista se blíží

Franšíza Očista (v originále Purge) se v létě konečně po mnoha odkladech, které byly zapříčiněny jak jinak než covidem-19, rozroste. Prý naposledy. Páté pokračování pojmenované jako The Forever Purge, v češtině Očista navždy čeká na své diváky od 2. července, v českých kinosálech se objeví již o den dřív, tedy 1. července.

Scénář k filmu napsal tvůrce celé série a režisér prvních tří dílů James DeMonaco, režii obstaral Everardo Gout, pro něhož šlo o první zkušenost s Očistou. Do hereckého ansámblu se zařadili Ana de la Reguera, Tenoch Huerta, Josh Lucas, Cassidy Freeman, Leven Rambin, Alejandro Edda nebo Will Patton.

Očistu navždy nám i tentokrát zprostředkuje společnost CinemArt, která o filmu uvádí:

Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, veškeré peklo rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodně pokračovat bez ohledu na následky…
Spojené státy se mění na peklo, ve kterém válčí všichni proti všem, a kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům.

Ještě dodáme, že poslední kousek série naváže na třetí díl Očista: Volební rok (čtvrtá První Očista je prequel, pozn.).

Podívejte se na originální nebo český trailer.

Přečtěte si recenze k předchozím dílům:

Očista (2013)
Očista: Anarchie (2014)
Očista: Volební rok (2016)
První očista (2018)

Anya Taylor-Joy novou královnou hororů?

Last Night in Soho, tedy Poslední noc v Soho je nejnovějším přírůstkem ve filmografii režiséra a scenáristy Edgara Wrighta, od něhož jste mohli vidět například skvělý Soumrak mrtvých. V psychologickém hororu hlavní roli ztvárnila vycházející hvězda Anya Taylor-Joy, která se objevila v Eggersově Čarodějnici (2015), v Shyamalanově Rozpolceném (2016), Scottově Morgan (2016) nebo Boonových Nových mutantech (2020). Aspiruje tak na novou královnu hororových snímků?

Ve filmu dále hrají Thomasin McKenzie, Matt Smith, Diana Rigg, Terence Stamp, Synnove Karlsen či Lisa McGrillis. Poslední noc v Soho se do kin dostane v říjnu, u nás se bude promítat od 21. října.

Podívejte se na originální i na český trailer.

Poslední noc v Soho do Česka uvede společnost CinemArt. O filmu prozrazuje toto:

Režisér Edgar Wright natočil psychologický thriller o dívce (Thomasin McKenzie), která přijela do Londýna studovat módní návrhářství, jenže studium jí zásadně narušují znepokojivé noční vize. V nich se vrací časem ze současnosti do šedesátých let a potkává tu okouzlující začínající zpěvačku (Anya Taylor-Joy), jejímuž kouzlu podlehne i ona. Jsou to jen sny, nebo k ní promlouvá minulost? Dívka musí najít odpověď za každou cenu, zvlášť proto, že tyto vize jsou čím dál znepokojivější a začínají ji ohrožovat.

Úniková hra se vrací

Scenárista režisér Adam Robitel se dočkal! A nejen on. Po několika odkladech si to do kin šine pokračování Únikovky, tedy Únikové hry. Snímek z roku 2019 si v biografech vedl více než dobře, při budgetu 9 milionů dolarů vydělal téměř 156 milionů. A tak nebylo žádným překvapením jeho další pokračování.

Sequel Escape Room: Tournament of Champions zamíří na plátna kin v půlce července, u nás se bude od názvem Úniková hra: Turnaj šampiónů promítat od 15. července.

Dvojku opět uvede společnost Falcon, která o ní v krátkosti prozradila toto:

Tentokrát se nic netušící skupina šesti lidí ocitne uzamčená v další sérii únikových místností. Postupně odhalují, co je spojuje, aby zůstali naživu… a zjišťují, že tuto hru hru už jednou hráli.

Scénář napsali Bragi F. Schut a Daniel Tuch, režie se ujal Adam Robitel. Ve filmu hrají Isabelle Fuhrman, Taylor Russell, Holland Roden nebo Logan Miller.

Mrkněte na originální nebo český trailer.

Pokračování Tichého místa vypouští poslední ukázku

Tiché místo: Část II (A Quiet Place: Part II) konečně v kinech! Pokračování úspěšného snímku Johna Krasinského z roku 2018 mělo vyjít již loni, leč kvůli covidu-19 byla premiéra odsunutá, a to rovnou několikrát. Nyní se ale film konečně dostává do kin (někde už dostal, například v Americe – a recenze jsou zatím pozitivní), a tak tvůrci vyslali poslední návnadu. Níže se můžete podívat jak na originální, tak i na český trailer.

V Česku se sequel s rozpočtem jedenašedesát milionů dolarů objeví 10. června. Za scénářem a režií stojí John Krasinski, ve filmu hrají například Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe nebo Millicent Simmonds.

Distributorem filmu  je společnost CinemArt, která o filmu napsala následující:

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci /SPOILER/ nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama /KONEC SPOILERU/. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“

Nikdy nepodceňujte mateřský instinkt

Téma mateřství si vzala do parády dvojka Ilana Glazer (scénář) a John Lee (scénář a režie). A jelikož je snímek False Positive horor, asi si dovedete představit, jak se to bude vyvíjet.. že by nová, moderní variace na Rosemary má děťátko? Za filmem stojí společnost A24 (Zabití posvátného jelena, Maják či Slunovrat), takže se máme jistě na co těšit!

Ve filmu hrají Sophia Bush, Justin Theroux nebo Pierce Brosnan. Snímek False Positive se představí na americkém festivalu Tribeca Film Festival, který mimochodem založili Robert De Niro a producentka Jane Rosenthal. Poté poputuje na stanici Hulu, kde si jej diváci budou moct od 25. června přehrát.

Tobin Bell v dalším hororu

Americký herec Tobin Bell se představí v dalším hororovém snímku. Bella si určitě všichni vybavíte jako Johna Kramera aka Jigsawa z franšízy Saw. Z této ikonické role už asi nikdy nevystoupí, i když se na plátnech objevuje dál. Podaří se mu na sebe upoutat pozornost v nové roli?

To se uvidí až v létě, kdy snímek Let Us In vstoupí na internet. Konkrétně se tak stane 2. července. Film pochází z dílny Craiga Mosse, který má na svém kontě zatím průměrné až podprůměrné snímky.

Ve filmu Let Us In dále hrají Siena Agudong, Kimberly Blair, Chris Gartin nebo Darin Heames.

Klasický horor z Itálie

14.  července se nabídka stanice Netflix rozroste o jeden italský mysteriózní kousek, za nímž stojí mladá dvojice Roberto De Feo a Paolo Strippo. Režiséři k filmu Una classica storia dell’orrore, v Česku vysílaném jako Klasický horor napsali i scénář, na němž dále spolupracovali Lucio Besana a David Bellini.

Tvůrci na vznik filmu dostali tři miliony dolarů, ale jak víme, i s malým rozpočtem se dá natočit kvalitní dílko. Ostatně i Netflix filmu dost věří, vedení o něm dokonce prohlásilo, že se jedná o mix filmů MidsommarTexaský masakr motorovou pilou.

Ve snímku se představí Matilda Lutz, Will Merrick nebo Peppino Mazzotta.

Rituál sem, rituál tam

Máte rádi rituály? Pak vám možná bude po chuti film Queen of Spades, kde nebude nouze o rituály, seance a nějaké ty nadpřirozené entity.

Film je celovečerním debutem Patricka Whita, který dosud sbíral zkušenosti jako producent. Scénář napsal John Ainslie a při jeho sepisování vycházel z příběhu, který vytvořil  Svyatoslav Podgaevskiy. V Queen of Spades se představí Daniel Kash, Ava Preston, Jamie Bloch, Kaelen Ohm nebo Krista Marchand.

Snímek poputuje do vybraných kin 11. června, na VOD bude k dispozici od 15. a 29. června se podívá i na Blu-ray.

Severský seriál

Tak tajemný jako severská příroda bude i nový seriál stanice Netflix! Rok poté, co malé město zasáhne děsivý vulkán, je zdánlivé ticho a klid znepokojivě narušeno. Lidé se evakuují, jenomže něco tajemného se probouzí…

Seriál Katla pochází z islandské produkce a stojí za ním Sigurjón Kjartansson a Baltasar Kormákur. Prozatím nabídne osm epizod, a jestli se rozroste do dalších řad, na to si budeme muset počkat. Katla startuje 17. června.

V seriálu hrají například Guðrún Ýr Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Aliette Opheim, Ingvar Sigurdsson, Þorsteinn Bachmann nebo Sólveig Arnarsdóttir.

Zdroje: Bloody-Disgusting, iHorror, CinemArt, Falcon, Česko-Slovenská filmová databáze, Internet Movie Database, Wikipedia
Zdroj fotky: CinemArt

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář