Co je nového? Červnové aktuality (2019)


Noční můry vyvstávají

Scary Stories to Tell in the Dark – to je jeden z nadcházejících horrorů letošního roku, který vychází z knižní předlohy. Série horrorových knih pro děti stejnojmenného názvu autora Alvina Schwartze vyšla v průběhu deseti let a zahrnuje knížky Scary Stories to Tell in the Dark (1981), More Scary Stories to Tell in the Dark (1984) a Scary Stories 3: More Tales to Chill Your Bones (1991). Ilustrace k nim opatřil Stephen Gammell. Série v českém překladu nevyšla, ale je možné, že film tuto skutečnost změní.

V roce 2013 získala společnost CBS Film práva na natáčení, a projekt se tak mohl rozběhnout. Režie se ujal André Øvredal a scénář dodalo hned několik tvůrců – Guillermo del Toro, John August, Marcus Dunstan, Dan Hageman, Kevin Hageman a Patrick Melton. Za zmínku stojí i autoři hudby, kterými je proslulý Marco Beltrami a Anna Drubič, pro kterou to bude určitě odrazový můstek. Ve snímku se objeví třeba Zoe Margaret Colletti, Gabriel Rush, Austin Abrams, Dean Norris, Gil Bellows, Lorraine Toussaint, Javier Botet nebo Stephanie Belding.

Scary Stories to Tell in the Dark má premiéru naplánovanou na začátek srpna, do českých doputuje též, a to pod názvem Noční můry z temnot 8. srpna.

Hra na schovávanou po zabijácku

Mladá žena prožívá svůj nejšťastnější den v životě, vdává se. Nyní už patří i do manželovy rodiny, která je ale tak trochu jiná, vlastně hodně jiná. Mají totiž více než podivnou tradici, která se zvrhne v boj o život. Tak zní v pár větách zápletka filmu Ready or Not.

Do režisérského křesla se posadili Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, scénář dodali Guy Busick a Ryan Murphy. Nevěstu hraje Samara Weaving, ženicha Mark O’Brien a jeho rodinu Adam Brody, Henry Czerny a Andie MacDowell.

Ready or Not vstoupí do kin v létě a promítat se bude i v českých kinech, do nichž se dostaví 22. srpna. Český název prozatím nemá.

Stephen King znovu v kinech

Veleúspěšný spisovatel Stephen King to zase dokázal! V roce 2013 mu vyšla kniha Doctor Sleep (v Česku vyšla pod názvem Doktor Spánek o rok později), pokračování již kultovního The Shinging – Osvícení (1977, resp. 1993). A letos se tento román dočká filmového zpracování.

Toho se ujal Mike Flanagan, který před dvěma lety zrežíroval pro Netflix jinou Kingovu knihu, Gerald’s Game (Geraldovu hru). Flanagan nejen film zrežíroval, opatřil i scénář, pod nímž je spolu s ním podepsán Akiva Goldsman. Hlavní dvojici Danny Torrance a Rose the Hat hrají Ewan McGregor a Rebecca Ferguson. V dalších rolích se objeví Carl Lumbly, Alex Essoe, Kyliegh Curran, Bruce Greenwood či Alyn Lind.

Doktor Spánek je určen pro kina, v nichž se objeví na podzim. Čeští diváci se na něj mohou těšit 31. října.

Příběh se soustředí na Dannyho Torrance, z něhož vyrostl muž, který je poznamenán traumatem, jež utrpěl jako dítě v hotelu Overlook…

Recenze: Osvícení (1977)

Rob Zombie se vrací

Úspěšný hudebník a filmař Rob Zombie se po třech letech přihlásil o slovo! To filmové. Jeho nový počin 3 From Hell se momentálně nachází v postprodukci, a proto nic nebránilo tomu, aby se podělil o teaser trailer. Ten trvá necelou minutu, ale věříme, že až stříhání skončí, přijde co nejdříve s plnohodnotným trailerem.

3 From Hell je sequel jeho režisérského debutu House of 1,000 Corpses, tedy Domu tisíce mrtvol, natočeného v roce 2003, a pokračování The Devil’s Rejects, v češtině Vyvrženci pekla, které vyšlo o dva roky později.

V nejnovějším filmu se tedy znovu objeví Kapitán Spaulding, Otis a Baby. Herecky je opět ztvární Sig Haig, Bill Moseley a Sheri Moon Zombie, k nim se dále přidá Danny Trejo, Kevin Jackson, Wade Williams či Jeff Daniel Phillips.

3 From Hell se pyšní ratingem R, divák tedy může očekávat extrémní násilí, vulgární nebo urážlivý jazyk, sexuální projevy, nahotu a konzumaci drog.

Recenze: Dům tisíce mrtvol (2003)
Recenze: Vyvrženci pekla (2005)

Panenky všude, kam se podíváš!

Panenka. Tak nevinná, ale zároveň děsivá. A právě tato „bytost“, jestli to tak můžeme nazvat, je ústřední postavou nového filmu Cuyla Carvina. Ten do svého snímku Dolls nezařadil jen jednu pannu, divák jich uvidí hned několik. A jak už to tak v horrorové branži bývá, snadné to s nimi lidské postavy mít rozhodně nebudou!

Na filmu dále spolupracovali Justin a Josh Hawkinsovi, kteří opatřili scénář. Ve filmy hrají například Dee Wallace, Tom Downey nebo Trinity Simpson. A to nejdůležitější – Dolls vyjde 2. července na VOD a DVD.

Horrorová únikovka

Únikové hry jsou v poslední době v módě, o únikovku, v jaké se ocitnou hrdinové filmu Play or Die, by ovšem asi nikdo nestál. Poté, co ústřední dvojice vyřeší první hádanku, dostanou se do opuštěného blázince. Narazí tam na další účastníky a společně si uvědomí, že se jen tak lehce pryč nedostanou…

Kniha vychází z románu Puzzle, který napsal Franck Thilliez (2013), v českém překladu nevyšla. Za režií stojí Jacques Kluger a za scénářem Kluger a Amiel Bartana. Do filmu obsadili Charleye Palmera, Roxane Mesquidu, Marii Zabukovec, Thomase Mustina a Igora Van Dessela.

Play or Die vyjde na digitální platformě už za pár dní, 2. července.

Černé Vánoce potřetí

Nejedná se však o třetí díl, ale remake. Film Black Christmas nebo taky Černé Vánoce se poprvé objevil v roce 1974, zrežíroval ho Bob Clark. O třicet dva let později ho předělal Glen Morgan a letos má vyjit zbrusu nová verze. Té se ujala režisérka Sophia Takal, která napsala i scénář, s ním jí pomáhala April Wolfe. Ve filmu hrají Imogen Poots, Aleyse Shannon, Brittany O’Grady, Lily Donoghue a Caleb Eberhardt. Černé Vánoce vyjdou 13. prosince a poputují pravděpodobně na VOD a DVD.

Producenty se stali Ben Cosgrove, Adam Hendricks a veleznámý Jason Blum z Blumhouse Productions, ze společnosti, která vyprodukovala nejen zajímavý snímeček.

Původní zápletka se točila okolo bandy vysokoškolaček, které o vánočních prázdninách pronásledoval cizinec. V novém zpracování jsou slečny z dívčího spolku jedna po druhé vražděna neznámým stalkerem, který ale zjistí, že se tato generace mladých žen není jen tak ochotná vzdát, ale naopak je schopná proti neznámému cizinci bojovat. Kolik jich nakonec vrah zkosí, na to si musíme ještě pár měsíců počkat.

Recenze: Černé Vánoce (1974)
Recenze: Černé Vánoce (2006)

Natáčení The Conjuring 3 začalo

Na začátku června odstartovalo natáčení zbrusu nového filmu ze světa V zajetí démonů. The Conjuring universe se za rok rozroste o třetí díl The Conjuring, který je překládán jako V zajetí démonů. Opět se setkáme s dvojicí Patrick Wilson a Vera Farmiga, kteří ztvární manžele Eda a Lorrain Warrenovi. Za režií stojí Michael Chaves, scénáristou je pak David Leslie Johnson-McGoldrick. Na celý film coby producent dohlíží James Wan, režisér, scénárista, producent a tvůrce celé franšízy. Předběžná premiéra horroru je stanovena na 11. září 2020.

Příběh se bude soustředit na muže, který je obžalován z vraždy, a který tvrdí, že za jeho činem stojí posednutí démonem.

Do tohoto universa patří i trilogie o panence Annabelle, jejíž třetí díl Annabelle Comes Home před pár dny doputoval do kin. Více o filmu si můžete přečíst v březnových aktualitách.

Steven Spielberg připravuje netradiční seriál

Komerčně nejúspěšnější filmový režisér všech dob, scénárista a producent Steven Spielberg chystá seriál, který půjde zhlédnout pouze ve tmě!

Spielberg spojil síly novou streamovací platformou Quibi, za níž stojí producent Jeffrey Katzenberg (mimochodem tito dva založili spolu s Davidem Geffenem společnost DreamWorks), a společně nabídnou seroš After Dark, který by měl obsáhnout deset až dvanáct epizod.

A jak by takový seriál měl fungovat? Na bázi aplikace, která je schopna rozpoznat denní dobu, podle času tedy seriál půjde, či nepůjde spustit.

Víc informací pro tuto chvíli není známo.

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

  1. Frenk 31 srpna 2019 v 10:17

    Ahoj, tak napiš recenzi ne? Mě se vždycky líbil na Nancy a Beonice (když tady ještě psali) právě ten ženskej pohled na věc. Od kina mě na Scary Stories to Tell in the Dark odrazují slabé ratingy a tak si to nechávám výhledově na večerní usínání. Popravdě řečeno IT 2 má mít 170 minut!!! Svět se zbláznil….

Nový komentář