Co je nového? Březnové aktuality (2018)


Eli Roth natočil film, který není, světe div se, řežbou

Známý režisér, scénárista a občasný herec Eli Roth (Cabin Fever, Hostel, Hostel II) představil svůj zbrusu nový snímek nazvaný The House With a Clock in Its Walls. Je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou v roce 1973 vydal americký spisovatel John Bellairs. Ten ji charakterizoval jako horrorový román pro děti, a právě v takovém duchu by se měl film nést. Možná by se dal typově zařadit k filmu Husí kůže, o kterém, tedy jeho pokračování si v tomto přehledu též přečtete.

Scénář podle románu zpracoval Eric Kripke. Ve filmu hrají Jack Black, Cate Blanchett, Kyle MacLachlan či Owen Vaccaro.

Film bude mít premiéru v září, v České republice by se měl objevit 4. října.

Leprechaun se vrátí. Už poosmé

Leprechaun dostal další prostor! Série o tomto skřetovi se začala psát v roce 1993, kdy se na scéně ukázal Mark Jones. Od té doby bylo natočeno dalších šest pokračování a v příštím roce se ‘sbírka’ rozroste o další díl. Bude se jednat o sequel prvního dílu, trefně nazvaný Leprechaun Returs.

Film nepůjde do kin, je určen pro televizi. Za jeho vznikem stojí konkrétně stanice SyFy, která ho na obrazovky vyšle v březnu 2019. Na přesný termín si tedy budeme muset ještě počkat. Režie se ujal Steven Kostanski (The Void) scénáře Suzanne Keillyová (seriál Ash vs Evil Dead) a ve filmu se představí Linden Porco, Taylor Spreitler, Pepi Sunuga nebo Sai Bennett. Roli Ozzieho si zopakuje Mark Holton.

K filmu byl vydán teaser trailer.

Přečtěte si recenze na předchozí díly

Skřítek (1993)
Leprechaun 2 (1994)
Skřet v Las Vegas (1995)
Vesmírná jednotka (1996)
Leprechaun in the Hood (2000)
Leprechaun: Back 2 tha Hood (2003)
Leprechaun: Origins (2014)

Benson a Moorhead představují nejnovější počin

Sehrané duo Justin Benson a Aaron Moorhead zveřejnili nový trailer ke svému (zatím) poslednímu počinu, filmu The Endless. Ten už za sebou první promítání má, ukázal se na festivalech jako Tribeca Film Festival, AFI Fest nebo London Film Festival. Do běžné kinodistribuce se dostane letos na jaře. Tedy ne do každé – do České republiky se nechystá.

Benson i Moorhead stojí za režií, přičemž Benson si vzal pod palec scénář a Moorhead kameru. Oba dva si dokonce ve filmu zahráli, a doplnili tak Tata Ellingtona, Jamese Jordana, Shana Bradyho či Kiru Powell.

Dvojice B + M má za sebou spolupráci na filmech Resolution, V/H/S: Viral a Spring.

Společnost Blumhouse představuje upíří snímek Family Blood

Právě dnes se na stanici Netflix promítá snímek z produkce společnosti Blumhouse – Family Blood. Trailer na něj byl ovšem představen v půlce měsíce. Film napsali Nick Savvides a Sonny Mallhi (The Roomate, Crush, Anguish), který ho též režíroval. Do hereckého ansámblu obsadili Vinessu Shaw, Jamese Ransona či Colina Forda.

Zveřejněn trailer k filmu Wildling

Film Wildling si odbyl premiéru na festivalu South by Southwest Film Festival v texaském Austinu a do kin se dostane pouze v USA. Scénář pochází od Friedricha Böhma, jenž si vzal na starost též režii, a Floriana Edera. Do filmu obsadili Bel Powleyovou, Brada Dourifa či Liv Tylerovou. Krom vybraných kin se snímek objeví na VOD, a to 13. dubna.

Zveřejněn trailer k filmu Killing Joan

Film s tajemným nádechem, i tak by se možná dal charakterizovat snímek Killing Joan, tedy alespoň při pohledu na následující trailer. Killing Joan není určen pro kina, ale vyjde digitálně, a to 3. dubna, a na DVD pak 10. dubna. Film napsal a zrežíroval Todd Bartoo, který do hlavní role obsadil Jamie Bernadette.

Zveřejněn trailer k filmu Boar

I film Boar se objeví pouze ve vybraných kinech, stane se tak na konci října. V našich kinech se ovšem neobjeví. Snímek pochází od režiséra a scénáristy Chrise Suna (Come and Get Me, Daddy’s Little Girl, Charlie’s Farm). Ve filmu si zahráli například Nathan Jones, Bill Moseley či John Jarratt.

 

Zveřejněn trailer k filmu What Keeps You Alive

Režisér a scénárista Colin Minihan (Extraterrestrial, It Stains the Sands Red) představuje svůj nový snímek nazvaný What Keeps You Alive, ke kterému byl představen poměrně krátký, necelou minutu trvající trailer. Film si svou premiéru odbyl na festivalu South by Southwest Film Festival v USA. Kdy dorazí do kin, není jasné. Ve filmu byli do hlavních rolí obsazeni Hannah Emily Anderson, Brittany Allen, Martha MacIsaac a Joey Klein.

Film Ghost Stories a set plakátů

V lednu jsme vám přinesli zprávu o novém britském horroru s názvem Ghost Stories. V tu chvíli byl znám trailer, nyní nám tvůrci naservírovali novou kolekci plakátů. Ty jakoby byly vystřiženy z výstavy surrealismu. Snímek už byl promítán na některých festivalech (London Film Festival, Fantasy Filmfest White Nights, FrightFest Glasgow), oficiálně v kinech se představí v dubnu. V České republice ho diváci uvidí 7. června.

Robert Lawrence Stine si ‘pustil pusu na špacír’

V prosinci minulého roku jsme psali o pokračování horrorové komedie Goosebumps. Nyní samotný spisovatel R. L. Stine, který stojí za literární předlohou, vypustil do světa informaci ohledně jména filmu. Celý název je tedy Goosebumps: Slappy Halloween. Jak název napovídá, dřevěný panák Slappy opět pořádně zamíchá kartami.

Co se samotného natáčení týče, objevila se i jména herců, uvidíme tak Wendi McLendon-Covey, Kena Jeonga, Chrise Parnella, dále Madison Iseman, Ben O’Brien, Caleel Harris, Jeremy Ray Taylor. Zda se se navrátí Jack Black, Dyllan Minnette, Odeya Rush či Ryan Lee, se neví.

Zároveň se posunula premiéra z 21. září na 11. říjen. V tento den by se měl film promítat i v českých kinech.

Vrána získává konkrétní datum premiéry

Na podzim jsme psali zprávu ohledně budoucího natáčení reebotu filmu The Crow. Studio Sony Pictures nyní zveřejnilo datum premiéry, které zní 11. říjen 2019, natáčení by tedy mělo začít ještě letos. Jestli bude datum skutečně dodrženo, se dozvíme časem.

Snímek Všechno nejhorší se zřejmě dočká pokračování

Film Happy Death Day se zřejmě dočká sequelu! Pokračování hitu z produkce Blumhouse by se mělo začít natáčet v květnu a do kin se má údajně dostat příští rok. Informace jsou zatím nepotvrzené.

Seriál Lost in Space míří na obrazovky

Stanice Netflix už 13. dubna nabídne seriálový sci-fi kousek nazvaný Lost in Space. K seriálu, jehož vysílání nabízí deset epizod, byl ukázán trailer.

Santa Clarita Diet rozjíždí druhou sezónu

Říká vám něco jméno Santa Clarita Diet? O tomto seriálu z produkce stanice Netflix jsme psali loni v lednu, kdy byla vypuštěna první série. Nyní přichází jeho druhá řada, která startuje 23. března. Seriál, v jehož čele bude opět stát Drew Barrymore a Timothy Olyphant, bude mít deset dílů. Tvůrcem seriálu je Victor Fresco.

 

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář