Co je nového? Dubnové aktuality (2021)


Amanda Seyfried se snaží odhalit tajemství domu

29. dubna dorazil na stanici Netflix hororový thriller Things Heard & Seen, v češtině jej lze přehrát pod názvem Co jsme viděli, co jsme slyšeli. Film vychází z literární předlohy All Things Cease to Appear americké spisovatelky Elizabeth Brundage. Knížka vyšla v roce 2016, do českého jazyka však zatím přeložena nebyla.

Snímek sleduje mladý pár, který se odstěhuje z víru velkoměsta na samotu do starobylé osady, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství. A nejen manželství.

Ústřední dvojici ztvárnili Amanda Seyfried a James Norton, v dalších rolích se objevili Natalia Dyer, Rhea Seehorn či Karen Allen. Co jsme viděli, co jsme slyšeli režisérsky i scenáristicky ošéfovali Robert Pulcini a Shari Springer Berman.

Recenzi k filmu Co jsme viděli, co jsme slyšeli si můžete přečíst i na našem webu.

Zack Snyder přichází s dalším zombie kouskem

Už nějaký ten pátek uplynul od chvíle, kdy Zack Snyder vytvořil ikonický remake Úsvit mrtvých. Po skoro dvaceti letech se spojil s Netflixem a vznikl snímek Army of the Dead, tedy Armáda mrtvých! Můžete se tedy těšit na další zástup hord zombií a lidí proti nim bojujícím.

Armáda mrtvých bude k dispozici od 21. května a užít si budete moct celých 148 minut.

Režii obstaral již zmíněný Snyder, který pracoval i na scénáři a spolu s ním i Shay Hatten a Joby Harold. V akční zombie novince hrají Dave Bautista, Ella Purnell, Ana de la Reguera, Garret Dillahunt nebo Omari Hardwick.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz nabízí první trailer

A je to tu! První oficiální trailer ke třetímu pokračování série V zajetí démonů! Co víc k tomu dodat? Podívejte se na český trailer!

O filmu V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz jsme psali už několikrát, naposledy loni v létě.

V titulních rolích filmu s celým názvem The Conjuring: The Devil Made Me Do It se opět objeví Patrick Wilson a Vera Farmiga. Režii si vzal na starost Michael Chaves a scénář David Leslie Johnson-McGoldrick. Další kousek The Conjuring univerza přijde do kin, včetně těch našich (tedy snad) 24. června.

Tajemný rituál Simona Barretta 

Simon Barrett, režisér a scénárista (Rudý písek, V/H/S, V/H/S/2, You’re Next nebo Blair Witch: 20 let poté), představuje nejnovější počin, který kompletně ošéfoval. Film Seance je už z názvu mysteriózním hororem, v němž hlavní roli získala modelka a herečka (která tedy v posledních letech fušuje více do hereckého řemesla) Suki Waterhouse. Seance v květnu poputuje do vybraných kin a též se objeví na VOD a stanici Shudder.

První celovečerák výtvarnice

The Mad Hatter, právě tak se jmenuje celovečerní debut americké tvůrkyně Cate Devaney. Ve filmové branži se pohybuje více jak deset let, a je pravdou, že pracovala na mnoha hororech, ale až teď si troufla na scénář a režii celovečeráku.

Ve snímku The Mad Hatter, který bude uveden ještě letos, hrají například Armando Gutierrez, Samuel Caleb Walker, Michael Berryman či Rachel Brunner.

 

Slasherový snímek

Máte rádi slashery? Možná vám bude při chuti novinka Daniela Zubiateho Death Rink. Ve filmu, který vyjde 11. května, hrají Amanda Courtney, Caedmon Holland a Alan Humphrey.

Další monstrum v domě

14. května se do vybraných amerických kin a na VOD podívá film s názvem The Djinn režisérů a scénáristů Davida Charboniera a Justina Powella. Film vypráví o hluchém chlapci, který je uvězněn v bytě s nějakým zlověstným monstrem.Ve filmu si zahráli Ezra Dewey, Rob Brownstein nebo Tevy Poe.

Zdroje: Bloody-Disgusting, iHorror, Total Film, Česko-Slovenská filmová databáze, Internet Movie Database, Wikipedia, Horror.cz
Zdroj fotky: Netflix

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář