V Česku vznikne film na motivy básně H. P. Lovecrafta


Studenti natáčí krátký snímek ve 3D technologii na motivy básně Psychopompos amerického spisovatele, mistra tajemných příběhů, H. P. Lovecrafta, kterého jistě všichni dobře znáte. Scénář napsala Lucie Gukkertová, která se též ujala režie.

Film vypráví příběh obyvatel malé české vesnice na začátku 19. století, nad níž se tyčí tajemný hrad. Jeho majitelé Madame a Sir De Blois ovládají magické síly. Proti nim se rozhodne bojovat Maxmilián a jeho matka Světlana, aby společně ochránili malého Jana. Ve filmu se objeví třeba Martin Hudec, Jana Atlmanová, Riwaa Nerona či Jared Doreck.

Natáčení probíhalo například na středočeském hradě Točník, v kouřimském Skanzenu, v lesích a okolí Voděradských Bučin. Tvůrci využili i pražské ateliéry společnosti Three Brothers Production.

Na snímku spolupracuje i celá řada významných osobností filmové branže. S 3D technologií pomáhají studentům Jan Buriánek ze společnosti AV Media a Petr Kašpar ze společnosti Createx Systems. O rekvizity se postaral zkušený scénograf Oleg Petrov, který se podílel na filmech jako je například Czech Made Man nebo Piko. Celotělovou masku vlkodlaka pro film vytvořil special make-up artist Jakub Gründler ze Zombího Obludária.

Pokud byste chtěli podpořit tento absolventský film a přispět tak k jeho vzniku, stačí kliknout na odkaz níže. Studenti spustili crowdfundingovou kampaň, a jak už to tak u ní bývá, za každý příspěvek získáte vybranou odměnu.

https://www.startovac.cz/projekty/psychopompos

Psychopompos na internetu

http://psychopomposfilm.com

https://www.facebook.com/ psychopomposfilm/

 

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář