Co je nového? Červencové aktuality (2020)


The Conjuring 3 se možná zpozdí

Filmového Eda a Lorraine Warrenovi letos na podzim zřejmě neuvidíme! O filmu V zajetí démonů 3 jsme poprvé psali loni v červnu v souvislosti se začátkem natáčení. Už tenkrát si dali tvůrci za cíl film úspěšně dovést k premiéře, kterou naplánovali na 11. září 2020. Teď ale není jisté, zda bude datum dodrženo.

The Conjuring 3: The Devil Made Me Do It, v češtině prozatím V zajetí démonů 3, patří k filmům, které doplatily na koronu, a dle některých informací se produkční společnosti New Line Cinema, The Safran Company a Atomic Monster Productions rozhodují o přesunu, a to rovnou o jeden celý rok. Nicméně žádné oficiální stanovisko ani od výše zmíněných společností, ani od distribuční společnosti Warner Bros. Pictures či samotných tvůrců nebylo zveřejněno. Oficiální datum premiéry The Conjuring 3: The Devil Made Me Do It je tak stanoveno na 11. září 2020, a u nás na 10. září.

Film napsal David Leslie Johnson-McGoldrick a zrežíroval Michael Chaves. Johnson-McGoldrick napsal scénář i ke dvojce (2016) a Chaves zrežíroval jiný film z The Conjuring Universe, a to film La Llorona: Prokletá žena (The Curse of La Llorona, 2019).

Hlavní role si opět střihli Patrick Wilson a Vera Farmiga, v dalších se objeví Ruairi O’Connor, Sarah Catherine Hook či Julian Hilliard.

Halloween se odsouvá, a zároveň posílá první ukázku

Michael Mayers si počká. A my s ním! Halloween Kills, který se bude u nás promítat jako Halloween zabíjí, byl dokončen loni na podzim, ostatně o tom jsme psali v listopadu. Všichni příznivci se už nemohli dočkat října 2020, zasáhla ale vyšší síla v podobě Covidu-19, a tak se i nejnovější Halloween zařadil ke snímkům, které holt letos do kin nepůjdou.

Zprávu o přesunu premiéry na Twitteru zveřejnil otec série John Carpenter a režisér David Gordon Green. Jejich slova potvrdil i Jason Blum z produkční společnosti Blumhouse. Důvodem je zmíněný koronavirus. Pokud by se film promítal teď, hrozilo by, že se podívá jen do některých kin, tedy by se promítal limitovaně.

Novým datem premiéry je tak 15. říjen 2021. Do České republiky se film podívá o den dřív, 14. října.

Tvůrci zároveň naservírovali první ukázku, a to teaser trailer.

Očistíme se za rok

Kdo se těšil na pátý díl série Očista, který měl vyjít toto léto, bude zklamán. Premiéra dalšího pokračování byla odsunuta o celý rok. The Forever Purge půjde do kin 9. července 2021.

Film zrežíroval Everardo Valerio Gout, pro kterého je to “čisticí” debut, scénář napsal James DeMonaco, jenž je otcem celé série. Mimo to napsal scénář ke všem dosavadním dílům a první čtyři kousky zároveň režíroval. Stojí i za televizním seriálem nazvaným jednoduše The Purge (2018-2019).

V pátém pokračování hrají Josh Lucas, Leven Rambin nebo Cassidy Freeman.

I pokračování jednoho z TOP horrorů 2018 odsunuto

Film A Quiet Place: Part II, chcete-li Tiché místo: Část II, patřil k dlouho očekávaným horrorům letošního roku. Původně se měl promítat od 20. března, následně byla premiéra přesunuta na 4. září, a ejhle, nastala další změna.

Pokračování dva roky starého filmu Johna Krasinského se v kinech ukáže 23. dubna 2021. Nové datum české premiéry zatím nebylo oznámeno.

Film opět napsal a zrežíroval John Krasinski a mezi herci najdeme například Emily Blunt, Cilliana Murphyho či Noaha Jupa.

Film She Dies Tomorrow získal trailer

Produkční a distribuční společnost Neon, která funguje teprve tři roky a která Američanům zprostředkovala skvělé filmy, jako jsou asijský Parazit (Gisaengchung, 2019), francouzský Portrét dívky v plamenech (Portrait de la jeune fille en feu, 2019) nebo uvedla horrorovou komedii Little Monsters (2019), servíruje další kousek! She Dies Tomorrow režisérky Amy Seimetz se do vybraných kin podívá dneska, od 8. srpna pak bude k dostání na VOD.

Pro Seimetz je tento film, v němž se představí Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Michelle Rodriguez nebo Josh Lucas, druhým celovečerákem, jinak je známá jako herečka (You’re Next, 2011, Vetřelec: Covenant, 2017, nebo Řbitov zviřátek, 2019).

She Dies Tomorrow se měl poprvé ukázat na březnovém festivalu South by Southwest, ten se ale z důvody korony nekonal.

Další herec před kamerou (i za kamerou)

Jordana Brewster, kterou můžete znát třeba z Fakulty (1998), a Jesse Williams, jenž si zahrál ve snímku Chata v horách (2012), si spolu opět stoupli před kameru v horrorovém filmu. Za Random Acts of Violence stojí Jay Baruchel, který je znám především jako herec, jehož doménou jsou komedie (Tropická bouře, 2008, Zbouchnutá, 2007, Na tuhle nemám, 2010). Kromě hraní se ale věnuje i psaní a režírování.

Random Acts of Violence je jeho druhý celovečerní snímek, který napsal spolu s Jessem Chaboten, dále zrežíroval a ještě si v něm zahrál!

Celosvětová premiéra se odehrála loni na podzim v rámci festivalu Fantastic Fest, nyní míří do vybraných kin (kanadských), kde se objeví právě dneska. 20. srpna pak zamíří na streamovací stanici Shudder (u nás není dostupná).

The Twilight Zone a Černé zrcadlo v jednom

Co by vzniklo, kdyby se spojily seriály The Twilight Zone (1959-1964) a Černé zrcadlo (2011-2019)? Film The Honeymoon Phase. Alespoň tedy podle tvůrců.

The Honeymoon Phase je dlouhohrající debut režiséra, scénáristy a střihače Phillipa G. Carrolla Jr. Ve snímku hrají Tara Westwood, François Chau, Ione Butler či Chloe Carroll.

The Honeymoon Phase přijde do vybraných kin a bude uveden digitálně 21. srpna.

Film Alive získal trailer

Angus Macfadyen, Thomas Cocquerel a Camille Stopps se objeví v novém hororu Alive. Ten pochází z pera Chucka McCuea a Julese Vincenta a vznikl v režii Roba Granta. Snímek Alive bude dostupný od 18. září na VOD.

Ďábel přichází!

Tedy ve filmu The Unfamiliar, který se objeví 21. 8. na VOD a v digitální podobě. Film zrežíroval jihoafrický filmař Henk Pretorius, který do filmu snímku obsadil např. Jemimu West nebo Christophera Danea.

Umrznuti zaživa?

Parta přátel, která je uvězněna v krutém mrazu, právě o tom je ve stručnosti snímek Brendana Walshe Centigrade, který je inspirován skutečnými událostmi. Centigrade vyjde na VOD 28. 8.

Zvířecí horror na scéně

I v tomto měsíci se objevil zvířecí kousek. Tentokrát zamíříme do krokodýlí říše. Film Black Water: Abyss je o skupině přátel, která se vydá prozkoumat odlehlé jeskyně. Na místě vzdáleném daleko od civilizace ale narazí na predátora, kterého si opravdu nepřáli potkat – zabijáckého krokodýla.

Black Water: Abyss zrežíroval Andrew Traucki a scénář k němu dodali John Ridley a Sarah Smith. Ve filmu si zahráli Jessica McNamee, Luke Mitchell, Amali Golden nebo Benjamin Hoetjes. Premiéra se odehrála 10. července, do Česka ale snímek nepřiplul.

Simon Pegg a Nick Frost na scéně!

Komu chybělo duo Simon Pegg a Nick Frost (excelovali například ve filmu Soumrak mrtvých, 2004), má se na co těšit! Stanice Prime Video (známá i jako Amazon Prime Video) už brzy vypustí nový komediálně horrorový seriál Truth Seekers se zmíněnou dvojkou v hlavní roli.

Ti jsou mj. i tvůrci seriálu a spolu s nimi i James Serafinowicz a Nat Saunders. Seriál nabídne osm epizod, které zrežíroval Jim Field Smith.

John Carpenter zveřejnil zbrusu nové skladby!

John Carpenter je nejen režisér, scénárista, producent a občasný herec, ale i skladatel. Složil hudbu k mnoha svým filmům, namátkou Halloween, 1978, Christine, 1983, nebo Vládce temnot, 1987.

Krom filmové hudby, vydal vydal i několik sólovek. Nyní Carpenter po pár letech zveřejnil dva nové tracky pojmenované Skeleton a Unclean Spirit. Singly jsou první ochutnávkou z nadcházející nahrávky Lost Themes III.

Zdroj: Bloody-disgusting.com, en.wikipedia.org, imdb.com, csfd.cz
Zdroj fotky: pinterest.com/misbachcisaar12

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář