Co je nového? Červencové aktuality (2021)


Krvelačná sarančata

Nadějný režisér a scenárista Just Philippot představuje po několika krátkometrážních snímcích (Sfoukni je!, 2015, Kyselina, 2018) svůj celovečerní debut La Nuée. A jde o kousek zvířecí, takže pokud jste příznivci hororů, kde hlavní roli ztvárňují nejrůznější potvory nebo potvůrky, jste na správné adrese.

Film vypráví příběh svobodné matky a jejích dvou dospívajících dcer. Virginie vlastní farmu na chov sarančat, jenže se jí moc nedaří. Kupí se problémy nejen v práci, ale i doma. Vše se ale změní, když objeví, že sarančatům chutná krev…

Snímek La Nuée má za sebou promítání po festivalech a nutno říct, že úspěšná, například ze španělského významného Filmového festivalu Sitges si odnesl Zvláštní cenu poroty.

Nyní film míří na Netflix. Dohledat půjde nejen pod francouzským názvem La Nuée, ale i pod anglickým The Swarm, a to už 6. srpna.

Scénář napsali Jérôme Genevray a Franck Victor, zmíněný Philippot snímek zrežíroval. Rodinu ve filmu ztvární Suliane Brahim, Marie Narbonne a Raphael Romand, v dalších rolích se objeví Sofian Khammes nebo Nathalie Boyer.

Zhoubné zlo s Jamesem Wanem

Filmař James Wan se dostal do povědomí dnes už kultovním snímkem Saw (2004). Hororová poloha mu sedla a od té doby se coby autor scénáře a především jako režisér podepsal pod celou řadu komerčně úspěšných hororových filmů. Nutno říct, že i odborná veřejnost bývá s jeho filmy spokojená. Po čase potřeboval od režírování hororů pauzu, a tak se vrhnul na jiné žánrové kousky. Nicméně na hororové scéně dál působil, a to jako producent.

Nyní se filmař, který stojí za filmy jako Zlověstné ticho (2007), Insidious (2010) nebo V zajetí démonů (2013) a jenž čas od času působí v tandemu s Leighem Whannellem, vrací znovu na scénu! Po pěti letech od posledního hororu představuje čerstvou novinku Malignant, do češtiny přeloženou jako Zhoubné zlo.

Wan Zhoubné zlo zrežíroval a spolu s herečkou Ingrid Bisu stojí za námětem, scénář napsala Akela Cooper. Ve snímku si zahráli Annabelle Wallis, Maddie Hasson, Mckenna Grace, Jake Abel, George Young či Jacqueline McKenzie.

Zhoubné zlo má naplánovanou premiéru na září, v českých kinech se bude promítat od 9. září. Snímek uvede společnost Vertical Ent., která o filmu prozradila, že se příběh zaměří na dívku Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, které bohužel mají daleko k obyčejným snům.

Ted Bundy opět na scéně

Sérioví a masoví vrazi – to je zkrátka nevyčerpatelná studnice námětů. Jeden z nejznámějších nejen amerických, ale i celosvětových sériových zabijáků – Ted Bundy – se dočkal celé řady snímků – vzpomeňme filmy jako Obezřetný cizinec (1986), Ted Bundy (2002), Bundy: Dítě Ameriky (2008) nebo Zlo s lidskou tváří (2019). Nyní se mezi ně zařadí další kousek – film režisérky Amber Sealey a scenáristy C. Roberta Cargilla No Man of God.

Film je zasazen do 80. let, kdy už je Bundy odsouzen k trestu smrti. Nemá co ztratit, a tak si pustí pusu na špacír. Jediný, komu je ochoten se svěřit s detaily nechutných činů, jichž se dopouštěl, je agent FBI Bill Hagmaier. A právě o tomto zvláštním vztahu mezi odsouzencem a mužem, jenž stojí na straně zákona, je tento snímek.

Hlavní role ztvárnili Luke Kirby (Bundy) a Elijah Wood (Hagmaier). Dále se představí Robert Patrick, Aleksa Palladino či Christian Clemenson. Mimochodem, No Man of God produkovala společnost SpectreVision, která patří právě zmíněnému Elijahu Woodovi.

No Man of God se poprvé veřejnosti ukázal 11. června na Filmovém festivalu Tribeca a 27. srpna zamíří do vybraných kin a na VOD.

Napůl jehně, napůl člověk

Valdimar Johannsson pracuje u filmu více jak dvacet let. Za tu dobu vystřídal řadu pozic. Jako technik speciálních efektů pracoval na filmech Prometheus (2012), Rogue One: Star Wars Story (2016) nebo seriálu Katla (2021), o němž jsme psali v květnových aktualitách, herecky se mihl ve snímku Ikíngut (2000), ve filmu Batman začíná (2005) pracoval jako rekvizitář. Třiačtyřicetiletý Johannsson má na svém kontě i krátkometrážní snímek Harmsaga (2008) a letos v červenci se jeho sbírka rozrostla o první celovečerní film. Lamb si odbyl premiéru na Filmovém festivalu v Cannes, ale ještě před prvním promítáním byl zveřejněn trailer.

Lamb vypráví příběh bezdětného páru, který vede ovčí farmu. Na Štědrý večer ovšem objeví mládě – napůl lidské a napůl ovčí. “Člověčí jehňátko” se rozhodnou ponechat. Jenže to ještě netuší, že je tato nová radost může zničit…

Do hlavních rolí Johannsson obsadil známou herečku Noomi Rapace a u nás méně známého herce Björna Hlynura Haraldssona. Snímek Lamb poputuje 20. srpna do islandských kin, další data vydání prozatím nejsou známá.

Mnohonásobná vražda a démoni

Filmový tvůrce Timothy Covell měl donedávna ve své filmografii několik krátkometrážních filmů (The Possession, 2016, Whispering Gallery, 2015). Letošní rok je však pro něj přelomový, už příští měsíc bude mít premiéru jeho celovečerní debut, jemuž dal název Blood Conscious.

Film vypráví příběh o Kevinovi a Brittney, sourozencích, a jejím snoubenci, kteří se rozhodnou vyrazit na víkend k rodičům na chatu. Všichni tři se těší na parádní únik z každodenních starostí, jenže to ještě neví, co za horor na ně v chatě u jezera čeká. Prázdniny se změní na výlet z pekla, protože jakmile přijedou, uvidí, že jejich rodiče a sousedy někdo zabil. Kromě toho narazí na ozbrojeného vraha, který tvrdí, že ho ovládly démonické síly. Trojice se nezalekne, zavře ho do sklepa, jenže brzy se ukáže, že tam není sám…

V Blood Conscious hrají DeShawn White, Lenny Thomas, Oghenero Gbaje nebo Nick Damici. Film v průběhu minulých měsíců zamířil na filmové fesťáky (Kosmorama Trondheim International Film Festival, Imagine Film Festival, Panic Fest, Chattanooga Film Festival) a 20. srpna se objeví na internetu a VOD.

Celovečerní prvotina kaskadéra

BJ Verot. Herec, producent, kaskadér, režisér a scenárista, který má na svém autorském kontě několik krátkometrážních kousků, s nimiž jezdil po festivalech (ACTRA Awards, Bloodstained Indie Film Festival nebo Dead North Film Festival), ze kterých si mimochodem odvezl prozatím deset cen. Už za pár dní širokému publiku představí celovečerní debut, kterému dal název The Return.

Snímek si odbyl premiéru v září, kdy se ukázal na americkém festivalu Horrible Imaginings Film Festival. Na tomto festivalu byl nominován za nejlepší scénář. Nevyhrál, nicméně sošku za nejlepší film si odnesl z opět amerického festivalu H.P. Lovecraft Film Festival. 10. srpna vejde na VOD a internet.

V The Return se potkají kolegové ze seriálu The 100 (2014-2020) Richard Harmon a Sara Thompson. Mimochodem, Harmon byl oceněn jako nejlepší herec na festivalu New York City Horror Film Festival.

Závod s časem

Režisér, scenárista a producent Eddie Arya představuje sci-fi kousek Risen. Svým novým filmem prý připomíná snímky Invaze zlodějů těl (1978), Vetřelec (1979) a Věc (1982). Jestli dostojí tomuto tvrzení, se dozvíme až za měsíc, Risen vstupuje 20. srpna na VOD.

Risen pojednává o katastrofě, kdy jisté městečko zasáhne meteorit, který změní prostředí na neobyvatelné a zabije vše v okolí. Na scénu poté přijde exobioložka Lauren, která musí najít odpovědi na otázky týkající se této nadpozemské události. Jakmile začne odhalovat odpovědi, probudí se nebezpečí a ze záchrany lidstva se stane závod s časem.

Role ve filmu přijali Nicole Schalmo, Jack Campbell, Dominic Stone nebo Kenneth Trujillo.

Minulosti neutečete

Tak tu máme dalšího herce, producenta, režiséra a scenáristu, který má ve své filmografii, co se vlastní tvorby týče, krátkometrážní snímky. Tedy až do teď. James Ashcroft se pyšní celovečerní prvotinou Coming Home in the Dark, která byla dokonce promítána na prestižním festivalu Sundance. Kromě toho se film podíval i na další vícedenní filmové akce.

Coming Home in the Dark vypráví napínavý příběh o učiteli, který je nucen čelit tajemství ze své minulosti, když dvojice bezohledných drifterů vezme jeho rodinu na noční můru.

Ashcroftův debut je prý brutální a někteří recenzenti jej připodobňují k filmu Wolf Creek (2005).

Ve snímku se objeví Daniel Gillies, Erik Thomson nebo Miriama McDowell. Film v září zamíří do australských kin a o dalších projekcích se jedná.

Chucky se blíží!

Zákeřný vrah Charles Lee Ray, který svou duši vložil do panenky Good Guy, dostává nový příběh! Chucky tentokrát neožije v dalším filmu franšízy Dětská hra, dočká se seriálu.

Seriál nese prostý název Chuckyprvní sezóna nabídne deset epizod, ve kterých se potkáme se starými známými představeli – Brad Dourif se vrátí jako Chucky a Jennifer Tilly jako Tiffany.

Jelikož seriál navazuje na původní sérii a nedávná pokračování, přičemž zcela ignoruje remake Larse Klevberga Dětská hra z roku 2019, vrátí se Fiona Dourif jako Nica Pierce, Alex Vincent jako Andy Barclay, a dokonce se objeví i Christine Elise, představitelka Kyle ze druhého dílu. Dále se představí Devon Sawa, Zackary Arthur nebo Carina Battrick.

A na jaký příběh se můžeme těšit? Poté, co se na předměstském dvorku objeví historická panenka Chucky, se idylické americké městečko ocitne v chaosu a série děsivých vražd začne odhalovat pokrytectví a tajemství města. Mezitím se objeví nepřátelé – a spojenci – z Chuckyho minulosti, kteří hrozí odhalením pravdy o vraždách i o nevyřčeném původu démonické panenky.

Chucky startuje 12. října na stanici SYFY.

Recenze na všechny filmy s panenkou Chucky si můžete přečíst i na našem webu.

Žízeň po krvi

23. července se na stanici Netflix objevil jihokorejský zombie kousek Kingdom: Ashin of the North, tedy Království zombie: Ashin ze severu. Ještě před premiérou stanice zveřejnila trailer, níže se můžete podívat jak na českou, tak i zahraniční verzi.

Hodinu a půl trvající film je vlastně takovou speciální epizodou seriálu Království zombie, který se dočkal dvou sérií. A právě souběžně se druhou řadou se odehrává zmíněný Ashin ze severu. Příběh bude sledovat život jedné z vedlejších postav, ženské hrdinky Ashin.

Režii si vzal na starost Seong-hun Kim, který stojí za režií obou seriálových řad (2019, 2020), scénář napsala Eun-hee Kim, jež je autorkou scénářů seriálu. Postavy ztvárnili Jun Ji-Hyun, Park Byung-eun, Kyo-hwan Koo či Roi-ha Kim.

Prokletí Jeruzalémské na obrazovce

V roce 1978 vyšla povídková kniha Night Shift amerického spisovatele Stephena Kinga. King do sbírky, kterou v roce 1996 do češtiny jako Noční směna přeložili Tomáš Eben a Pavel Medek, zařadil i Jerusalem’s Lot – tedy Prokletí Jeruzalémské. A právě z této povídky vychází nový seriál Chapelwaite.

Seriál Chapelwaite se již 22. srpna objeví na stanici Epix, což je americká prémiová kabelová a satelitní televizní síť. Aktuálně je připravena první řada o deseti epizodách, přičemž jeden díl trvá celou hodinu. Na nabídku zahrát si v Chapelwaite kývnul oscarový Adrien Brody a dále uvidíme nepříliš známé tváře Emily Hampshire, Jennifer Ens, Iana Ho nebo Sirenu Gulamgaus. Na druhé straně seriálu Chapelwaite jsou jako tvůrci podepsaní bratři Peter a Jason Filardiovi.

Zdroje: Bloody Disgusting, iHorror, Wikipedia, IMDB, CSFD, YouTube
Zdroj fotky: Capricci Films

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář