Co je nového? Dubnové aktuality (2019)


Hvězdně obsazený zombie film v prvním traileru

Režiséru a scénáristovi Jimu Jarmuschovi se podařil majstrštyk! Do svého nejnovějšího snímku The Dead Don’t Die obsadil celou řádku zajímavých herců a hereček, mezi kterými se objevují jména, která bychom v horrorové komedii upřímně nečekali. K filmu byl zveřejněn první trailer.

Ve filmu hrají například Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Iggy Pop, RZA či Selena Gomez.

Film si odbude celosvětovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes, poté bude nasazen do běžné kinodistribuce. V České republice se bude promítat též – pokud se vám trailer zalíbí, nezapomeňte si v kalendářích zakroužkovat datum 4. 7., právě v ten den pod názvem Mrtví neumírají proběhne jeho premiéra.

Godzilla nabízí TV spoty a finální trailer

Godzilla se znovu utká nejen s lidmi, ale i s dalšími monstry, a to v novém filmu Godzilla: King of the Monsters nebo taky Godzilla II Král monster. Ten do kin přijde už za měsíc, v Česku se tak stane 30. května (namísto původně avizovaného 6. června).

Už v červenci byl vydán první trailer, před koncem roku přišla druhá ochutnávka. A měsíc před premiérou byl uveřejněn finální trailer. Kromě něj bylo nasazeno do vysílání i několik krátkých televizních spotů (sdílíme některé z nich). Nalákají diváky do kin?

Režisérem nového snímku je Michael Dougherty, scénář si vzali na starost Dougherty, Max Borenstein a Zach Shields. V Godzille hrají například Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins, Bradley Whitford nebo Kyle Chandler.

Nový trailer k Chuckymu

listopadu filmový svět zaplavila zpráva o remaku filmu Child’s Play, u nás uváděného jako Dětská hra. V únoru byl zveřejněn první trailer. Minulý měsíc bylo konečně prozrazeno, kdo bude namlouvat panenku Chucky. A tento měsíc byl ukázán další trailer.

Film zrežíroval Lars Klevberg, scénář opatřil Tyler Burton Smith a hrají v něm například Aubrey Plaza, Brian Tyree Henry, Gabriel Bateman nebo Mark Hamill. Celosvětová premiéra snímku je naplánovaná na červen, u nás se odehraje 25. července.

Netflix představil Thriller

Stanice Netflix nám stále servíruje nové a nové snímky – včetně těch horrorových. Spoustu z nich oceňují jak diváci, tak kritici. Čas od času se objeví filmy, které opěvované nejsou, a to je i případ filmu Thriller.

Na začátku měsíce byl zveřejněn trailer, přičemž film samotný byl dostupný od 14. dubna. Za tři týdny nenasbíral moc kladných ohlasů, naopak. Na filmové databázi IMDb k datu 23. dubna získal 4,2 bodů z 10 a na serveru Rotten Tomatoes získal k tomu samému dni 41 %.

Ale zpět k filmu. Thriller se pyšní označením slasher a sleduje bandu teenagerů, která v dětství udělala něco špatného, což se jim o pár let později vrací. Za režií stojí Dallas Jackson, který opatřil spolu s Kenem Rancem i scénář. Ve snímku hrají Jessica Allain, Mykelti Williamson, Luke Tennie nebo Paige Hurd.

Klub 27 v horrorovém kabátu

V hudební historii je tzv. Klub 27 znám jako skupina hudebníků, kde každý muzikant zemřel ve věku 27 let. Do tohoto kruhu patří například Brian Jones, Jimi Hendrix, Jim Morrison nebo Amy Winehouse. Úmrtí byla vždy nějak vysvětlena. Režisér a scénárista v jedné osobě Patrick Fogarty ovšem přišel s nápadem, jak tuto neveselou stránku vysvětlit nějakým nadpřirozeným způsobem.

V jeho novém filmu The 27 Club začínající zpěvačka a studentka žurnalistiky Lily pátrá po odpovědích, které vedly ke zmíněným úmrtím. Přichází na to, že se jedná o jakési prokletí, kdy démonické síly chtějí životy hudebníků jako daň za jejich věčnou slávu.

Film napsal Fogarty, Joe Flanders a Michael Lynn a hrají v něm například Maddisyn Carter, John Hennigan, Eugene Henderson nebo Todd Rundgren, americký multiinstrumentalista. The 27 Club měl premiéru 23. dubna na VOD.

Vánoce na jaře

Filmy s vánoční tematikou se nemusí promítat jen na Vánoce. Příkladem za všechny je nový film I Trapped the Devil. Je navíc dalším z filmů, které uvolnily na začátku měsíce trailer a rovnou v ten samý měsíc vyšly ven.

I Trapped the Devil je psychologický horror, který se zaměřuje na hlavní postavu, která trpí paranoiou. Celý film je umístěn právě do období Vánoc.

Za režií a scénářem stojí Josh Lob a ve filmu se objeví například AJ Bowen, Jocelin Donahue, Chris Sullivan nebo Scott Poythress. Film se bude promítat ve vybraných kinech v USA a jak jsme zmínili, od 26. dubna je k dispozici na VOD.

The Conjuring Universe potvrzuje další dva snímky

The Conjuring Universe se letos rozroste o dva filmy – tím prvním je The Curse of La Llorona, který byl v českých kinech nasazen pod názvem La Llorona: Prokletá žena 18. dubna, a Annabelle Comes Home, film, který do českých kin vstoupí 27. června jako Annabelle 3.

V příštích letech se fanoušci této franšízy mohou těšit na minimálně další dva filmy.

Bylo potvrzeno natáčení pokračování filmu The Conjuring, u nás překládaného jako V zajetí démonů. Třetí díl se v kinech ukáže 11. září 2020. Toto datum se sice může změnit, nicméně počítat opravdu můžeme s příštím rokem. Film naváže na předchozí dva (2013, 2016), a těšit se tak můžeme opět na manžele Warrenovi, které i tentokrát ztávrní Vera Farmiga a Patrick Wilson. Režie se ujme Michael Chaves a scénáře David Leslie Johnson-McGoldrick. Chaves režíroval již zmíněnou La Lloronu a Johnson-McGoldrick napsal scénář například k filmu Orphan (Sirotek, 2009) nebo několika epizodám The Walking Dead (Živí mrtví, od 2010).

Druhým potvrzeným filmem se stalo pokračování The Nun. V České republice byl snímek promítán loni na podzim pod názvem Sestra. Pro magazín Entertainment Weekly sequel potvrdil jeden z producentů Peter Safran. Natočit další díl je podle něj „nevyhnutelnost“. Do projektu je krom Safrana zapojen i režisér a scénárista James Wan, oba se podepíší pod produkci, a scénáristka Akela Cooper. Roli démona Valaka si zopakuje Bonnie Aarons.

The Boy 2 získal oficiální název

V březnových aktualitách jsme psali o pokračování filmu The Boy. Zmínili jsme režiséra, herce nebo datum premiéry. Nyní byl zveřejněn oficiální název – z pracovního The Boy II se stal Brahms: The Boy II.

Nepovedená transplantace

O tom, že ne vždy se transplantace vyvede, vypráví nový seriál z produkce Netflixu. Chambers měl premiéru 26. dubna, ale ještě před prvním uvedením jej stanice ukázala v traileru.

Seriál nabízí deset epizod, přičemž každá z nich trvá zhruba čtyřicet pět minut. Scénář k nim napsala Leah Rachel a na pozici režisérů se vystřídali Sydney Freeland, Alfonso Gomez-Rejon, Dana Gonzales a Geeta Patel. V seriálu pak hrají Uma Thurman, Tony Goldwyn, Sivan Alyra Rose, Lilliya Reid, Nicholas Galitzine či Nicholas Galitzine.

American Horror Story podeváté

Seriál American Horror Story si poprvé získal fanoušky v roce 2011. A protože jeho popularita neupadá, letos se mohou fanoušci těšit již na devátou řadu.

První informace se na veřejnost dostaly letos v únoru, kdy byla zveřejněna první jména herců, tím prvním se stala herečka Emma Roberts, která si v seriálu zahrála už několikrát, a tím druhým Gus Kenworthy, pro něhož to bude první pořádná role, původní profesí je totiž lyžař. Kdo se naopak v nové sezóně neobjeví, je Evan Peters, který jinak patří k hereckým stálicím AHS.

V tomto měsíci jeden ze spolutvůrců série Ryan Murphy na svém instagramovém účtu zveřejnil další novinku. Podtitul deváté řady zní 1984, celým jménem tedy American Horror Story: 1984, a díky přiloženému teaseru to vypadá na sezónu laděnou do slasherového subžánru.

Nová série obsáhne deset epizod, které opět poběží na stanici FX. Přesné datum premiéry stanoveno nebylo, co je však jasné, bude se promítat na podzim.

The Walking Dead universe získá nový přírůstek

The Walking Dead nebo taky Živí mrtví je značka, která začínala na komiksech (autor Robert Kirkman), pokračovala přes televizi a dostala se až ke hrám. A protože je to značka úspěšná, není divu, že vznikají stále další a další pokračování.

Stanice AMC potvrdila příchod “třetího” seriálu z tohoto universa. Po The Walking Dead a Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) se tak diváci setkají se zatím nepojmenovaným třetím seriálem, který nabídne deset epizod a v němž hlavní role ztvární ženské představitelky. Na obrazovky by se měl seriál dostat v příštím roce.

Lorraine Warren 31. ledna 1927 – 18. dubna 2019

V polovině měsíce obletěla svět smutná zpráva o skonu Lorraine Warren. Zemřela ve věku úctyhodných 92 let. Svého manžela Eda, s nímž tvořila duo vyšetřující nejrůznější paranormální jevy, přežila o třináct let.

Mezi případy, které vyšetřovali, patřily například posednutí panenky Annabelle, rodina Perronova, vraždy v Amityville nebo poltergeist z Enfieldu.

Jejich vyšetřování se objevila i ve filmu. V poslední době jsme se s dvojicí mohli setkat například ve filmech V zajetí démonů 1, 2 nebo Sestra. V tomto a dalším roce je v rámci The Conjuring universe uvidíme i v Annabelle 3 a V zajetí démonů 3.

Na fotkách níže: manželé Warrenovi, Lorraine s herečkou Verou Farmigou a Lorraine s filmařem Jamesem Wanem.

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019) -Co je nového? Zářijové aktuality (2019) -Co je nového? Říjnové aktuality (2019) -Co je nového? Listopadové aktuality (2019) -Film Maják exkluzivně na velkém plátně -Co je nového? Prosincové aktuality (2019) = 2020 = *Články* -Redaktor Horror.cz vydává knihu

Nový komentář