Co je nového? Červencové aktuality (2019)


Oslava Zombielandu po deseti letech

Loni v září jsme přinesli zprávu o natáčení dvojky úspěšného snímku Zombieland (2009). Po několikaměsíční práci hlásí tvůrci dotočeno a sestříháno, a tak se dozvídáme bližší info. Celý název snímku zní Zombieland: Double Tap, v tuzemsku se bude promítat pod jménem Zombieland 2: Rána jistoty.

Sequel bude sledovat hrdiny, kteří budou muset čelit nejen novým druhům zombie, ale i přeživším. Navíc po tolika letech, kdy spolu kvarteto tráví veškerý čas, si tak začínají lézt na nervy, a to se uvnitř jejich “rodiny” promítne.

Stejně jako se stalo před deseti lety, i nyní se do režisérského křesílka posadil Ruben Fleischer a scénáře se opět chopili Rhett Reese, Paul Wernick a nově se přidal Dave Callaham. Ústřední čtveřici si střihne původní osazenstvo – Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin, za což tvůrcům náležitě patří dík, ne vždy se totiž podaří do filmu dosadit prvotní herce, a zvlášť po tak dlouhé době. V dalších rolích se představí Zoey Deutch, Rosario Dawson nebo Luke Wilson.

Celosvětová premiéra je naplánovaná na 10. října, v České republice se druhého Zombielandu dočkáme 24. října.

 

Rob Zombie se vrátil

V minulém přehledu jsme představili  Roba Zombieho – 3 From Hell. Věřili jsme, že populární filmař a muzikant přijde s plnohodnotným trailerem, a tak se také stalo! Kromě traileru také vyšly nové plakáty a v neposlední řadě datum premiéry, či spíše v tomto případě data premiér.

3 From Hell

3 From Hell

Celosvětová premiéra proběhne v Zombieho domovině, tedy USA. Bude se promítat 16., 17. a 18. září, přičemž každá projekce bude okořeněná něčím speciálním. První den premiéry diváci uvidí zvláštní, blíže nekonkretizované video od Zombieho a prvních padesát návštěvníků dostane plakát, další den se bude promítat téměř třicetiminutový dokument o vzniku filmu a poslední den se mohou návštěvníci těšit nejen na 3 From hell, ale též na The Devil’s Rejects (Vyvrženci pekla, 2005).

O tom, jestli se bude snímek promítat i v Česku, zatím nejsou zprávy.

To končí

Pokračování dosud nejvýdělečnějšího horroru historie It (To, 2017) režiséra Andyho Muschiettiho konečně odhalil plnohonotný trailer! Již v květnu tvůrci zveřejnili k It: Chapter Two/To Kapitola 2 teaser trailer, který se primárně soustředil na postavu Beverly, v nové ukázce pak blíže potkáme zbývající členy party. A bude to jízda.

Osudy malých kamarádů z městečka Derry se rozešly, ale po dvaceti sedmi letech nastal čas se znovu sejít a spojit síly. Děj bude přepínat i do minulosti, setkáme se tak i s původním ansámblem.

Beverly Marsh: Jessica Chastain/Sophia Lillis
Bill Denbrough: James McAvoy/Jaeden Lieberher
Mike Hanlon: Isaiah Mustafa/Chosen Jacobs
Ben Hanscom: Jay Ryan/Jeremy Ray Taylor
Eddie Kaspbrak: James Ransone/Jack Dylan Grazer
Richie Tozier: Bill Hader/Finn Wolfhard
Stanley Uris: Andy Bean/Wyatt Oleff

V roli klauna Pennywise se opět ukáže Bill Skarsgård.

Režii stějně jako před dvěma lety obstaral Andy Muschietti, scénář tentokrát zvládl Gary Dauberman sám. Celý film samozřejmě vychází ze stejnojmenné knihy Stephena Kinga.

Sequel s názvem It: Chapter Two se do kin dostane na začátku září, v České republice se pod názvem To Kapitola 2 bude promítat od 5. září.

Rabid v novém

V roce 1977 natočil David Cronenberg film Rabid. Ten se nyní dočkal znovunatočení, kterého se chopily sestry Jen a Sylvia Soskovy, které si ve filmu i zahrály. Podle nich však přicházejí s novou verzí, předpokládáme tedy, že si vzaly jádro filmu, ale rozpracovaly vlastní příběh či detaily.

Ve filmu dále hrají například Laura Vandervoort, Greg Bryk, Stephen McHattie či Tristan Risk.

Rabid bude mít premiéru na londýnském festivalu FrightFest, který se odehraje ve dnech 22. až 26. sprna. Na kinodistribuci v Čechách to zatím nevypadá.

 

I Jakubův žebřík se dočkal remaku

A aby těch remaků nebylo málo, dáme si ještě novinku režiséra Davida M. Rosenthala. Ten vzal původní příběh, resp. jádro příběhu scénáristy Bruce Joela Rubina a režiséra Adriana Lynea a jejich filmu Jacob’s Ladder, jenž je v Česku znám pod názvem Jakubův žebřík (1990), a spolu se svým týmem ho opatřil pozměněným dějem.

Jak již bylo zmíněno, režie se chopil David M. Rosenthal, scénáře pak Jeff Buhler a Sarah Thorpe. Ve filmu hrají třeba Guy Burnet, Jesse Williams, Karla Souza, Michael Ealy nebo Nicole Beharie.

Celosvětová premiéra snímku je naplánovaná na 23. srpna. Datum české premiéry nebylo zveřejněno a těžko říct, zda se u nás bude promítat.

Zlo od vedle

Na začátku července vyšel trailer k filmu The Wretched a ještě týž měsíc si odbyl premiéru. Ta se odehrála na festivalu Fantasia International Film Festival v Montréalu, jenž začal 11. července a končí zítra 1. srpna.

The Wretched vypráví příběh teenagera, který zjistí, že žije vedle nestárnoucího a nehynoucí zla, které se převtělí do sousedky od vedle. Film je plný čarodějnic a démonů.

Prozatímní hodnocení filmu jsou celkem dobré, např. recenze na webech bloody-disgusting.com a dailydead.com se shodly a film získal 4,5/5 b, v recenzi na dreadcentral.com získal 3,5/5 b, na stránkách heavenofhorror.com ho ohodnotili na 4/5 b.

Za filmem stojí bratři Brett a Drew T. Piercovi a ve filmu hrají John-Paul Howard, Piper Curda, Azie Tesfai či Kevin Bigley.

Data nasazení The Wretched do kin nejsou známa.

Michael Mayers se vrátí

Michael Myers toho nemá dost. V dalších letech se totiž vrátí hned dvakrát. Jakto? Tvůrci, kteří stojí za nejnovějším kouskem Halloween (2018), který přímo navazuje na původní Halloween (1978), totiž prozradili, že chystají další dvě pokračování. Jejich záměrem je totiž natočit trilogii. Pak se (údajně) celý příběh uzavře. Ale asi všichni víme, jak to chodí 🙂

Nicméně již teď víme pár informací.

Loňský Halloween zrežíroval David Gordon Green, scénář dodali Jeff Fradley, Danny McBride a spolupracoval na něm i Green, hudbu složil sám John Carpenter. V nadcházejících filmech bude složení víceméně stejné.

Hallooween Kills (2020) bude režírovat Green, scénář napíší McBride, Green a nově Scott Teems, hudbu složí opět Carpenter.

Halloween Ends (2021) bude znovu režírovat Green a na scénáři budou spolupracovat McBride, Green, Paul Brad Logan a Chris Bernier. Hudbu si nevezme nikdo jiný než Carpenter.

V obou filmech se opět setkáme s Jamie Lee Curtis, dále s Judy Greer a Andi Matichak.

Konkrétní data premiér v tuzemských kinech jsou 15. října 2020 a 14. října 2021.

Rick Grimes nakonec v kinech

Postava Ricka Grimese ze seriálu založeném na stejnojmenném komiksu The Walking Dead, v Česku známém i jako Živí mrtví, se dočká nejméně tří filmů, které nakonec poběží v kinech! Původně přitom mělo jít o dva televizní projekty stanice AMC, kde se seriál vysílá, ale na červencovém Comic-Conu v San Diegu bylo oznámeno, že se chystají celovečerní snímky do kin. Může za to jistě i fakt, že se AMC spojilo se společností Universal.

Ricka Grimese ztvárnil, resp. ztvárňuje Andrew Lincoln. (SPOILER) Jeho postava v seriálu skončila na začátku deváté série, kdy odjela na jiné místo a právě o tom má být první film. (SPOILER)

Zveřejněn trailer k 10. řadě seriálu The Walking Dead

Když už jsme nakousli Ricka Grimese, tak se podíváme i na seriál The Walking Dead (Živí mrtví, 2010-současnost), který na podzim vstupuje do 10. sezóny. Na letošním Comic-Conu byl zveřejněn čtyřminutový trailer, který nastinuje osudy hrdinů.

V nové řadě se objeví Norman Reedus, Melissa McBride, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Thora Birch nebo Danai Gurira. Tvůrcem seriálu, který vychází z komiksové podoby Roberta Kirkmana, Tonyho Moora a Charlieho Adlarda, je Frank Darabont, nadcházející řadu režíroval Greg Nicotero.

TWD se na obrazovky stanice AMC vrátí v neděli 6. října a celkem se odvysílá 16 dílů.

American Horror Story se blíží

V dubnových aktualitách jsme informovali o deváté řadě amerického seriálu American Horror Story, který v každé sezóně nabízí nové postavy a nové příběhy a dost často je hrají ti stejní herci. Nejinak tomu bude i v nejnovější sérii.

Celý titul zní Ameican Horror Story: 1984, vrátíme se tedy do minulosti. Ve slasherově laděné sezóně se objeví například Emma Roberts, Gus Kenworthy, Angelica Ross nebo Billie Lourd. Tvůrce série Ryan Murphy na svém Instagramu sdílel několik minivideí, mimoto byl zveřejněn skoro minutový teaser.

AHS: 1984 startuje 18. září na stanici FX a bude se vysílat celých deset týdnů, protože právě tolik dílů bylo natočeno.

Návrat Creepshow

V osmdesátých letech vznikl ze spojení George A. Romero a Stephen King film Creepshow, v němž bylo hned pět horrorových příběhů. Postupem času vznikla další dvě pokračování, ale zmíněná dvojice se na těchto projektech společně již nepotkala.

V šestidílném seriálu se dohromady představí dvanáct příběhů. Na seriálu se podílelo vícero režisérů, David Bruckner, Roxanne Benjamin, Rob Schrab, John Harrison, Greg Nicotero (tvůrce seriálu) a Tom Savini. V seriálu se ukáží Adrienne Barbeau, Jeffrey Combs, Bruce Davison, DJ Qualls, Giancarlo Esposito, Tobin Bell či David Arquette.

Creepshow nabídne americká streamovací služba Shrudder a vykopává se 26. září.

Mike Flanagan a Trevor Macy připravují další seriál

Mike Flanagan a Trevor Macy, kteří stojí za seriálem The Haunting of the Hill House (2018), který natočili pro stanici Netflix, se pouští do nového projektu! Opět se bude jednat o horrorový seriál, který bude opět běžet na populární streamovací službě Netflix. Jmenuje se Midnight Mass a prý bude natočeno sedm epizod. Datum premiéry ještě není známo, stejně tak jako herecké obsazení.

Třetí řada seriálu Scream

8. července odstartovala na stanici VH1 3. řada seriálu Scream s podtitulem Resurrection s Ghostfacem v hlavní roli. Ale ještě před tímto datem stanice zveřejnila trailer.

Seriál nabízí šest epizod, v nichž se objeví například Mary J. Blige, Keke Palmer, Tyler Posey, Jessica Sula, C.J. Wallace či Giullian Yao Gioiello.

A jak si třetí sezóna vede? Nic moc. Seriál v recenzi na bloody-disgusting.com získal 2/5 b, na ihorror.com 3,5/5 b a na rottentomatoes.com dostal k tomuto dni 40 %.

 

 

 

Sdílejte článek

Profilový obrázek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB Já a horrory Na horror.cz jsem poprvé zavítala někdy v roce 2007. Do té doby jsem se horrorů víceméně bála, a vlastně jsem je ani příliš nevyhledávala, i když jsem se sem tam na nějaký podívala (živě si pamatuju, jak jsem si nahrála na video Child’s Play 2, a pak se druhý den bála, že na mě vyskočí Chucky :-D). Každopádně…na horror.cz jsem projížděla recenze, fotogalerii atd. atd., a nějakým způsobem jsem se ‚strachu‘ zbavila. Čtení mi přestalo stačit. Od té doby jsem začala horrorové snímky vyhledávat. Musím říct, že do této chvíle (listopad 2016) jsem viděla FAKT HODNĚ horrorů, horrorových komedií anebo ‚horrorů‘. Strach mě opustil po zhlédnutí prvních několika horrorů (v době, kdy jsem je začala vyhledávat). Takže jak je vidět, strachu se dá zbavit snadno a rychle 🙂 Samozřejmě i teď mě občas nějaký horror dokáže vyděsit – a upřímně: jsem za to velmi ráda, protože chvil, kdy se u horroru bojím, jsou opravdu vzácné 🙁 U kvalitních horrorů cítím napjetí, adrenalin a dobrý pocit (prostě kvalitní film). Já a horror.cz - Asi v březnu 2008 jsem se na horror.cz zaregistrovala. - Začala jsem psát komentáře (ale když je vidím, tak si občas říkám wtf :-D). - Začala jsem psát (vždy jsem k tomu tíhla) -> nejen tímto je pro mě horror.cz srdcovou záležitostí = takový ten pocit, kdy se skutečně můžete začít realizovat v něčem, o čem si myslíte, že by vás mohlo fakt hodně bavit. Charakterizovala bych to velkou příležitostí. Za to děkuju. - Začala jsem diskutovat ve fórech. V nynější podobě webu (od září 2015) sekce ‚Diskuze‘ již není. Diskutovala jsem ráda. A nikdy, skutečně nikdy nezapomenu na skoro až legendární diskuzi ‚Hádáme se‘, kterou založil kolega Ondra (Ondrej) – předmětem bylo, zda je film Faculty, The (1998, č. Fakulta) horror (sharkamellita), nebo komedie (Ondrej) 😀 Do diskuze přispívala celá řádka uživatelů. A já si pamatuju, jak jsem se vždycky těšila ze školy domů, abych si přečetla nejnovější příspěvky 😀 Jejich počet nakonec přesáhl dva tisíce, a stal se tak rekordmanem. - Někdy v roce 2010 se mi ozval zakladatel webu Michal, že shání dalšího člověka na schvalování/ zamítání a opravování článků – řekla jsem si: wow, jdu do toho! - Na konci listopadu 2013 jsem se zeptala správce webu a Facebooku Michala, zda bych se mohla stát správcem stránky na FB – a mohla, od té doby se stránku snažím spravovat tak, aby byla pro čtenáře co nejvíc atraktivní Já a horror.cz podruhé -Redaktor… Povídky Začínala jsem psaním povídek. V té době jsem byla zblázněná do psaní. O svých povídkách jsem si myslela, jak nejsou horrorové (ano, s postupem času jsem samozřejmě z tak sebevědomého názoru slevila – a to o dost :-D), zároveň jsem byla ráda za každou konstruktivní kritiku. Časem jsem přestala a začala psát ponurou poezii, kterou jsem však na horror.cz nikdy nezveřejnila. Povídku, nebo spíš drama/ pokus o scénář, jsem napsala letos. Ještě jsem ale neměla odvahu ji publikovat 😀 Recenze Napsat filmovou recku bych si netroufla ani teď, ačkoliv jsem jich přečetla skutečně mnoho a troufám si tvrdit, že vím, jak by taková recenze měla vypadat. Z nějakého důvodu jsem ale zkusila psát recenze na knihy (má milovaná edice Stopy hrůzy). ALE – je třeba říct, že se mi první recenze fakt nepovedly 😀 Dodnes nechápu, jak jsem u asi dvou z nich vyspoilerovala téměř všechno. Pak jsem přestala, ale sama jsem se po x letech vrátila ke Stopám hrůzy a přemýšlím, že bych se do recenzí vrhla, tak uvidíme 😀 Osobnosti Chtěla jsem vyzkoušet jiný typ psaní, tak jsem začala psát o osobnostech. Sepsala jsem tedy pár biografií, čerpala jsem z několika zdrojů. Trailery a Novinky Po dlouhé absenci psaní jsem se vrátila někdy na konci roku 2013. A napsala jsem pár článků do dnes již zaniklých sekcí Trailery; Novinky. U trailerů jsem vždy krom ukázky sepsala i pár vět ohledně daného filmu/seriálu. Sekce Novinky hovoří sama za sebe. -Korektor… Ze začátku jsem se do schvalování a opravování vrhla. Vzpomínám na středoškolské hodiny INT, kdy jsem si stejně našla čas na horror.cz 😀 Pak ovšem následovala absence korekce. Poté jsem se vrátila. Pak zase pauza (sešla se spousta věcí dohromady). Ale nyní se snažím svědomitě tuto funkci plnit. -Social media editor na FB… Jednoduše správce Facebooku 😀 Do tohoto jsem se taky vrhla rychle a s chutí, jenže poté taky následovala má pauza atd., každopádně pak jsem se vrátila a snažím se, aby to na této sociální síti žilo. Navíc se o téma sociálních sítí, online marketingu atd. zajímám, takže to beru jako další zkušenost do pracovního života. Já a horror.cz potřetí Na webu to dřív skutečně hodně žilo. V posledních letech ta energie žel bohu vyprchávala... Holt všichni jsme starší, a tak přibylo víc povinností atd., které nám nedovolují věnovat webu tolik pozornosti. Přesto doufám, že se to jednou zas pořádně rozjede 🙂 A taky, že konečně vyjde ten sraz! 😀 Zatím jsem osobně poznala pouze jednoho kolegu (zdravim, Ondreji :-D) Závěrem… Díky horror.cz: -jsem poznala spoustu filmů -jsem poznala řadu super lidí (a troufám si říct, že v některých případech vznikla přátelství) -jsem zažila své první pořádné ‚pisálkovské‘ zkušenosti -jsem zažila další pracovní zkušenosti – kompletní jazyková korektura, práce s editorem (první?, druhý redakční systém WordPress) Mé články publikované na horror.cz: = 2008 = *Horrorové povídky* -Další bod pro vraha -Emily se mstí – povídka na pokračování -> 5 dílů *Recenze hororových knih* -Overnight, The (Nekonečná noc, R. L. Stine) -Bad love (Cesta do neznáma, Christopher Pike) -New Kid on the Block (Pod maskou nevinnosti, Nicholas Adams) -Bad Moonlight (Zlý měsíc, R. L. Stine) -Hard Rock (Hard rock, Nicholas Adams) -African Demon (Africký démon, Andrew Hall) *Osobnosti* -Famke Janssen = 2009 = *Osobnosti* -Jeremy Sisto -Linda Blair -Josh Hartnett *Hororové povídky* -Sbohem, mami -Může to být pravda? -Může se to stát i vám -Ústav = 2010 = *Hororové povídky* -Anděl *Osobnosti* -Keanu Charles Reeves -Steve Miner -Samuel Marshall „Sam“ Raimi = 2013/2014 = -Bedlam 1. a 2. řada (Trailery, články) -Salem – nový seriál o čarodějnicích (Novinky) -Death Walks (Trailery, články) -Cabin Fever: Patient Zero (Trailery, články) = 2016 = *Články* -V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta (zpracování tiskové zprávy) -Co je nového? Listopadové aktuality (2016) -Co je nového? Prosincové aktuality (2016) = 2017 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2017) -Co je nového? Únorové aktuality (2017) -Co je nového? Březnové aktuality (2017) -Co je nového? Dubnové aktuality (2017) -Co je nového? Květnové aktuality (2017) -Co je nového? Červnové aktuality (2017) -Co je nového? Červencové aktuality (2017) -Co je nového? Srpnové aktuality (2017) -Co je nového? Zářijové aktuality (2017) -Co je nového? Říjnové aktuality (2017) -Co je nového? Listopadové aktuality (2017) -Co je nového? Prosincové aktuality (2017) = 2018 = *Články* -Co je nového? Lednové aktuality (2018) -Co je nového? Únorové aktuality (2018) -Co je nového? Březnové aktuality (2018) -Co je nového? Dubnové aktuality (2018) -Co je nového? Květnové aktuality (2018) -Co je nového? Červnové aktuality (2018) -Co je nového? Červencové aktuality (2018) -Co je nového? Srpnové aktuality (2018) -Co je nového? Zářijové aktuality (2018) -Literární horor v kostce -Co je nového? Říjnové aktuality (2018) -Historie literárního hororu v kostce -Co je nového? Listopadové aktuality (2018) -Český literární horor v kostce -Co je nového? Prosincové aktuality (2018) = 2019 = *Články* -Studenti z Písku natáčejí horor -Co je nového? Lednové aktuality (2019) -Co je nového? Únorové aktuality (2019) -Co je nového? Březnové aktuality (2019) -Co je nového? Dubnové aktuality (2019) -Co je nového? Květnové aktuality (2019) -Co je nového? Červnové aktuality (2019) -Co je nového? Červencové aktuality (2019) -Co je nového? Srpnové aktuality (2019) -Co je nového? Zářijové aktuality (2019) -Co je nového? Říjnové aktuality (2019) -Co je nového? Listopadové aktuality (2019)

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář