Co je nového? Květnové aktuality (2020)


Je libo trocha duchařiny? 

Představte si situaci. Jste žena ve zralém věku a ztratí se vám máma. Co uděláte? Vezmete sebou již dospělou dceru a jedete klidně celou noc, jen abyste se co nejdřív dostaly do rodinného domu, kde jste vyrůstala a kde vaše matka pořád bydlí. Máma se vrátí, vy si oddechnete, když tu najednou…. cítíte něco podivného a zlověstného. Dům, který má být synonymem bezpečí se najednou mění a vaše blízká osoba, nejstarší z rodu, též..

Právě to je zápletkou filmu Relic, který se v lednu promítal na festivalu Sundance. Co se nakonec děje v domě, se pokusí zjistit hlavní posty filmu, které hrají Robin Nevyn, Emily Mortimer a Bella Heathcote. Film Relic napsali Natalie Erika James, která film i zrežírovala, a Christian White

Relic se měl promítat v kinech, kvůli koroně se však podívá rovnou na internet. Stane se tak 10. července.

Antebellum po přesunutí získal nový trailer

Snímek Antebellum by za normálních okolností již více jak měsíc běžel v kinech. Jenže – korona. Stejně jako film Relic, i Antebellum byl postihnut novým typem koronaviru, na rozdíl od zmíněného filmu však nepůjde na internet, nýbrž stále do kina, ale později. A ještě před jeho premiérou film získal další trailer.

Antebellum se bude v kinech promítat od 19. srpna, ovšem do Česka se nepodívá, tedy alespoň prozatím.

Film napsali a zrežírovali Gerard Bush, Christopher Renz, pro které je Antebellum dlouhohrajícím debutem. Ve filmu si zahráli například Janelle Monáe, Gabourey Sidibe, Kiersey Clemons, Jena Malone, Jack Huston nebo Eric Lange.

Další zombie film na scéně! 

Těžká otázka, která rozděluje davy: Jací zombíci jsou ti správní? Rychlí, nebo pomalí? Odpověď na otázku, nad kterou by milovníci zombie horrorů debatovali jistě celý večer, necháme na vás, ale pokud se přikláníte k rychlíkům, máme pro vás tip.

4. června na internet dorazí nový film The Clearing. Ten sleduje otce, který musí projít těžkou zkouškou, je totiž zombie apokalypsa a on chce za každou cenu zachránit to nejcennější, svoji dceru. A podle zveřejněného traileru se bude jednat o rychlou jízdu.

The Clearing napsal a zrežíroval David Matalon. Ve filmu úlohu otce a dcery představili Liam McIntyre a Aundrea Smith, mezi dalšími herci se objeví Steven Swadling, Sydelle Noel či Adelina Saldana.

Snímek bude přístupný na internetové streamovací stanici Crackle, která bohužel není v naší zemi dostupná.

Vřískot získal další update!

Pozor pozor, jsou tady fanoušci Ghostface? Pokud patříte mezi milovníky devadesátkového kultu – Vřískotu, a četli jste loňské listopadové nebo letošní březnové aktuality, jistě víte, že se něco chystá. No a to něco získalo další aktualitu.

Jak již bylo zveřejněno, společnost Spyglass Media Group chystá páté pokračování této slasherové série, které podle scénáře Jamese Vanderbilta a Guye Busicka zrežíruje duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, jejichž zatím posledním kouskem je Krvavá nevěsta (Ready or Not, 2019).

A podle nejnovějších informací už máme jméno prvního herce! David Arquette se znovu objeví jako místy lehce zmatený šerif Dewey Riley. Potvrdil to sám šéf společnosti Spyglass Media Peter Oillataguerre.

Pokud vás pálí otázka, zda se ve filmu objeví Neve Campbell coby Sidney Prescott, nic není jisté. Jednání stále probíhají. V rozhovoru s novinářem Jakem Hamiltonem mimo jiné uvedla: „Původně jsem měla obavy hrát v dalším Vřískotu kvůli Wesovi (zemřel v roce 2015, pozn. red.), on byl geniální. Ale režiséři za mnou přišli s vděčností pro Wesovu práci a opravdu mu chtějí vzdát poctu, a to pro mě hodně znamená.“ Tak to vypadá docela nadějně, no ne?

Co by na páté pokračování asi řekl režisér předchozích čtyř dílů Wes Craven?

Indičtí zombíci na Netflixu

Internetová stanice Netflix 24. května uvedla indický zombie seriál Betaal. První série nabízí čtyři díly po cca pětačtyřiceti minutách. A protože se jedná o původní obsah Netflixu, zhlédnout jej můžete i v Česku.

Ještě před premiérou byl zveřejněn trailer.

Seriál vytvořil Patrick Graham, který stojí i za scénářem a režií. Na scénáři dále spolupracoval Suhani Kanwar a na režii Nikhil Mahajan. Mezi hereckým ansáblem najdeme Krishnu Singh Bishta, Richarda Dillana, Jitendra Joshiho, Meenalu Kapoor.

Když se podíváme na internetová hodnocení, Betaal moc obdivu nesklidil. Zatím se jeho hodnocení pohybuje někde v průměru. Další sezóna tak není jistá.

Nenávist se vrací!

O Nenávisti bychom toho mohli napsat mnoho. Od prvního uvedení v roce 2000 vznikla celá řada pokračování. A asijský kousek neunikl ani Američanům, kteří též natočili několik dílů.

Nyní se USA s Japonskem spojí. Americká stanice Netflix si totiž objednala seriál. A na něm budou pracovat právě Japonci.

Seriál nese název Ju-on: Origins a první série nabídne šest hodinových epizod. Seriál zrežíroval Šó Mijake a objeví se v něm Juina Kurošima, Jošijoši Arakawa, Kóki Osamura nebo Mai Takahaši.

Na Netflixu se Ju-on: Origins objeví 3. července a stejně jako v případě seriálu Betaal, bude i televizní Nenávist dostupná i u nás, a to pod názvem Nenávist: Počátky.

Nový seriál i na HBO!

Ale abychom nemluvili jen o Netflixu. I stanice HBO se pochlubila trailerem k zbrusu novému seriálu.

Seriál Lovecraft Country vychází ze stejnojmenné literární předlohy amerického spisovatele Matta Ruffa. Ten knížku Lovecraft Country vydal v roce 2016 a už o dva roky později se dočkala českého překladu. Lovecraftovu zemi na čtyř stech stránkách přeložila Dana Chodilová.

Seriálová adaptace v první sérii nabídne osm hodinových epizod, ve kterých se představí například Abbey Lee, Aunjanue Ellis, Chase Brown nebo Jonathan Majors.

Scénář napsali Misha Green, Matt Ruff, Jordan Peele a v režii se prostřídali Daniel Sackheim, Yann Demange, Cheryl Dunye, Victoria Mahoney a David Petrarca.

Lovecraft Country se začne vysílat někdy v srpnu, přesné datum zatím stanoveno nebylo.

Zdroje: Bloody-disgusting.com, En.wikipedia.org
Zdroje fotek: Rottentomatoes.com, Shutterstock, Getty Images

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář