Co je nového? Dubnové aktuality (2022)


Návrat Davida Cronenberga

Viggo Mortensen, Léa Seydoux, Kristen Stewart. Plejáda zajímavých herců se sešla v novém filmu Crimes of the Future kanadského režiséra a scenáristy Davida Cronenberga, který se tak po osmiletém pauzírování vrátil za kameru.

Hluboký ponor do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se lidstvo učí přizpůsobovat svému syntetickému okolí. Tato evoluce posouvá lidi za hranice jejich přirozeného stavu a přechází do metamorfózy, která mění jejich biologickou strukturu.

V novém body hororu dále hrají Scott Speedman, Don McKellar, Yorgos Karamihos nebo Lihi Kornowski.

Crimes of the Future se poprvé představí na květnovém Filmovém festivalu v Cannes a ještě týž měsíc vstoupí do běžné kinodistribuce. Informace o promítání v Česku prozatím nejsou.

Tajemné monstrum a Christina Ricci

Christina Ricci aktuálně září v hororovém seriálu Yellowjackets a zanedlouho se představí v podobně laděném snímku. Ve filmu Monstrous představuje traumatizovanou ženu, která spolu se svým malým synem utíká od bývalého manžela. Jenže ve svém novém domově zjišťuje, že se musí vypořádat s ještě větším a děsivějším monstrem….

V dalších rolích se objeví Santino Barnard, Colleen Camp či Don Durrell.

Monstrous zrežíroval Chris Sivertson, který má na svém kontě nepříliš kladně hodnocené horory. Snímek se chystá do kin a objeví se na VOD. Stane se tak 13. května.

Nebezpečné vztahy

Pomalý a mrazivý film – to je prý film Homebound. Podle recenzí z festivalů Fantastic Fest a Beyond Fest jde o snímek, který si opravdu pohrává s vašimi smysly po celou dobu svého trvání a zůstane s vámi. A o čem vlastně je?

Výlet na venkov se pro otce a jeho novou snoubenku změní v děsivý, když po příjezdu zjistí, že jeho bývalá žena je nezvěstná a děti se chovají divně…

Jak to nakonec dopadne, se dozvíme již 13. května, kdy film Homebound dorazí do vybraných kin a posléze na VOD.

Snímek je celovečerním debutem Sebastiana Godwina a hrají v něm Aisling Loftus, Tom Goodman-Hill, Hattie Gotobed či Raffiella Chapman.

Peggy Bundová v hororu

Peggy Bundová ve filmu o hudebním průmyslu, který je nejen konkurenční a krutý, ale i smrtící! Tedy alespoň v případě filmu Torn Hearts. Představitelka seriálové Peggy – Katey Sagal – si střihla roli psychopatické zpěvačky. Herečku v hlavních rolích doplní Abby Quinn a Alexxis Lemire.

Film zrežírovala Brea Grant, scénář dodala Rachel Koller Croft. Torn Hearts vyjde 20. května.

Teenageři, lajky a monstrum Lockjaw

Scenárista a režisér B. Harrison Smith se vrací s novým slasherem Where the Scary Things Are, v němž se v honbě za lajky parta mlaďochů střetne tváří v tvář s monstrem Lockjawem.

Horor začíná ve chvíli, kdy Ayla a její kamarádi ze střední školy objeví odporného pololidského mutanta. Drží ho v zajetí a přitom natáčejí odpudivá virální videa, ale touha party po “lajcích” je dožene k tomu, aby bestii natočili při vražedných činech. Když jeden z chlapců vidí, že Ayla využívá hrůzné násilí netvora k vyřizování vlastních vendet, vyhrožuje, že to oznámí úřadům – ale je příliš pozdě na to, aby zachránil své přátele?

Ve filmu hrají Paul Cottman, Michael Cervantes, Peter F. Cote, Quinn Andrew Fickes nebo Selina Flanscha. Where the Scary Things Are bude k dispozici na digitálních nosičích a DVD 28. června.

Žralok útočí… už zase!

Poslední dobou není měsíc, aby se nepředstavil nějaký zvířecí, nejlépe žraločí kousek… Tak tedy jedna horká novinka – Shark Bait!

Skupina mladých lidí si užívá víkend v Mexiku. Po velkém večírku na pláži ukradnou několik vodních skútrů a vyjedou s nimi na moře, jenže pod nimi krouží dravec s ploutví…

Snímek Shark Bait zrežíroval James Nunn podle scénáře Nicka Saltrese. Ve filmu hrají Holly Earl, Catherine Hannay nebo Manuel Cauchi. Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

Found footage v dokumentu

Stanice Shudder představila svůj zbrusu nový dokumentární film s názvem The Found Footage Phenomenon, který se nebude zabývat ničím jiným než fenoménem tzv. found footage. Pokud jste fanoušky filmů jako Záhada Blair Witch (1999), Paranormal Activity (2007) nebo The McPherson Tape (1989), počkejte si na 19. května, kdy bude dokument vysílán.

Podle samotné stanice dokument sleduje počátky techniky found footage a její proměnu s technologickými změnami v průběhu několika posledních desetiletí. Nedílnou součástí jsou rozhovory s režiséry, jejichž filmy ovlivnily hororový žánr jako žádný jiný subžánr na přelomu tisíciletí.

Režie a produkce dokumentu se ujali Sarah Appleton a Phillip Escott.

Zdroj fotky: Neon
Zdroje: iHorror, Bloody Disgusting, imdb, csfd, horror.cz

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář