Co je nového? Červnové aktuality (2022)


Tuto pozvánku nechcete!

Po smrti své matky a bez příbuzných podstoupí Evie test DNA a objeví dlouho ztraceného bratrance, o jehož existenci neměla tušení. Její nově nalezená rodina ji pozve na okázalou svatbu na anglickém venkově, kde se nejprve se nechá svést svůdným aristokratickým hostitelem. Když však odhalí zvrácená tajemství v historii své rodiny a znepokojivé úmysly skrývající se za jejich hříšnou štědrostí, promění se její návštěva v noční můru a boj o přežití… Právě touto anotací láká distribuční společnost Falcon diváky na film Pozvánka do pekla, v originále The Invitation.

Scénář k Pozvánce do pekla napsaly Blair Butler a Jessica M. Thompson, která si vzala pod křídla i režii. Zatímco Thompson má na svém kontě především krátké snímky a seriály, Butler napsala scénáře ke dvou celovečerákům (Hell Fest: Park hrůzy, 2018, a Polaroid).

Ve filmu hrají Nathalie Emmanuel, Thomas Doherty, Stephanie Corneliussen či Alana Boden.

Pokud vás Pozvánka do pekla zaujala, udělejte si poznámku v kalendáři – 25. srpna vstoupí film do kin.

Řekněte… sýr!

Když se doktorka Rose Coterová stane svědkem podivné traumatické události, která se přihodila její pacientce, začne zažívat děsivé, nevysvětlitelné příhody. Její život ovládne zdrcující děs a aby přežila, musí se postavit své znepokojivé minulosti. Jen tak unikne z této děsivé reality. Tak zní oficiální popis filmu Úsměv, v originále Smile, který do Česka dostala distribuční společnost CinemArt. Premiéra filmu se uskuteční 29. září.

Snímek napsal a zrežíroval Parker Finn, který má za sebou hororové kraťase a právě tento kousek je jeho celovečerním debutem. Ve filmu hrají Sosie Bacon, Jessie T. Usher, Kyle Gallner, Kal Penn nebo Caitlin Stasey.

Film Men i v Česku!

Před pár měsíci jsme přinesli trailer k novince Men. Tenkrát se ještě nevědělo, zda se bude film promítat i u nás, ale nyní vám můžeme říct – bude! Do Česka tento snímek, který si už celosvětovou premiéru odbyl v květnu, doveze distribuční společnost Aerofilms, a zajít na něj do kina tak budete moct už 28. července, v některých kinech se bude promítat dokonce již 13. července.

Mysteriozní horor Men napsal a zrežíroval Alex Garland a hrají v něm Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu a Gayle Rankin.

Winona Ryder po delší době v hororu

Winona Ryder, jež aktuálně září v poslední řadě seriálu Stranger Things, má na svém hereckém kontě spoustu zajímavých rolí. Ve své kariéře si zahrála i v několika hororech jako Dracula, Vetřelec: Vzkříšení, Beetlejuice, Ďábel přichází či naposledy deset let zpátky Frankenweenie: Domácí mazlíček. A už za pár dní se v dalším takovém představí.

Mysterizoní thriller nese název Gone in the Night a děj se točí kolem Kath, která se svým přítelem dorazí na odlehlou chatu v sekvojových lesích, kde najdou záhadný mladší pár. Její přítel s mladou ženou zmizí a Kath se stane posedlou hledáním vysvětlení…

Gone in the Night napsal a zrežíroval Eli Horowitz, tvůrce seriálu Homecoming (2018–2020). Se scénářem pomohl Matthew Derby. Kromě Ryder ve filmu hrají Dermot Mulroney, John Gallagher Jr., Owen Teague, Brianne Tju, Alain Uy nebo Dustin Ingram.

Premiéra filmu se odehraje 15. července2. srpna vyjde na VOD.

Kevin Bacon v dalším hororu

Pátek třináctého, Hráči se smrtí, Chvění, Ozvěny mrtvých, Muž bez stínu nebo předloňský You Should Have Left. Nejen v těchto hororech zazářil Kevin Bacon, který se již zanedlouho představí v dalším hororovém snímku trefně nazvaném They/Them.

They/Them je slasherový horor odehrávající se v táboře LGBTQIA+, který produkoval, napsal a zrežíroval John Logan. Pro Logana jde o režijní debut, nicméně jako scenárista je více než zkušený – v jeho filmografii najdeme filmy jako Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Vetřelec: Covenant, bondovky Skyfall (2012) a Spectre (2015) či historická dramata Gladiátor (2000) a Letec (2005). Mj. je tvůrcem seriálu Penny Dreadful (2014-2016).

A o co ve filmu They/Them jde? Několik queer a trans táborníků se připojí k táboru Whistler na týdenní program, který jim má “pomoci najít nový pocit svobody”. Jak se metody tábora stávají stále více psychologicky znepokojujícími, musí táborníci spolupracovat, aby se ochránili. Když si záhadný vrah začne vybírat oběti, je vše ještě nebezpečnější…

Kromě Bacona se ve filmu ukáží Anna Chlumsky, Carrie Preston, Austin Crute, Quei Tann nebo nebinární Theo Germaine. Na LGBT+ slasherový kousek se mohou těšit diváci 5. srpna, kdy dorazí na SVOD stanici Peacock. Do Česka by měl film dorazit na streamovací platformu SkyShowtime, která by měla být spuštěna ještě letos.

H.P. Lovecraft znovu na plátně

Jméno H.P. Lovecrafta snad ani nemusíme blíže představovat. Jeden z velikánů literárního hororu za sebou zanechal unikátní dílo, po kterém neustále sahají filmaři. Vznikají tak více či méně podařené adaptace, za všechny jmenujme například Ze záhrobí, Kletbu, Volání Cthulhu nebo Barvu z vesmíru.

Nyní se k těmto obrazovým dílkům připojí další kousek – snímek nazvaný H.P. Lovecraft’s Witch House. Ten vychází ze spisovatelovi povídky The Dreams in the Witch House, která byla poprvé publikována roku 1933 v časopise Weird Tales (který mimochodem stále vychází!). Pokud byste si ji chtěli přečíst v češtině, můžete. Najdete ji pod názvem Sny v čarodějnickém domě, a to hned ve třech antologiích – Sny v čarodějnickém domě (1992), Stín z času (2013) a H. P. Lovecraft – Komplet Sebraných spisů (2014).

Ale zpět k filmu!

Alici, která čelí sérii bizarních a násilných událostí, trápí noční můry, v nichž se jí o těchto zlých bytostech zdá. Uvězněná mezi čtvrtou dimenzí a realitou odhaluje ďábelskou pravdu a bojuje o své duševní zdraví i o svou duši…

H.P. Lovecraft’s Witch Houses napsali Bobby Easley a Ken Wallace, přičemž Easley snímek i zrežíroval. Hrají v něm Portia Chellelynn, Julie Anne Prescott nebo Andrea Collins a ven se dostane 5. července, kdy poputuje na internet a DVD.

Nejděsivější tchajwanský film

Jméno tchajwanského režiséra a scenáristy Kevina Ko není v našich luzích příliš známé. Tento týpek má na svém kontě několik filmů, podle CSFD je jeho nejznámějším filmem hned prvotina Jue ming pai dui (anglicky Invitation Only), kterou hodnotilo 87 lidí (čísla k 29/06 t.r.). Nyní se Ko hlásí s novým kouskem Zhou, anglicky Incantation, který dorazí 8. července na Netflix!

V zahraničí tento asijský kousek popisují jako “nejděsivější tchajwanský film všech dob”, alespoň to tedy tvrdí zdroje magazínu The Hollywood Reporter.

Před šesti lety byl Li Ronan proklet poté, co porušil náboženské tabu. Nyní musí chránit svou dceru před následky svých činů.

Za zmínku stojí říct, že je tento found footage film inspirován skutečným příběhem. Ve snímku se objeví Hsuan-yen Tsai, Ying-Hsuan Kao Ying-Hsuan Kao nebo Sean Lin.

Další koronavirový snímek na scéně

Režisér a scenárista Jacob Aaron Estes představuje nový film He’s Watching. Do tohoto kousku, který natáčel v době vrcholící koronavirové krize, zapojil celou rodinu – ve filmu si zahrála nejen jeho žena Gretchen Lieberum, ale i jejich děti Iris Serena Estes a Lucas Steel Estes.

V He’s Watching se potkáme se sourozenci, kteří na sebe šijí různé žertíky, jenže najednou začnou dostávat znepokojivé obrázky a videa, a sourozenci si tak uvědomí, že se v jejich domě začalo dít něco divného a děsivého…

Snímek vyjde 21. července.

Rob Zombie se hlásí o slovo

Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla, Halloween, The Lords of Salem (2012) nebo 3 from Hell (2019). I kdybyste ani jeden z těchto filmů neviděli, určitě víte, kdo je natočil. Anebo alespoň tušíte. Robert Bartleh Cummings neboli Rob Zombie, americký zpěvák, textař, skladatel, režisér, scenárista, producent, herec, zkrátka renesanční člověk, loni vydal sedmou studiovku The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy a aktuálně představuje hororovou komedii The Munsters. Venku jsou fotky a též teaser trailer.

Mělo by jít o reboot stejnojmenného seriálu, který se vysílal v 60. letech. V novince se potkáme s Sheri Moon Zombie, Jeffem Danielem Phillipsem či Danielem Roebuckem. The Munsters bychom se měli dočkat na podzim.

Sidney Prescott se už nevrátí…

Neve Campbell do šestého pokračování Vřískotu nenastoupí! To, o čem se spekulovalo, nakonec potvrdila sama herečka pro magazín Deadline. Podle jejích slov se jednalo o těžké rozhodnutí, ale nakonec se rozmyslela do vlaku nenastoupit. Doslova uvedla, že nabídka, kterou dostala, neodpovídá hodnotě, kterou této franšíze přinesla. Zároveň poděkovala všem fanouškům Vřískotu a dodala, že je má ráda. Jestli bude Sidney v dalším dílu úspěšné série zmíněná, nebo její postava bude totálně odepsaná, se teprve uvidí. Nadcházející pokračování by mělo vyjít v březnu 2023.

 

Zdroj fotky: Falcon
Zdroje: Bloody-disgusting.com, En.Wikipedia.org, Metalsucks.net, Deadline.com, HollywoodReporter.com, csfd.cz, imdb.com, Databáze knih, Falcon, CinemArt, Aerofilms

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář