České bestie – Ladislav Hojer


Narodil se 15. března 1958. Za svůj život zabil obvzláště brutálním způsobem pět žen. Byl to sexuální maniak, kterého nezajímalo, zda se jeho obětí stane mladá dívka nebo zralá žena. Vyznačoval se silnou neúctou k lidskému životu.

Podle psychologů byl nevyzrálou psychopatickou osobností, která postrádá city. Byl agresivní ve všech oblastech svého života – jak sexuální, tak i všeobecně co se týká chování. Znalci vyloučili jeho možnou nápravu a dokonce zaručili recidivu. Vyloučena byla i – coby forma léčby – kastrace. Všechny svoje činy spáchal promyšleně, bez náznaku duševní choroby.

Už jeho první zločin v roce 1978 (Děčín) byl kriminalisty vnímán jako brutální bez známky soucitu. Jeho první oběť byla nalezena uškrcená a znásilněná v parku. Vrcholem ovšem bylo to, že jí pachatel po skončení činu zastrčil do přirození kopřivu.

Druhou oběť si vyhlédl v roce 1980 ve vlaku z Prahy do Děčína. Sledoval ji a když šla odskočit na WC vnikl k ní. Zde jí uškrtil a znásilnil. Tělo nechal pohozené na záchodku a když odcházel, otočil páčku na obsazeno. Poté si sedl na její místo a na další zastávce vystoupil a odjel zpět do Prahy.

Jeho působnost se ovšem neomezovala pouze na Česko. Na podzim roku 1980 odjel Hojer na Slovensko, kde na břehu přehrady Ružín potkal svoji třetí oběť. Dívku ve věku 25-30 let opět uškrtil a znásilnil. Mrtvé tělo poté svázal, zatěžkal kameny a vhodil do přehrady. Tělo se našlo až o rok později. Nikdy nebyla identifikována.

Nejděsivější a nejbrutálnější zločin spáchal roku 1981 v Brně. Zdě si na tramvajové zastávce vyhlédl 18 letou dívku. Přepadl ji a odtáhl na blízké staveniště, kde se ji pokusil znásilnit. Dívka se ovšem bránila. Tak ji uškrtil. Nad čím ovšem zůstává rozum stát je to, že poté dívce odřízl prsa a část přirození, které odnesl v tašce domů do Prahy. Tyto ostatky schovával u sebe asi pět dní až je jednoho dne uvařil a částečně snědl.

Poslední obětí se stala 51 letá letá žena z Prahy. Ženu odvlekl do parku, nožem jí rozřezal oblečení a když začala křičet, omotal jí krk punčochou. Potom ji znásilnil. Po činu ženu zardousil.

Ladislav Hojer byl dopaden večer 11. října 1981. Na základě důkazů se doznal k vraždě své poslední oběti. Během dalších devíti měsiců mu byly dokázany i předešlé čtyři vraždy. Ladislav Hojer byl odsouzen k trestu smrti a 7. srpna 1986 popraven!

 

Zdroj: http://www.vpsmvbrno.cz/muzeumzla/hojer/hojer.html

Sdílejte článek

13 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. yamayca 30 ledna 2010 v 19:39

  Mam na vas otazku a pripominku. Studuju filmovou vedu a budu delat praci na tema obraz vraha ve filmu jako kladna postava. Mysli se tim, ze divak s vrahem v jeho pribehu sympatizuje (at uz u vas v jakemkoli slova smyslu). Prosim, pokud mate nejake navrhy, dejte vedet.

  Ta pripominka se tyka vaseho vyjadrovani k vrahum. Vim, ze tohle je hororovy web a ze vas pravdepodobne psychologie CLOVEKA, neee cloveka v uvozovkach!! moc nezajima. Mela jsem ted moznost diky sve praci se jimi zabyvat docela detailne. Vy jste omezeni na svuj pohled skrz horory, ale nejsou veci vzdycky jednostranne. Nechci se nikoho zastavat, ale jsem naprosto proti takovym vykrikum jako bestie, nestvura kazdym coulem atd. Vrah od vraha jiny druh cloveka. No, nicmene, aby se to tedy nezvrtlo k povidani o vrazich….budu moc rada, pokud mi nejak pomuzete s vyberem filmu.

 2. Sheldon 24 srpna 2009 v 17:24

  to scaar: Článek o Hojerovi sem bezesporu patří, ale je vážně dobrý nápad možná zmapovat české vrahy, kteří se objevují ve filmech. Ten hroznej film, jak chlap škrtí ženský těma punčochama z 80. let, pak byla dobrá Smrt stopařek, Normal, teď Hodinu nevíš a zmíněný dokumentární cyklus, na který upozornil Ondrej, ten je moc pěkně udělanej a pak pochopitelně možná i dohledat pár epizod z majora Zemana. Mohla by to bejt dobrá sranda   

 3. Scaar 24 srpna 2009 v 15:11

   for Solo: samozřejmě máš pravdu..na popisování čuňáren co někdo spáchal jsou jiné weby.ale každopádně bych nijak nesnižovala možnost těhle článků na exsistenci na webu horrory.cz..ovšem každému podle jeho názoru. jen jsem chtěla ukázat, že nejenom níže jmenovaní “stojí” za to, aby o nich bylo něco napsáno nebo dokonce natočeno..jde pouze o to, že jména Gacy, Manson a spol. zná každý.

 4. Solo 24 srpna 2009 v 11:42

   for Scaar: bohužel nemáš tak docela pravdu: tohle je hororový web, ne kronika nějakých vrahů. Něco jiného je když je o těchto masových vrazích natočený film, nebo dokument. Potom je vhodné na porovnání napsat i jednotlivé články. Podle toho se řídím já. Píšu jen o těch vrazích, kteří opravdu stojí za zmíňku viz ( Gacy, Starkweather, Bundy… ted mám rozdělaného Evilenka, Dahmera a Mansona). To ovšem nic nemění na tom, že by tu nemohl být zrovna Hojer- protože to byl fakt magor. Jenže si musíme dát pozor aby se to nezvrhlo v psaní článků o kdovíjakých retardech, kteří někde v lese přepadli jednu ženskou a tam jí znásilnili a rozřezali. Tyto podobné vrahy by bylo lepší sepsat do jednoho obsáhlejšího článku), pokud to někdo zamýšlí.

 5. Pavel 22 srpna 2009 v 14:54

  Takových je fakt hodně a když vezmu v úvahu, že Hojer zavraždil svoji první oběť v Děčíně, odkud pocházím, trochu mi běhá mráz po zádech. Představ te si situaci, že sedíte s nějakým člověkem v jednom kupé, on se na vás hezky usmívá a dáte se do řeči. vy si říkáte: ,, To je docela dobrej chlap” a za několik dní se v televizi dozvíte, že je to celostátně hledanej vrah…Jsou všude.

 6. Pavel 21 srpna 2009 v 18:23

  Já naopak s trestem smrti souhlasím, protože si myslím, že kdyby tu a tam někoho zhoupli, ostatní by si dvakrát rozmysleli, zda někoho ubodají nebo ne, ale pochopitelně jen za předpokladu, že to mají v hlavě srovnaný, což Hojer bohužel neměl. Třeba manželé Stodolovi, nebo Zelenka by si oprátku zasloužili, protože moc dobře věděli, co dělají. Jinak když už tu je řeč o klenotech české kriminalistiky, myslím, že by za zmínku stála taky Olga Helpnarová nebo Ludvík Černý.

 7. ondrej 20 srpna 2009 v 13:38

   Ladislav Hojer byl nestvůra každým coulem. Ale nutno dodat, že mohl být mnohem dříve dopaden. A to, kdyby jednotlivé policejní orgány mezi sebou spolupracovali a kdyby se jen Hojerovo řádění zveřejnilo a nebylo ututláváno tehdejší komunistickou vládou, která na něj vydala přísné embargo.

  Zde jinak posílám pro Vás všechny, co tento článek zaujal a i se zajímáte o největší ukrutnosti v naší zemi, jeden dokument, kde se o Hojerovy dozvíte daleko víc. Jedná se o první díl třídílného dokumentu české televize Hrdelní zločiny, který se zabývá v tomto díle Brutálními zabijáky a dva profily (prvním z nich je pan Hojer) předkládá pohledem jak vraha, tak i vyšetřovatelů. Moc zajímavý a opravdu dost hororový dokument s autentickými záběry.  Jen pro silné povahy…

  http://uloz.to/1234064/hrdelni-zlociny1-zabijaci-brutalni-dokument.avi

Nový komentář