Co je nového? Březnové aktuality (2019)


Očekávaná Annabelle získává první trailer

Je to tu. Jeden z nejočekávanějších horrorů roku 2019 získal v tomto měsíci hned několik zásadních informací. Snímek Annabelle, dosud označovaný jako Annabelle 3, se v kinech objeví pod názvem Annabelle Comes Home. Český název prozatím nemá, každopádně brzy mít bude, protože se od 27. června bude promítat i v tuzemských kinech.

Co však zajímá fanoušky více, je trailer. Šestý film v The Conjuring franšíze ho získal včera. Dvouminutový trailer prozrazuje, že se děj bude odehrávat v muzeu manželů Warrenových. To znamená, že se opět diváci setkají s dvojicí Verou Farmigou a Patrickem Wilsonem. Kromě nich ve filmu hrají Mckenna Grace, Madison Iseman či Steve Coulter.

Režie a scénáře se ujal Gary Dauberman a na film jako hlavní producent dohlížel James Wan.

Autor Děsivého dědictví představuje další snímek

Mladý a nadějný režisér a scénárista Ari Aster se proslavil loňským rokem, kdy uvedl snímek Hereditary, u nás promítaný pod názvem Děsivé dědictví. Na rok 2019 má naplánovanou premiéru svého dalšího snímku, pod kterým je opět podepsán jak režisér, tak scénárista. Film se jmenuje Midsommar a žánrově slibuje drama a horror.

Příběh se soustředí na mladou ženu, která se vyrovnává se smrtí rodičů a která se připojí ke svému příteli a k jeho kamarádům na cestě do Švédska. V jednom zapadlém městečku se uprostřed léta odehrává festival, která má určité tradice. A ty zřejmě nebudou úplně čisté.

Aster do filmu obsadil Florence Pugh, Jacka Reynora, Willa Poultera nebo Williama Jacksona Harpera.

Midsommar se bude v kinech promítat od 8. srpna. Zda se objeví i v Česku, se zatím neví.

Sadako Yamamura se vrací

Sadako Yamamura je centrální postava románů Kruh (Ringu, 1991), Spirála (Rasen, 1995) a Smyčka (Rupu, 1998), tuto trilogii má na krku japonský spisovatel Kódži Suzuki. Postava Sadako se stala velmi populární, vznikla celá řádka více či méně úspěšných filmů.

Jako první vyšel televizní film Ringu (1995) v režii Čisui Takigawi. Populárním se však stal Ringu z roku 1998, kdy ho na plátna kin přenesl Hideo Nakata. Ten následně zrežíroval pokračování Ringu 2 (1999). Úspěchu si všimli i v Americe, a tak vznikla Samara Morgan. Kruh (The Ring, 2002) režíroval Gore Verbinsky a pokračování vyšlé roku 2005 starý známý Nakata.

Nyní se Nakata vrací a spolu s ním i Sadako Yamamura. Film nese název Sadako a hrají v něm například Elaiza Ikeda, Ren Kirijama, Hiroja Šimizu či Rie Tomosaka. Promítání je prozatím naplánované jen v Japonsku. Tamější diváci jej uvidí od 24. května.

Temný superhrdina získal nový trailer

Na konci minulého roku jsme přinesli informaci o snímku BrightBurn. Ten se bude promítat i u nás, a to pod názvem Syn temnoty. V prosinci byl zveřejněn první trailer, nyní nastal čas pro další vizuální upoutávku.

Syna temnoty zrežíroval David Yarovesky, scénář opatřili Mark a Brian Gunnovi. Čeští diváci snímek, v němž hrají například Elizabeth Banks, David Denman, Meredith Hagner či Matt Jones, poprvé spatří 23. května.

Horror z divokého západu míří na internet

The Wind je jedním z filmů, které si svoji premiéru již odbyly. Promítán byl například na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, americkém Fantastic Festu nebo na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu. A taky patří k těm snímkům, které se do běžné kinodistribuce nepodívají.

Tedy přesněji řečeno – podívají se, ale jen na chvíli a do vybraných kin, konkrétně 5. dubna vstoupí do některých amerických kin. Ten samý den však vychází i na internetu, takže jej může zhlédnout kdokoliv.

The Wind patří do filmografie režisérky Emmy Tammi a scénáristky Teresy Sutherland. Ve filmu hrají například Caitlin Gerard, Julia Goldani Telles, Ashley Zukerman nebo Miles Anderson.

Čarodějnické rituály ve filmu Blood Craft

A stejný případ jako The Wind je i film Blood Craft, ten se bude taktéž promítat ve vybraných severoamerických kinech, a to od 9. dubna. Týž den se taky podívá na VOD.

Film, který byl původně znám pod jménem Together, zrežíroval James Cullen Bressack, jenž napsal i scénář spolu s Madeleine Wade. Madeleine Wade si taky ve filmu střihla jednu z hlavních rolí, doplnili ji třeba Augie Duke, Michael Welch, Dominique Swain nebo Dave Sheridan.

 

 

 

Kniha The Silence na obrazovkách

A Quiet Place, v češtině Tiché místo, a The Silence, slovíčko, které v češtině znamená ticho. Podobnost je nejenom v názvu. To musí vytanout na mysli každému, kdo zhlédne trailer k dalšímu filmu Netflixu (opravdu mu neděláme reklamu, zkrátka jen chrlí jeden horrorový obsah za druhým). Trailer ale připomíná i film, resp. knihu Bird Box (2018, resp. 2014, viz níže).

Snímek The Silence je však taktéž natočen podle knižní předlohy, a to podle stejnojmenné knihy britského spisovatele Tima Lebbona, kterému tento počin vyšel v roce 2015 (v češtině nebyla vydána).

Filmové verze se coby režisér ujal John R. Leonetti a scénáře Shane a Carey Van Dykovi. Ve filmu hrají Kieran Shipka, Stanley Tucci, Miranda Otto nebo John Corbett. The Silence bude k dispozici od 10. dubna.

Nejslavnější rape and revenge film má oficiální sequel

I Spit on Your Grave – Plivu na tvůj hrob, minimálně jeden z nejznámějších filmů subžánru rape and revenge získal pokračování. Film z roku 1978 se sice dočkal remaku (2010) a následného druhého (2013)třetího (2015) pokračování, snímek, který se objeví letos, však navazuje přímo na film ze sedmdesátých let.

Po čtyřiceti letech si tak svou roli ve filmu pojmenovaném I Spit on Your Grave: Deja Vu zopakuje Camille Keaton, ke které se připojí Jamie Bernadette, jež ztvární její dceru. Ve filmu se dále objeví Maria Olsen, Jim Tavare nebo Jonathan Peacy.

Asi nejzajímavějším faktem je, že se ke scénáři i režii vrátil Meir Zarchi, jenž v červnu oslaví dvaaosmdesáté narozeniny. Film vyjde 23. dubna na DVD a Blu-Ray.

 

 

Luke Skywalker jako Chucky

Představitel Luka Skywalkera Mark Hamill se letos ukáže v netradiční roli! V létě ho uslyšíme jako hlas Chuckyho v remaku Dětské hry, v originále Child’s Play. O filmu jsme psali například v minulém měsíci. Herec s oznámením přišel na svém oficiálním twitterovém účtu a musíme říct, že se na jeho roli těšíme!

Sequel 47 Meters Down se zpozdí

O pokračování žraločího snímku 47 Meters Down jsme vás informovali v srpnu. Entertainment Studios si představovalo, že jej uvede 28. června, nyní však společnost změnila plány. Premiéra by se v tuto chvíli měla odehrát 16. srpna, tak uvidíme, zda se tak skutečně stane, či zda pokračování filmu, který si v recenzi na horror.cz vysloužil 70 %, bude opět posunuto.

Za přesunem filmu s největší pravděpodobností stojí konkurence. Na 28. červen je totiž naplánovaná premiéra filmu Annabelle Comes Home (v Česku by se měla odehrát o den dříve). Jde o třetí díl s prokletou panenkou Annabelle v hlavní roli, a vzhledem k tomu, že se předchozím dílům finančně dařilo, předpokládá se, že film z produkce Warner Bros. i napotřetí čeká velká vlna zájmu ze strany diváků.

Stejně jako jedničku, tak i dvojku celým jménem nazvanou 47 Meters Down: Uncaged (pracovní podtitul The Next Chapter) má na starosti Johannes Roberts coby režisér a poloviční scénárista. Za druhou půlkou scénáře stojí Ernest Rierra, který spolupracoval i na prvním dílu. Z původního hereckého ansámblu se nikdo neukáže, nově se ve filmu objeví Brec Bassinger, John Corbett, Nia Long či Sophie Nelisse.

The Boy se dočká pokračování už v létě

Film The Boy z roku 2016 se dočká pokračování! Vzhledem k vysokému výdělku (rozpočet deset milionů dolarů a celosvětová tržba necelých sedmdesát milionů) se to dalo očekávat.

Za filmem s prozatímním názvem The Boy II stojí William Brent Bell, jenž se znovu posadil do režisérského křesla, a za psací stroj opět Stacey Menear. Mezi herci se objeví Katie Holmes, Ralph Ineson nebo Owain Yeoman.

A teď k tomu nejdůležitějšímu – premiéra je stanovená na 26. červenec. Zda se objeví i v Česku, není pro tuto chvíli jasné, ale vzhledem k tomu, že se jednička do českých kin dostala, se dá předpokládat, že se tak stane i nyní.

Horrorová Sabrina se vrací

Sabrina the Teenage Witch nebo taky Sabrina – mladá čarodějnice. Asi většině lidem se vybaví blonďatá slečna, kterou v letech 1996 až 2003 ztvárnila herečka Melissa Joan Hart. Některým se vybaví stejnojmenný komiks, který poprvé vyšel v roce 1971 v nakladatelství Archie Comics. Někomu pak některá z prvních vizuálních adaptací.

Horrorovým nadšencům možná seriál Chilling Adventures of Sabrina. Právě taková horrorová verze čarodějky Sabriny se poprvé objevila loni a nyní se znovu vrací.

Stanice Netflix již dříve potvrdila informaci o tom, že se diváci dočkají druhé řady. K té byl nyní vydán trailer. Seriál bude k dispozici doslova za pár dní, konkrétně 5. dubna. Oproti předchozí řadě, která nabídla jedenáct dílů, se letos odvysílá deset epizod, v nichž se vrátí Kieran Shipka, Richard Coyle, Lucy Davis či Tati Gabrielle. Za seriálem stojí Roberto Aguirre-Sacasa.

Stranger Things potřetí

Jeden z nejúspěšnějších seriálů stanice Netflix, nebo možná vůbec nejúspěšnější – Stranger Things – získal první trailer ke třetí řadě. Dosud na serveru YouTube nasbíral před dvacet tři milionů zhlédnutí. O jeho oblíbenosti svědčí i vysoce hodnocené předchozí řady.

Třetí série nabídne 8 epizod a odstartuje 4. července. Do té doby zbývá ještě pár měsíců, takže se dá předpokládat, že se tvůrci Matt a Ross Dufferovi vytasí s dalšími ukázkami. V seriálu se představí například Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo nebo Caleb McLaughlin.

 

 

 

Pokračování V pasti

Knížka V pasti toho asi moc neřekne. Když ale řekneme název Bird Box, spousta lidí už je doma. Film Bird Box režisérky Susanne Bier a v hlavní roli se Sandrou Bullock je totiž natočen dle literární předlohy amerického spisovatele Joshe Malermana. Malerman knížku vydal v roce 2014, o dva roky později byla přeložena do češtiny (za překladem stojí Petra Nagyová).

Malerman se pochlubil, že dopsal sequel nazvaný Malorie. V pokračování se mají čtenáři blíže seznámit s hlavní postavou Malorie. Knížka vyjde 1. října 2019. Zda vyjde znova i v českém překladu, to se zatím neví, my ale předpokládáme, že se tak vzhledme k prvnímu dílu a masivnímu úspěchu filmu stane.

John Carl Buechler 18. 6. 1952 – 17. 3. 2019

Ve věku 66 let zemřel John Carl Buechler, režisér, maskér, tvůrce speciálních a mechanických efektů, supervizor, designér, herec, návrhář a scenárista. Člověka, který toho ve filmařském světě zvládal tolik, skolila rakovina.

Buechlerova filmografie zahrnuje velké množství filmů, ať už na nich spolupracoval jakkoliv. Za všechny jmenujme například počiny Re-Animator (1985), Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988), Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988), Ghoulies (1985) nebo Ze záhrobí (1986).

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář