Co je nového? Červencové aktuality (2022)


Sirotek znovu na scéně!

13 let uplynulo od chvíle, kdy do kin vstoupil film Sirotek. Dva roky zpátky tvůrci oznámili další natáčení a nyní nastalo to, na co jsme čekali. Je dotočeno a sestříháno! Prequel nazvaný Orphan: First Kill, tedy Sirotek: První oběť se přiřítí do kin už na začátku srpna!

Poté, co Esther zorganizuje brilantní útěk z estonské psychiatrické léčebny, odcestuje do Ameriky a vydává se za pohřešovanou dceru bohaté rodiny. Nastane však nečekaný zvrat, který ji postaví proti matce, která chce svou rodinu před vražedným “dítětem” ochránit za každou cenu…

Film získal nového režiséra, tím se stal William Brent Bell (Ďábel v těle, Krvavá legenda, The Boy, 2016, Brahms: Chlapec 2, 2020) i scenáristu Davida Coggeshalla.

Herecký ansámbl je logicky jiný, AŽ na jednu osobu. A to tu hlavní (jak jinak). Do role zákeřné dívky/ženy se vrátila Isabelle Fuhrman! Ta ve svých dvanácti letech odvedla skvělou práci, děsuplnou Esther ztvárila velice přesvědčivě. Jsme zvědaví, jak si bude v roli Esther vést nyní. V Sirotkovi 2 se dále objeví Julia Stiles, Rossif Sutherland či Hiro Kanagawa.

Na rozdíl od předchozího snímku se tento kousek bude promítat v tuzemských kinech a jeho premiéra se nezadržitelně blíží – do kalendářů si zapište datum 11. srpna!

Halloween končí! 

Fanoušci Michaela Myersea Laurie Strode, zbystřete! Pokud jste si oblíbili HalloweenHalloween zabíjí, zcela jistě vás bude zajímat zpráva o Halloweenu, který končí. Tedy takový je název poslední skládačky ze znovuoživné trilogie úspěšné franšízy. Zkrátka – první ukázka k filmu Halloween končí je zde!

Jak informuje web TotalFilm: Čtyři roky po událostech loňského filmu Halloween zabíjí žije Laurie se svou vnučkou Allyson a dokončuje psaní svých pamětí. Michaela Myerse od té doby nikdo neviděl. Laurie se poté, co po desetiletí nechala přízrak Michaela určovat a řídit její život, rozhodla osvobodit od strachu a vzteku a začít konečně svobodně žít. Když je však mladík Corey Cunningham obviněn ze zabití chlapce, kterého hlídal, rozpoutá to řetězec násilí a teroru, která Laurie donutí konečně se jednou provždy postavit zlu, které nedokáže ovládnout…

Michael je prostě kvítko. Jak to všechno dopadne, se dozvíme 13. října, kdy Halloween končí vstoupí do našich kin.

Finální film režíruje David Gordon Green, stejně jako předchozí dva snímky restartované série. Scénář opět napsali Danny McBride a David Gordon Green, k nimž se připojili Paul Brad Logan a Chris Bernier. V nejnovějším Halloweenu se potkáme s Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Kyle Richards, Nickem Castlem, Willem Pattonem či Rohanem Campbellem.

Kořist pro ďábla!

Žně v tuzemských kinech pokračují dál! 27. října se u nás objeví démonický kousek Ďáblova kořist. Film uvede společnost Vertical Entertainment, která k filmu připojila následující synopsi:

Někdo je zrozen být exorcistou – V reakci na celosvětový nárůst posedlosti démony katolická církev znovu otevírá školy exorcismu, kde se kněží učí obřadu vymítání. Na tomto duchovním bojišti se objeví nepravděpodobná bojovnice: mladá jeptiška, sestra Ann (Jacqueline Byersová). Přestože jeptišky mají zakázáno provádět exorcismy, profesor (Colin Salmon) rozpozná nadání sestry Ann a souhlasí, že ji vyškolí. Sestra Ann se ocitá v duchovní frontové linii se svým spolužákem otcem Dantem (Christian Navarro) a svádí boj o duši mladé dívky (která je podle sestry Ann posedlá stejným démonem, který před lety trýznil její vlastní matku) a brzy si uvědomí, že ji ďábel má přesně tam, kde ji chce mít…. a chce vstoupit.

V Ďáblově kořisti se dále objeví Virginia Madsen, Ben Cross, Lisa Palfrey, Nicholas Ralph, Tom Forbes či Debora Zhecheva.

Snímek zrežíroval Daniel Stamm, který má s tematikou vymítání zkušenosti – roku 2010 uvedl kousek Poslední vymítání ďábla. Scénář napsal Robert Zappia.

Co Robert Patrik viděl?!

Americký herec Robert Patrick je, co se našeho žánru týče, zkušený. Řádil ve Fakultě, Posledním vzdechu, Ohni v oblacích nebo v Pitvě. Zanedlouho se představí v novém kousku What Josiah Saw, kde hraje postavu Josiahi Grahama.

Po dvou desetiletích se zničená rodina znovu setkává na své odlehlé farmě, kde čelí dávno pohřbeným tajemstvím a hříchům minulosti…

Jižanský gotický horor natočil pro stanici Shudder režisér Vincent Grashaw podle scénáře Roberta Alana Diltse. Premiéra je naplánovaná na 4. srpen a kromě Patricka se v něm objeví Kelli Garner, Scott Haze, Nick Stahl nebo Jake Weber. 

Těla. Těla všude!

Studio A24 nás pravidelně zásobuje zajímavými snímky. No dobře, ne vždy se zadaří, ale úspěchů má na svém kontě i tak dost (a nejedná se vždy o horory) – vzpomeňme filmy jako Slunovrat, Maják, X nebo v kinech aktuálně běžící Men. A24 teď představuje další film – hororovou komedii Bodies Bodies Bodies.

Mix černé komedie a slasheru si své fanoušky jistě najde. Ve filmu se potkáme se skupinou bohatých dvacátníků, která plánuje večírek na odlehlém rodinném sídle. Zábava se však zvrhne ve večírek smrtící..

Ve filmu se objeví Lee Pace, Pete Davidson, Maria Bakalova, Amandla Stenberg či Chase Sui Wonders. Film zrežírovala nizozemská herečka, spisovatelka, režisérka a scenáristka Halina Reij. A na scénáři spolupracovala hned pětice filmařů – Kristen Roupenian, Sarah DeLappe, Chloe Okuno, Joshua Sharp, Aaron Jackson.

Bodies Bodies Bodies vstoupí do kin 5. srpna, naši zemi ovšem vynechá.

Bude vám úzko?

Máte rádi filmy jako 47 metrů nebo Frozen? Takové filmy, které si vystačí s pár herci a tísnivou atmosférou? Pak vás možná zaujme kousek Fall.

Nejlepší kamarádky Becky a Hunter rádi překonávají své hranice. Rozhodnou se vylézt na vrchol opuštěné rádiové věže, která stojí ve výšce dvou tisíc metrů. Jenomže budou čelit zkoušce – děvčata uvíznou a nemají jak slézt dolů… Mladé ženy budou muset bojovat s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami…

Hlavní role si střihly Grace Caroline Currey a Virginia Gardner, dále se objeví Jeffrey Dean Morgan nebo Mason Gooding. Film napsal a zrežíroval Scott Mann. Fall vyjde 12. srpna, s českou kinodistribucí se nepočítá.

Znovuzrození Creepera!

Creeper z filmů Jeepers Crepers se vrací! Tentokrát ne v dalším pokračováním, ale ve znovu nastartované sérii.

Před více jak dvaceti lety uvedl režisér a scenárista Victor Salva film o stvůře, která se obléká jako lidská bytost a jednou za dvacet tři let se na dvacet tři dní probudí, aby se nakrmila lidským masem. V průběhu let se k postavě Creepera vrátil, vznikla pokračování Jeepers Creepers 2Jeepers Creepers 3. Už už to vypadalo, že se objeví čtvrté pokračování, z toho ale kvůli Salvově minulosti sešlo (usvědčený pedofil).

Studia Black Hangar Studios a Orwo Studios se rozhodla režisérský post předat někomu jinému. Volba padla na finského filmaře Tima Vuorensola, se kterým přišla i změna – ze čtyřky se stal reboot a zároveň první díl plánované trilogie nazvaný Jeepers Creepers: Reborn. Scénář dodal Sean-Michael Argo.

Ve snímku hrají Sydney Craven, Peter Brooke, Ocean Navarro nebo Imran Adams.

Premiéra Jeepers Creepers: Reborn je naplánovaná na 18. září. V Česku se promítat s největší pravděpodobností nebude.

Chucky se vrací!

Nikoliv však ve filmu, ale v druhé řadě stejnojmenného seriálu, který opět vznikal pod taktovkou otce celé série – Dona Manciniho. Ten je s postavou zabijácké panenky spojen více jak tři desítky let.

První série čítající osm dílů se začala vysílat loni na stanici SyFy a zaznamenala jistý úspěch, proto není divu, že tu máme další řadu. Ta nabídne opět osm dílků a vysílat se začne 5. října na stejné stanici. V seriálu se opět předvedou Zackary Arthur, Brad Dourif, Fiona Dourif, Jennifer Tilly, Alex Vincent, Christine Elise či Devon Sawa, z nových herců pak třeba Lachlan Watson jako Glen/Glenda, postavička z Chuckyho semene.

James Caan
26. března 1940 –  6. července 2022

Ve věku 82 let zemřel americký herec James Caan, který v hororovém žánru zanechal výraznou stopu ve filmu Misery nechce zemřít. Ve snímku založeném na románu Stephena Kinga se objevil v roli spisovatele Paula Sheldona, který se dostane do spárů šílené obdivovatelky Annie Wilkesové, kterou bravurně ztvárnila Kathy Bates. Mihl se i ve snímku Ďábelský Santa, u kterého se ale spíše pobavíte, než vyděsíte.

Caan se na plátnech kin a televizních obrazovkách začal ukazovat od 60. lete a za tu dobu stihl natočit značné množství televizních, seriálových i filmových rolí. Vidět jste ho mohli ve filmech Kmotr 1-3, Gambler, Rollerball, Vánoční skřítek, Funny Lady, Zloděj nebo Dogville. V roce 1980 spatřil světlo světa film Ztraceni beze stop, v kterém si nejen zahrál, ale hlavně ho i režíroval.

Zdroj fotky: Bontomfilm
Zdroje: Bloody-disgusting.com, iHorror.com, En.Wikipedia.org, csfd.cz, imdb.com, Vertical Ent., TotalFilm.cz

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář