Co je nového? Červnové aktuality (2019)


Noční můry vyvstávají

Scary Stories to Tell in the Dark – to je jeden z nadcházejících horrorů letošního roku, který vychází z knižní předlohy. Série horrorových knih pro děti stejnojmenného názvu autora Alvina Schwartze vyšla v průběhu deseti let a zahrnuje knížky Scary Stories to Tell in the Dark (1981), More Scary Stories to Tell in the Dark (1984) a Scary Stories 3: More Tales to Chill Your Bones (1991). Ilustrace k nim opatřil Stephen Gammell. Série v českém překladu nevyšla, ale je možné, že film tuto skutečnost změní.

V roce 2013 získala společnost CBS Film práva na natáčení, a projekt se tak mohl rozběhnout. Režie se ujal André Øvredal a scénář dodalo hned několik tvůrců – Guillermo del Toro, John August, Marcus Dunstan, Dan Hageman, Kevin Hageman a Patrick Melton. Za zmínku stojí i autoři hudby, kterými je proslulý Marco Beltrami a Anna Drubič, pro kterou to bude určitě odrazový můstek. Ve snímku se objeví třeba Zoe Margaret Colletti, Gabriel Rush, Austin Abrams, Dean Norris, Gil Bellows, Lorraine Toussaint, Javier Botet nebo Stephanie Belding.

Scary Stories to Tell in the Dark má premiéru naplánovanou na začátek srpna, do českých doputuje též, a to pod názvem Noční můry z temnot 8. srpna.

Hra na schovávanou po zabijácku

Mladá žena prožívá svůj nejšťastnější den v životě, vdává se. Nyní už patří i do manželovy rodiny, která je ale tak trochu jiná, vlastně hodně jiná. Mají totiž více než podivnou tradici, která se zvrhne v boj o život. Tak zní v pár větách zápletka filmu Ready or Not.

Do režisérského křesla se posadili Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, scénář dodali Guy Busick a Ryan Murphy. Nevěstu hraje Samara Weaving, ženicha Mark O’Brien a jeho rodinu Adam Brody, Henry Czerny a Andie MacDowell.

Ready or Not vstoupí do kin v létě a promítat se bude i v českých kinech, do nichž se dostaví 22. srpna. Český název prozatím nemá.

Stephen King znovu v kinech

Veleúspěšný spisovatel Stephen King to zase dokázal! V roce 2013 mu vyšla kniha Doctor Sleep (v Česku vyšla pod názvem Doktor Spánek o rok později), pokračování již kultovního The Shinging – Osvícení (1977, resp. 1993). A letos se tento román dočká filmového zpracování.

Toho se ujal Mike Flanagan, který před dvěma lety zrežíroval pro Netflix jinou Kingovu knihu, Gerald’s Game (Geraldovu hru). Flanagan nejen film zrežíroval, opatřil i scénář, pod nímž je spolu s ním podepsán Akiva Goldsman. Hlavní dvojici Danny Torrance a Rose the Hat hrají Ewan McGregor a Rebecca Ferguson. V dalších rolích se objeví Carl Lumbly, Alex Essoe, Kyliegh Curran, Bruce Greenwood či Alyn Lind.

Doktor Spánek je určen pro kina, v nichž se objeví na podzim. Čeští diváci se na něj mohou těšit 31. října.

Příběh se soustředí na Dannyho Torrance, z něhož vyrostl muž, který je poznamenán traumatem, jež utrpěl jako dítě v hotelu Overlook…

Recenze: Osvícení (1977)

Rob Zombie se vrací

Úspěšný hudebník a filmař Rob Zombie se po třech letech přihlásil o slovo! To filmové. Jeho nový počin 3 From Hell se momentálně nachází v postprodukci, a proto nic nebránilo tomu, aby se podělil o teaser trailer. Ten trvá necelou minutu, ale věříme, že až stříhání skončí, přijde co nejdříve s plnohodnotným trailerem.

3 From Hell je sequel jeho režisérského debutu House of 1,000 Corpses, tedy Domu tisíce mrtvol, natočeného v roce 2003, a pokračování The Devil’s Rejects, v češtině Vyvrženci pekla, které vyšlo o dva roky později.

V nejnovějším filmu se tedy znovu objeví Kapitán Spaulding, Otis a Baby. Herecky je opět ztvární Sig Haig, Bill Moseley a Sheri Moon Zombie, k nim se dále přidá Danny Trejo, Kevin Jackson, Wade Williams či Jeff Daniel Phillips.

3 From Hell se pyšní ratingem R, divák tedy může očekávat extrémní násilí, vulgární nebo urážlivý jazyk, sexuální projevy, nahotu a konzumaci drog.

Recenze: Dům tisíce mrtvol (2003)
Recenze: Vyvrženci pekla (2005)

Panenky všude, kam se podíváš!

Panenka. Tak nevinná, ale zároveň děsivá. A právě tato „bytost“, jestli to tak můžeme nazvat, je ústřední postavou nového filmu Cuyla Carvina. Ten do svého snímku Dolls nezařadil jen jednu pannu, divák jich uvidí hned několik. A jak už to tak v horrorové branži bývá, snadné to s nimi lidské postavy mít rozhodně nebudou!

Na filmu dále spolupracovali Justin a Josh Hawkinsovi, kteří opatřili scénář. Ve filmy hrají například Dee Wallace, Tom Downey nebo Trinity Simpson. A to nejdůležitější – Dolls vyjde 2. července na VOD a DVD.

Horrorová únikovka

Únikové hry jsou v poslední době v módě, o únikovku, v jaké se ocitnou hrdinové filmu Play or Die, by ovšem asi nikdo nestál. Poté, co ústřední dvojice vyřeší první hádanku, dostanou se do opuštěného blázince. Narazí tam na další účastníky a společně si uvědomí, že se jen tak lehce pryč nedostanou…

Kniha vychází z románu Puzzle, který napsal Franck Thilliez (2013), v českém překladu nevyšla. Za režií stojí Jacques Kluger a za scénářem Kluger a Amiel Bartana. Do filmu obsadili Charleye Palmera, Roxane Mesquidu, Marii Zabukovec, Thomase Mustina a Igora Van Dessela.

Play or Die vyjde na digitální platformě už za pár dní, 2. července.

Černé Vánoce potřetí

Nejedná se však o třetí díl, ale remake. Film Black Christmas nebo taky Černé Vánoce se poprvé objevil v roce 1974, zrežíroval ho Bob Clark. O třicet dva let později ho předělal Glen Morgan a letos má vyjit zbrusu nová verze. Té se ujala režisérka Sophia Takal, která napsala i scénář, s ním jí pomáhala April Wolfe. Ve filmu hrají Imogen Poots, Aleyse Shannon, Brittany O’Grady, Lily Donoghue a Caleb Eberhardt. Černé Vánoce vyjdou 13. prosince a poputují pravděpodobně na VOD a DVD.

Producenty se stali Ben Cosgrove, Adam Hendricks a veleznámý Jason Blum z Blumhouse Productions, ze společnosti, která vyprodukovala nejen zajímavý snímeček.

Původní zápletka se točila okolo bandy vysokoškolaček, které o vánočních prázdninách pronásledoval cizinec. V novém zpracování jsou slečny z dívčího spolku jedna po druhé vražděna neznámým stalkerem, který ale zjistí, že se tato generace mladých žen není jen tak ochotná vzdát, ale naopak je schopná proti neznámému cizinci bojovat. Kolik jich nakonec vrah zkosí, na to si musíme ještě pár měsíců počkat.

Recenze: Černé Vánoce (1974)
Recenze: Černé Vánoce (2006)

Natáčení The Conjuring 3 začalo

Na začátku června odstartovalo natáčení zbrusu nového filmu ze světa V zajetí démonů. The Conjuring universe se za rok rozroste o třetí díl The Conjuring, který je překládán jako V zajetí démonů. Opět se setkáme s dvojicí Patrick Wilson a Vera Farmiga, kteří ztvární manžele Eda a Lorrain Warrenovi. Za režií stojí Michael Chaves, scénáristou je pak David Leslie Johnson-McGoldrick. Na celý film coby producent dohlíží James Wan, režisér, scénárista, producent a tvůrce celé franšízy. Předběžná premiéra horroru je stanovena na 11. září 2020.

Příběh se bude soustředit na muže, který je obžalován z vraždy, a který tvrdí, že za jeho činem stojí posednutí démonem.

Do tohoto universa patří i trilogie o panence Annabelle, jejíž třetí díl Annabelle Comes Home před pár dny doputoval do kin. Více o filmu si můžete přečíst v březnových aktualitách.

Steven Spielberg připravuje netradiční seriál

Komerčně nejúspěšnější filmový režisér všech dob, scénárista a producent Steven Spielberg chystá seriál, který půjde zhlédnout pouze ve tmě!

Spielberg spojil síly novou streamovací platformou Quibi, za níž stojí producent Jeffrey Katzenberg (mimochodem tito dva založili spolu s Davidem Geffenem společnost DreamWorks), a společně nabídnou seroš After Dark, který by měl obsáhnout deset až dvanáct epizod.

A jak by takový seriál měl fungovat? Na bázi aplikace, která je schopna rozpoznat denní dobu, podle času tedy seriál půjde, či nepůjde spustit.

Víc informací pro tuto chvíli není známo.

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019) -Co je nového? Zářijové aktuality (2019) -Co je nového? Říjnové aktuality (2019) -Co je nového? Listopadové aktuality (2019) -Film Maják exkluzivně na velkém plátně -Co je nového? Prosincové aktuality (2019) = 2020 = *Články* -Redaktor Horror.cz vydává knihu

  1. Profilový obrázek
    Frenk 31 srpna 2019 v 10:17

    Ahoj, tak napiš recenzi ne? Mě se vždycky líbil na Nancy a Beonice (když tady ještě psali) právě ten ženskej pohled na věc. Od kina mě na Scary Stories to Tell in the Dark odrazují slabé ratingy a tak si to nechávám výhledově na večerní usínání. Popravdě řečeno IT 2 má mít 170 minut!!! Svět se zbláznil….

Nový komentář